فهرست
در آستانه جام جهانی: جنگ رسانه ای رونالدو و روماریو
در آستانه جام جهانی: جنگ رسانه ای رونالدو و روماریو

در آستانه جام جهانی: جنگ رسانه ای رونالدو و روماریو

آی اسپورت- رونالدو و روماریو، اسطوره‌های فوتبال برزیل،  بحث لفظی در شبکه های اجتماعی داشتند که در آن روماریو، گلزن برزیل در جام جهانی 2002  را به خاطر قولهایی که عملی نشد، زیر بار انتقاد گرفت. پیش‌تر مطرح شده بود که قرار است برای افراد معلول، بلیط‌های مجانی در نظر گرفته شود.

رونالدو در صفحه ی فیس‌بوکش نوشت: مایه ی تاسف است که بار دیگر، رونالدو در مجامع عمومی، من را مسئول چیزهایی می‌داند که به من مرتبط نمی‌شود."

روماریو که در سال 1994 با برزیل قهرمان جهان شد و حال در مجلس برزیل فعالیت می‌کند، روزهای گذشته در رسانه گفته بود که "رونالدو در مجامع عمومی اعلام کرده که برای افراد معلول، بلیط مجانی فراهم خواهد شد. و تا الان هیچ اتفاقی نیفتاده است."

سال 2011، این دو در یک کنفرانس شرکت کرده بودند که در آن، رونالدو از قول فدراسیون فوتبال برزیل وعده داد که 32 هزار بلیط  یا 500 بلیط  مجانی در هر بازی برای افراد معلول در نظر گرفته خواهد شد.

رونالدو نوشت: "آیا این یک جنگ روانی برای تخریب چهره ی من است یا از روی بی اطلاعی گفته شده؟

نمی‌دانم.  چیزی که می‌دانم این است که به جای تلف کردن وقت و انرژی‌ برای لکه دار کردن نام من، اگر این وکیل مردم(روماریو) تلاش خودش را در این راه انجام داده بود و به فدراسیون فشار می‌آورد، ما به این هدف می‌رسیدیم."

رونالدو ادامه داد: " من به عنوان یک شهروند، هر کاری که توانستم  انجام دادم تا پاسخی مثبت از فدراسیون بگیرم و به عنوان سخنگوی کمیته ی برگزاری جام جهانی، از انتشار این خبر در مجامع بین المللی به همراه روماریو خوشحال بودم.

ولی من سیاست مدار نیستم. من نماینده ی فدراسیون نیستم و قولی از طرف خودم ندادم که نتوانم انجام دهم. تصمیمات در فدراسیون گرفته می‌شود."

روماریو که در اکتبر در یک انتخابات توانست نماینده ی مردم شود، در ماه های گذشته انتقادات شدیدی علیه کمیته ی برگزاری جام جهانی و پولهایی که در این راه خرج شده، به عمل آورد.

رونالدو، در بسیاری از این انتقادات هدف اصلی روماریو بوده است. هفته ی پیش نیز روماریو در یک برنامه ی تلویزیونی، الفاظ رکیکی علیه سپ بلاتر استفاده کرد.

     
آی اسپورت
2014-03-19 12:20:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر