فهرست
کلوپ: دوست داشتم پزشک شوم اما باهوش نبودم
کلوپ: دوست داشتم پزشک شوم اما باهوش نبودم

کلوپ: دوست داشتم پزشک شوم اما باهوش نبودم

یورگن کلوپ در کتاب «بازیخوانی» خود که برای نخستین بار به زبان انگلیسی ترجمه شده، گفت: فکر نمی‌کردم مربی بشوم اما با خودم می‌گفتم که می‌خواهم در فوتبال انقلابی به پا کنم. هرگز خیلی به فوتبال فکر نمی‌کردم ولی تنها به کمی قدرت بازیخوانی بیشتر برای دویدن و تحت فشار  قرار دادن حریف نیاز داشتم. حتی هرگز رویای قهرمانی در رقابت‌های لیگ را نداشتم. به سختی می‌توانستم باور کنم که آنها اجازه بدهند من سرمربی بشوم. همیشه اینطور بوده و در حقیقت هنوز هم به همین شکل است.
با وجود اینکه دورتموندِ تحت هدایت وی در فینال با نتیجه 2 بر یک مغلوب بایرن‌مونیخ شد و از قهرمانی در اروپا بازماند، کلوپ اضافه کرد: فینال تمام آلمانی لیگ قهرمانان در سال 2013 هم که عالی بود. من حسرت نمی‌خورم که چرا در آن سال جام را از دست دادیم و اصلاً به این چیزها فکر نمی‌کنم. جام‌ها و مدال‌ها چیزهایی هستند که در باشگاه می‌مانند و شما فراموش می‌کنید که داستان از چه قرار بوده و چه کسی در چه زمانی قهرمان شده است. مهم همان لحظه‌و خاطره‌ در آن بازی بودن است. تمامش هم تجربه است و بس!
آی اسپورت- سرمربی کنونی لیورپول می‌گوید که هرگز روزنامه‌ها را نمی‌خواند و صحبت‌های خود را اینگونه دنبال کرد: صادقانه باید بگویم که تنها 90 دقیقه فوتبال برای من فوق‌العاده جدی است و به حاشیه‌هایی که توسط افرادی خاص تولید می‌شوند، توجهی ندارم و خوشبختانه آنقدر باهوش هستم که متوجه شوم این حاشیه‌سازی‌ها برای چیست. بنابراین ترجیح می‌دهم در مورد این موضوع رویکردی طنزآمیز داشته باشم.
کلوپ که تیمش شنبه شب در هفته سیزدهم لیگ برتر با نتیجه 4 بر یک منچسترسیتی را در ورزشگاه اتحاد در هم کوبید از شغل مورد علاقه‌اش در زمان کودکی‌اش پرده‌برداری کرد. او گفت: زمانی که کودکی بیش نبودم، دوست داشتم پزشک شوم. فکر می‌کنم هنوز هم تا حدی "سندورم یاری‌رسانی" دارم ولی حقیقت این است که فکر می‌کنم به اندازه‌ای باهوش نبودم که بخواهم دروان پزشکی موفقی داشته باشم. وقتی استادم مدرک مربیگری A را به من تحویل داد، گفت «امیدوارم این مدرک در فوتبال به کارت بیاید، در غیر اینصورت به دردت نخواهد خورد.»
     
آی اسپورت
2015-11-25 18:03:30
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر