فهرست
لیورپول-سیتی؛ ترمز کشیده شد!
لیورپول-سیتی؛ ترمز کشیده شد!

لیورپول-سیتی؛ ترمز کشیده شد!

آی‌اسپورت- چند روز پیش با رفتن کوتینیو به بارسا و اشتباهات تمام نشدنی کاریوس و مینیوله٬ کمتر هواداری پیش بینی می‌کرد که لیورپول اینگونه جلوی سیتی قد علم کند.  کلوپ بعداز رفتن کوتینیو گفته بود: ما بدون او هم به جلو می‌ریم. پای حرفش واستاد٬ او بزرگترین غافلگیری پپ در این فصل بود.

سیستم ۳-۳-۴ لیورپول بدون کوتینیو هم تغییر نکرد٬ کاریوس در دروازه٬ ماتیپ  گومز٬ روبرتسون کنار دژان لاورن در خط دفاع. چمبرلین در قلب خط هافبک کنار امره چان و جورجیو واینالدوم قرار گرفت٬ تعداد گل های زده این ۳ هافبک روی هم رفته به عدد ۴ می‌رسید در حالی ۳هافبک تیم پپ مجموعا ۹ بار دروازه حریفان را باز کرده بودند. در خط حمله هم کلوپ به مانند قبل از فرمینیو ٬ سادیو مانه و صلاح استفاده کرد.

پپ برای این بازی از سیستم ۲-۴-۴ لوزی شکل استفاده کرد با ادرسون در دروازه٬ استونز و اوتامندی کنار دلف و والکر در دفاع . یک خط جلوتر گوندوگان٬ دی بروین٬ فرناندینیو و خط حمله هم آگوئرو ٬ استرلینگ با همراه سانه.

درخشش سه تفنگدار

دقیقه ۹ بازی نفوذ بی پروا چمبرلین و شوت دیدنی‌اش حامل نکته ‌ی بود که پپ خیلی دیر به آن رسید. سمت چپ سیتی یکی از مناطق تحت نفوذ لیورپول بود و اشتباهات دلف و هماهنگ نبودن او با اوتامندی نتیجه اش جریمه شدن از سوی چمبر شد.

دقیقه ۳۱ با مصدومیت فابین دلف پپ ناچارا دانیلو را روانه میدان کرد تغییری که بیشتر از همه به سود ۳ یار جلوی لیورپول شد . اضافه نشدن و جاماندن در بسیاری از صحنه ها باعث شد تا صلاح در ۱۸ قدم سیتی بیشتر از دقایق اول نفوذ کند؛ دانلیو در پورتو و رئال در سمت راست به کار گرفته می شد و تغییر پست صورت گرفته عملا دانیلو را گمراه کرده بود.

رویکرد دیگر پپ برای این بازی هم به مانند بازی با چلسی استفاده از زمین به قطعات کوچک و کم کردن فاصله نفرات و ممنوع شدن پاس های عرضی بود . تاکتیکی که برای شبیه سازی صورت گرفت و گنگ بودن هافبکی چون دی بروین در بازی به عنوان قلب تپنده تیم باور پذیر نبودن و درک نکردن فلسفه پپ از سوی بازیکنان را نشان داد

با این اشتباهات٬ نیمه دوم با زهر دار تر شدن مهاجمان کلوپ آغاز شد . حالا آن ها باید محکم تر جملاتشان را دنبال می کردند و کلوپ هافبک های تیمش را به بیشتر تغذیه شدن مهاجمان وادار کرد. اضافه شدن های رابرتسون جوان از دفاع به هافبک برای افزایش سرعت انتقال توپ کاملا هوشمندانه بود.

اگر گل فرمینیو را حاصل خلاقیت برتافته از ورژن برزیلی بدانیم ٬ گل سانه اعتماد به نفس بالای تیم را نشان داد٬ سانه با کمی مکث و توسرتوپ دیدنی اش عملا ادرسون را نابود کرده بود. گل صلاح هم همین طور٬ ارزش چندین بار دیدن را دارد او با کمترین نگاه به دروازه و کمترین میزان مکث٬ توپ را استادانه به تور پیوند زد تا مرد سال آفریقا ارزش هر تحسین و دست زدنی را داشته باشد.

بعد گل چهارم لیورپول ٬ عملا روح اصلی تیم پدیدار شد. لیورپول کلوپ در کنترل کردن گل های شان ناتوان و فوق العاده شکننده هستند تنبیه شدن در زمین واتفورد ٬ سویا٬ مثال روشنی است که کلوپ هنوز فلسفه دفاع کردن را خوب پیاده نکرده وقتی خبری از سنگربان شش دانگ در دروازه نیست گل خوردن از زاویه تقریبا بسته برای این تیم عادی است!

دوگل بعدی پپ برای تیمش مفید نبود اما هر روز سوال های بیشتری در ذهن هوادارن لیورپول شکل می گیرد. نوبت باخت به یک تیم متوسط دوباره فرا می‌رسد؟ ون دایک تمام آرزوهای کلوپ برای سامان دادن خط دفاع است؟

لیورپول با ۴۷ امتیاز و یک بازی بیشتر به نسبت یونایتد در رتبه سوم قرار گرفت٬ این باخت جلوی قهرمانی پپ و تیمش را نمی‌گیرد و فقط کمی از سرعت فاصله گرفتن‌شان کم کرده!

۹ ۷  
آی اسپورت
2018-01-14 22:46:00
نظر دهید

۷ نظر
محمد
يكشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۶، ۲۳:۰۶
۴-۳-۳
۴-۴-۲
فوتبال یازده نفره اس برادر
۲ ۱
محسن
دوشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۶، ۱۰:۰۷
داداش اگه فوتبال دیده باشی می فهمی که توی معرفی ترکیب دروازه بان حساب نمیشه
۲
Shervin
يكشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۶، ۲۳:۱۶
آقا این نویسندتون فوق العاده است لطفاً بیشتر ازش مطلب بزارین
۳
Amin
دوشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۶، ۰۶:۳۴
سیتی قهرمانه
۱
محسن
دوشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۶، ۰۸:۰۶
قابل توجه اون برادری که گفته فوتبال ۱۱نفره اس
اگه شما فوتبال دیده باشی باید متوجه بشی که
که تو معرفی ترکیب دروازه بان حساب نمی شود.
۱
موراتا
دوشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۶، ۰۹:۳۴
از زمان دیوید جیمز لیورپول داخل دروازه مشکل داشته واقعا برام باورکردنی نیست یک تیم بزرگ و پر ادعا از خرید یه دروازه بان قابل عاجز باشه
محمد
سه شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۶، ۰۰:۱۰
اونی که باید بگیره گرفت و متن و اصلاح کرد
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر