فهرست
از وزیر بهداشت اقرار، از وزیر ورزش انکار
از وزیر بهداشت اقرار، از وزیر ورزش انکار

از وزیر بهداشت اقرار، از وزیر ورزش انکار

آی اسپورت - از واپسین روزهای بهمن ماه سال گذشته که سر و کله ویروس کرونا در کشورمان پیدا شد، اکثر تیم‌های لیگ برتری خواهان لغو مسابقات بودند بجز یک تیم خاص! مسئولان سازمان لیگ هم بی‌توجه به تذکر نهادهای بهداشت و سلامت کشور، دو هفته بازی‌ها را بدون تماشاگر برگزار کردند و در نهایت با گسترده شدن شیوع این ویروس و تشکیل ستاد ملی مبارزه با کرونا و صدور دستور جمعی این ستاد مبنی تعطیلی تمام مراکز عمومی، مدیران ورزشی کشور ناچار به تعطیلی موقت لیگ برتر شدند.

با گذشت سه ماه و در حالی که هنوز این ویروس به عنوان خطر جدی روی سلامت مردم کشورمان سایه افکنده، موضوع از سرگیری لیگ نوزدهم ماجرای عجیبی پیدا کرده است. 11 تیم لیگ برتری (اکثریت) با ارسال نامه های جداگانه خواهان تعطیلی لیگ شده‌اند و 4 تیم دیگر هم ممتنع هستند و فقط یک تیم با جدیت دنبال از سرگیری لیگ است. البته که در این بین کوچکترین توجهی به خواسته اکثریت تیم‌ها نشده است و حالا اینکه چرا فقط نظر یک تیم از 16 تیم برای مسئولان وزارت ورزش، فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ اهمیت دارد خود بحث مفصلی است اما اینکه طبق گزارشات پزشکی خطرات ویروس کرونا به جدیت سابق است و احتمال انتقال آن به راحتی از افراد بدون علائم به سایرین وجود دارد تا حدود زیادی تکلیف وضعیت لیگ را برای هر عقل سالمی مشخص می‌کند اما اینکه چرا باز هم گوش مدیران ورزشی به این هشدارها بدهکار نیست علامت سوال دیگری است!

برای روشن‌تر شدن ابعاد اتفاقات پشت پرده تصمیم گیری برای استارت دوباره لیگ نوزدهم، بد نیست توجهی داشته باشیم به صحبت های اخیر مسعود نمکی (وزیر بهداشت) که در مصاحبه‌ای تلویزیونی نسبت به تمام نشدن تهدیدات ویروس کرونا تاکید جدی کرد و با بیان این جمله که "دقیقه 90 از کرونا گل خواهیم خورد" به فشار برخی نهادهای قدرت دولتی جهت برگزاری مسابقات فوتبال اشاره نمود و اظهار داشت:«یکی از نگرانی‌های من عادی نگاری روی قضیه کروناست. متاسفانه برخی از مسؤولان ما (از فلان وزارتخانه) دچار توهم شده‌اند و هر روز فشار می‌آورند که لیگ را برگزار کنند.»

همین جملات به تنهایی کافی است تا اهرم های فشاری که بی توجه به خواست اکثریت تیم‌ها و هوادارانشان، و در جهت کسب رضایت یک تیم خاص، علاقه‌مند به از سرگیری لیگ نوزدهم هستند، برای همه عیان شوند. اگر هنوز منظور وزیر بهداشت را متوجه نشده اید بد نیست بدانید که نهادهایی که در این مقوله قدرت فشار بر وزیر بهداشت و ستاد ملی مبارزه با کرونا را دارند به ترتیب وزارت ورزش، فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ می باشند. نهادهایی که باید از مسئولانشان بپرسیم: این همه اصرار بیجا برای چه؟

 

 

۶ ۵  
آی اسپورت
2020-06-02 10:45:00
نظر دهید

۵ نظر
ایمان
سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹، ۱۲:۳۰
به فرض لیگ نوزدهم را تعطیل کردیم، با لیگ بیستم ،لیگ قهرمانان آسیا،مقدماتی جام جهانی چه کنیم؟؟ تقویم مسابقات بین المللی رو چه کنیم؟
کاش نویسنده این مطلب راه حل هم ارائه می داد، انتقاد کردن بسیار راحته، اما راه حل دادن هست که اون انتقاد رو سازنده می کنه
فرشاد
سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹، ۱۳:۳۳
اره تو راست میگی - برو تو اخور خودت - خون تو و عتیقه های فو تبالیست از خون مردم رنگینتره لابد
۷
حمید
سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹، ۱۴:۰۰
کل مملکتو باز کردید، به فوتبال ک رسیدید شد تمایل یک تیم خاص؟؟؟!! اگه نگران سلامتی جامعه هستید، اون موقعه ای فشار میاوردید که مارو از 16ام فروردین (به عنوان بخش بزرگی از جامعه) بردند سرکار.لال بودید اون موقع؟؟؟؟ الان واقعا نگران سلامتی بازیکنایی هستید که میلیارد میلیارد پول میگیرند و هیچ وقت دغدغه ی الکل و دستکش نداشتند؟ اگه هم واقعا دلتون برای قشر متمکن فوتبالیست جامعه میسوزه، لیگ رو با اعلام قهرمان تموم کنید، تیم ها برای رسیدن به همین جایگاهشون هزینه کردند و زحمت کشیدند. ولی مطمعنا دغدغت این نیست جناب قلم فروش. لعنت به قلمت که اگه از روی انصاف بود اراجیف تناول نمیکردی. قلم فروش، لعنت ب سایتتون، دیگع عمرا بیام.
حسام
چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹، ۰۴:۰۲
یعنی اینقدر نویسنده و خبرنگار کم دارین ؟
اینقدر سایتتون ضعیف و حقیر شده؟!
مگه میشه هر کی دو خط نوشتن بلده بیاد بشه نویسنده یه سایت خبری و هر چی دلش میخواد بنویسه و شما هم نشرش کنین.
جناب اقای شاهمرادی کرونا فقط تو ایران از بین نرفته؟ یا فقط تو فضای فوتبال و استادیوم هست؟!
داداش بشین با خودت رو راست باش بعد بیا نویسندگی کن که شاید فردا روز پیش وجدان خودت راحت تر باشی.
Arash
پنجشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹، ۰۲:۴۹
راست میگه دیگه
کرونا خطرناکه
لیگ که هیچ،نونوایی ها هم باید تعطیل بشه،اتوبوس و مترو که باید کلا جمع بشه
تاکسی دار ها چرا میرن مسافرکشی؟!
اتحادیه تاکسیرانی هم طرفدار یه تیم خاص هستش ها!
داروخونه ها چرا بازند!کرونایی ها میرند اونجا همه رو آلوده میکنن!
دیروز تو فروشگاه زنجیریه {فلان} بودم؛اون نامردا هم طرفدار تیم خاص اند!
چرا فیفا و یوفا و ای اف اس و سی اف سی و ان ب ای و ... اینارو نمیگید؟!
اون بیشرفها هم طرفدار یه تیم خاص اند.
اصن میدونید چیه؟اینا همش زیر سر اسرائیل هست،اصن این تیم خاص اسرائیلیه،به جون خودم
مدیونید اگه فکر کنید همه از قهرمانی به تیم خاص سوزش گرفتن!
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر