فهرست

نکاتی از دیدار استقلال و الجزیره: فرصت سوزی!

آی اسپورت- انگار مصائب قلعه نویی با استقلال مدل 92 تمامی ندارد و در شبی که شاگردان او سراسر حمله بودند چهارشنبه سوری برای این مربی که رویای برد در سر می پروراند به چهارشنبه سوزی تبدیل شد. استقلال در این بازی برابر الجزیره، تیم صدرنشین گروه A مسابقات به تمام سه امتیاز این بازی احتیاج داشت تا امیدهایش در دور برگشت برای صعود به مرحله بعد را زنده نگه دارد، اما در نهایت توانست برابر شاگردان والتر زنگا، به یک تساوی برسد تا با یک امتیاز از سه بازی همچنان در انتهای جدول این گروه جاخوش کرده باشد.

 

بازهم طلسم نبردن نشکست

این هفتمین رویارویی استقلال با الجزیره بود. تا قبل از این در شش بازی انجام گرفته میان این دو تیم  استقلال 4 باخت و 2 تساوی مقابل الجزیره به دست آورده بود و در شبی که می توانست برنده میدان باشد، طلسم نبردن این تیم با کسب سومین تساوی همچنان پابرجا بماند.

 

خسرو تیم ملی خودی نشان داد

بعد از عملکرد خوب خسرو حیدری در چند بازی اخیر تیم ملی و نشان دادن اینکه او هیچ مصدومیتی ندارد این بازیکن شاهد آماج انتقادهای تند هواداران استقلال بود که از عملکرد دوگانه گلایه مند بودند. اتفاقی که باعث شد حیدری در این بازی با تذکرها و خطاب هایی که قلعه نویی در میدان به او داشت او شمه ای از آنچه که برای کی روش به نمایش گذاشت را ارایه دهد. او با سانتر عالی خودو ضربه سر قاضی باعث اولین گل استقلال شد و در ادامه اگر خوش شانس بود و پاس عمقی و تودر او در اواخر بازی توسط کبه به گل تبدیل می شد علاوه بر اینکه سبب ساز پیروزی استقلال می شد می توانست فشار وارد شده بر خود توسط هواداران را از بین ببرد.

 

رویای برباد رفته امیر ؟

امیر قلعه نویی به شدت روی برد در این بازی حساب باز کرده بود. چرا که او آنقدر نسبت به شکست الجزیره در این دیدار امیدوار بود که می گفت با پیروزی در این جدال و کسب 4 امتیاز در دور برگشت جواز صعود به مرحله بعد را به دست خواهیم آورد. حالا این رویا برباد رفته و استقلالی که در یکی، دو صحنه به خصوص آن تیرک اواخر بازی از شکست گریخت کاری به شدت سخت را در ادامه این رقابت ها پیش رو دارد. اگر طبق معادلات قلعه نویی پیش برویم، 3 امتیاز این بازی و 4 امتیاز بازی برگشت به عبارتی می کند 7 امتیاز و با این یک امتیاز یعنی استقلال در دور برگشت باید در دو بازی خود پیروز میدان باشد تا بتواند طبق معادلات سرمربی آبی پوشان پایتخت به دور بعدی لیگ قهرمانان آسیا صعود کند.

 

چرایی نبودن 90 دقیقه ای مبعلی؟!

اگر نگاهی به بازی های اخیر استقلال چه در لیگ برتر خودمان و چه در لیگ قهرمانان آسیا بیندازیم می بینیم که اکثر گل های این تیم با استفاده از ضربات سر به دست آمده است. این یعنی در روزی که خسرو حیدری خوب کار کند استقلال می تواند با سرزنان خوبی همچون قاضی و حنیف عمران زاده و حتی هاشم بیگ زاده روی یکی، دو گل حساب ویژه باز کند. با این وجود، اینکه می بینیم مبعلی ای که حسابی باب میل سیستم امیر قلعه نویی و سانترهای مناسب روی دروازه است و در یک صحنه سبب ساز گل دوم استقلال و فرار این تیم از شکست می شود از اول بازی در میدان نیست، علامت سوال های زیادی را به وجود می آورد؟ بازیکنی که قطعا اگر از ابتدا در میدان بود می توانست علاوه بر ارسال های خوب خودش روی شوت ها و ضربات ایستگاهی او حساب ویژه ای باز کند. 

     
آی اسپورت
2014-03-19 11:41:24
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر