فهرست
باقری: فوتبالم را مدیون قایقران هستم/ همیشه حسرت آن دو اشتباه را می‌خورم
باقری: فوتبالم را مدیون قایقران هستم/ همیشه حسرت آن دو اشتباه را می‌خورم

باقری: فوتبالم را مدیون قایقران هستم/ همیشه حسرت آن دو اشتباه را می‌خورم

آی اسپورت- کریم باقری در نظرسنجی برنامه نود از میان نامزدهایی مثل مرحوم قایقران، آندو تیموریان، نکونام، مهدی فنونی‌زاده و حمید استیلی به عنوان بهترین هافبک دفاعی بعد از انقلاب از سوی هواداران انتخاب شد. او امروز در گفت‌وگویی جالب، فوتبال خودش را مدیون سیروس قایقران دانست و به دو اشتباه بزرگش در دوران بازیگری اعتراف کرد. این گفت وگو را به نقل از روزنامه همشهری ورزشی بخوانید.
 

تبریک می‌گوییم شما به عنوان بهترین هافبک دفاعی بعد از انقلاب شناخته شدید.
ممنون، از صبح تماس‌های زیادی با من گرفته شد و خوشحالم که به این عنوان دست پیدا کردم و از تمام مردم که به من رای دادند تشکر می‌کنم.

 
شما خودتان برنامه90 را دیدید یا خواب بودید؟
همه می‌دانند که من شب‌ها خیلی زود می‌خوابم. ابتدای برنامه را دیدم و فقط متوجه شدم سوال نظرسنجی به چه موضوعی اختصاص دارد اما خوابیدم و ادامه آن را ندیدم.
 

فکر می‌کردید که با یک رأی قاطع اول شوید؟
به هر حال لطف مردم همیشه شامل حال ما بوده و من همین‌جا تشکر می‌کنم و دست تک‌تک تمام کسانی که به من رأی دادند را می‌بوسم. هر یک رأی برای من ارزش بسیار زیادی دارد و نمی‌دانم چگونه آن را توصیف کنم. از همه ممنونم که به من ابراز محبت داشتند و من را شایسته بهترین بودن دانستند، ولی خودم معتقدم که همه کسانی که کاندیدا بودند بازیکنان بزرگی بودند، برای فوتبال ملی و باشگاهی ما افتخارات زیادی به‌دست آوردند و سختی‌ها و مشکلات زیادی را به جان خریدند.

جای چه کسانی در این نظرسنجی خالی بود؟
خیلی بازیکنان بودند که می‌توانست اسمشان در این نظرسنجی باشد. در پرسپولیس بازیکنان بزرگی مثل ضیا عربشاهی، رحیم یوسفی، حسین عبدی و حامد کاویانپور و در استقلال رضا نعلچگر و شاهرخ بیانی که بازیکنان بزرگی بودند. اما این نظرسنجی برای من یک نکته‌ تلخ داشت؛ اینکه اسم من کنار اسم سیروس قایقران بود و به نظرم بهترین هافبک دفاعی تاریخ ایران او بود.
 

سیروس قایقران مربی شما بود؟
حالا که صحبت از این مسائل شد می‌خواهم بگویم من فوتبالم را مدیون سیروس قایقران بودم. تمام مربیان برای من عزیز هستند اما قایقران یک جرقه‌ای را ایجاد کرد و تحولی آورد که نقش بزرگی ایفا کرد. او بود که من را تبدیل به کریم باقری کرد.
 

چطور این کار را کرد؟
زمانی که من در کشاورز بودم و کم‌سن‌وسال، بازیکنان بزرگی در آن تیم در پست من بودند. سیروس من را برد هافبک دفاعی و وقتی خودش فوتبالش تمام شد جانشین خودش کرد. او خیلی روی من کار کرد و به من اعتماد به نفس داد.
 

سال97 دومین گلزن سال جهان شدید، آن سال می‌توانستید از رونالدو سبقت بگیرید یا نه؟
من هیچ‌وقت در قید و بند این چیزها و دنبال رکورد نبوده‌ام. آن سال هم نمی‌دانستم شانس این را دارم که بهترین گلزن جهان شوم. یک گل بیشتر از رونالدو داشتم اما رونالدو اواخر سال در یک بازی با عربستان تعداد گل‌هایش را بیشتر کرد، اگر آن بازی نبود بهترین گلزن جهان می‌شدم.
 

در زندگی فوتبالی‌تان جای یک چیزی خیلی خالی است و آن مرد سال فوتبال آسیاست.
بله من چند بار از سوی AFC نامزد بودم اما انتخاب نشدم. البته باید بگویم آن یک چیز شخصی بود؛ درست است اگر انتخاب می‌شدم برای مملکتم افتخار می‌آفریدم اما شخصی بود، ولی اینکه مردم به من اینطور رأی دادند، از مرد سال آسیا هم ارزشمندتر است و جای خالی این عنوان را پر می‌کند.


در دوران فوتبالتان آن‌طور که باید، زحمت کشیدید؟
همه مربیان من شاهدند هیچ‌وقت کم‌کاری نکردم و تا جایی که می‌شد تلاش کردم ولی اشتباهاتی داشتم که به من لطمه زد. دو اشتباه بزرگ داشتم یکی اینکه خیلی زود از تیم ملی کنار کشیدم و هر چقدر برانکو مربی آن زمان اصرار کرد برنگشتم در صورتی که خیلی جا داشتم و اشتباه کردم. نمی‌دانم چرا این تصمیم را گرفتم. دومین اشتباهم این بود که در آلمان حضور داشتم، جایگاه بسیار خوبی پیدا کرده بودم و همه‌چیز مهیا بود و می‌خواستند قراردادم را تمدید کنند که تصمیم گرفتم از فوتبال آلمان جدا شوم. همیشه حسرت این دو اشتباه را می‌خورم.


9411
  ۱  
آی اسپورت
2015-11-25 09:59:12
نظر دهید

۱ نظر
-
چهارشنبه ۴ آذر ۱۳۹۴، ۱۰:۴۰
اوه اوه چه عکسی!!! یادش بخیر چه حالی گرفت از این شیثِ بچه‌....
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر