فهرست
یادداشت روز: مهدی رحمتی برای مهدی رحمتی!
یادداشت روز: مهدی رحمتی برای مهدی رحمتی!

یادداشت روز: مهدی رحمتی برای مهدی رحمتی!

آی اسپوت- وقتی ارسلانِ نامدارِ نفتی‌ها، پدیده این سال‌های تیم منصوریان؛ پشتِ ضربه پنالتی آرام می‌گیرد و تلاش می‌کند تا مستقیما به صورت رحمتی نگاه نکند، هنوز خیلی ها تصور می‌کنند این ضربه پنالتیِ آخر است. مطهری، یکی از بهترین پنالتی‌های زردپوشان را می‌زند، یک انتخابِ درست و یک ضربه محکم به گوشه بالای دروازه. در شرایطِ عادی، توپ باید به تور بچسبد و سوتِ داور به پیروزی نفت اما وقتی درون دروازه باشد، چیزی به نام شرایط عادی وجود ندارد. پنالتی خوب ارسلان، با شیرجه استثنایی سید مهار می‌شود. در نبردِ یک مرد و یک پسربچه. 

سید، استایلِ خاص خودش را در مهار پنالتی‌ها دارد. او به نقطه پنالتی پشت می‌کند، دست‌هایش را می‌برد به نزدیکی ‌صورت‌اش تا هم برای گرفتن ضربه دعا کند و هم روحیه بازیکن روبرو را به هم بریزد. از سه پنالتی‌ خراب شده نفت، فقط یکی بد زده می‌شود و در دو ضربه دیگر، نفتی‌ها خوب ضربه می‌زنند و این رحمتی است که یک درجه خوب‌تر از آن ها ظاهر می‌شود تا در روزی که هافبک‌های دفاعی استقلال توپ ها را به آسمان فرستاده‌اند، آخرین مرد مقاوم تیم مظلومی، با بلندترین شیرجه‌های دنیا، هواداران تیم را به آسمان ببرد. 
هیاهویِ پیروزی استقلال بر منصوریان، هنوز تمام نشده که شعارهای ورزشگاه شدت می‌گیرند. شعارهایی در حمایت از حضور دوباره سید در تیم ملی و تاکید بر اینکه تیم اول مملکت بدون بهترین گلر لیگ ارزش تماشا کردن ندارد. جو آشنایِ این هفته ها، حالا در تختی اوج می‌گیرد. جوی که در آن، رحمتی ناگهان از قامت یک قهرمان، به مقام یک موضوع فرعی در تسویه حساب با سرمربی تیم ملی تنزل پیدا می کند. جوی که در آن، خبری از کلمه‌های ستایش آمیز برای سیدِ شگفت انگیز نیست. که شعار و واژه و قافیه می‌سازد، برای تیم ملی و دروازه‌بانش. 
از مهدی رحمتی حرف بزنیم. از گلری که یک روز با پیراهن ناصر حجازی استقلال را قهرمان جام حذفی می کند و یک روز، تیمش را از میان ناامیدی مطلق به پیروزی برابر نفت می‌رساند. از او، واکنش‌هایش، روحیه‌اش، بازوبندش به یاد کاپیتان قرمزها و هوش‌اش برای متوقف کردن زمان در مواجهه با حمله‌های سریع حریف حرف بزنیم و برای  یک بار هم که شده، رحمتی را به خاطر رحمتی مورد ستایش قرار بدهیم. کاش این بار، او ابزار مقابله با یک تفکر متفاوت نشود. کاش اگر دوباره گل چهل متری خورد، مدافعان کی‌روش به مخالفان او نتازند و کاش اگر دوباره توی دروازه تیمش درخشید، مخالفان کی‌روش از فرصتِ رحمتی برای کنایه زدن به آقای سرمربی استفاده نکنند. باید باور کنیم که رحمتی، دیگر شانسی برای بازگشت به تیم ملی ندارد اما این هرگز به معنای پایان فوتبال او نخواهد بود. سید هر هفته درون دروازه استقلال مجال قضاوت شدن و مورد تحسین قرار گرفتن را به دست می آورد و چه خوب خواهد بود اکر این تحسین‌ها، دیگر درگیر فرامتن تکراری تیم ملی نشوند و به او، خارج از این چارچوب فرسوده نگاه کنند. چه خوب می شود اگر یاد بگیریم اسدی نباشیم. چه روی سکوهای تختی، چه پشت دکمه‌های کیبورد! 
محمدحسین عباسی 
کدخبر:9405
  ۱۴  
آی اسپورت
2015-11-26 15:49:39
نظر دهید

۱۴ نظر
اکسل ویتسل
پنجشنبه ۵ آذر ۱۳۹۴، ۱۶:۲۶
چرا شانس نداره برگرده ؟کیروش و به خاک و خون میکشیم یا دعوت میکنه یا میره گورشو گم میکنه
Danial
پنجشنبه ۵ آذر ۱۳۹۴، ۱۶:۲۶
جناب عباسی من موافق نظر شما نیستم. با نوشتن از گل ۴۰ متری حتما میخواستید یادآوری کنید که رحمتی هم بدون اشتباه نیست که البته همینطور هست. اما فکر می‌کنم هیچ فوتبال دوست منصفی نیست که قبول نداشته باشه که مهدی رحمتی با اختلاف فراوان بهترین دروازه بان ایران هست و اون هم پستی که ما شدیدا درون دروازه تیم ملی‌ مشکل داریم. من هم کی‌ روش رو خیلی‌ دوست دارم اما دوست داشتن ما دلیل بر این نیست که هیچ کس نباید تصمیمات کی‌ روش رو نقد کنه و اگر نقد کرد به اسدی بودن متهم بشه. من فکر می‌کنم علت این همه اعتراض مردم به نبودن رحمتی نگرانی مردم از بابت دروازه بان مطمئن هست. حقیقت این هست که در مورد این پست کلا تصمیمات کیروش چالش برانگیز بوده نه تنها در مورد مهدی رحمتی که من هم قبول دارم وقتی‌ اون خدا حافظی صوری رو کرد باید کنار گذشته میشد بلکه راجع به انتخاب حقیقی‌ که اصولا به هیچ توپی‌ نه نمیگه و بیرانوندی که البته استعداد خوبی‌ داره اما اخیرا در شرایط مسابقه نیست و تو بازی با گوام رو تک فرصت گوام اون حرکت عجیب رو میکنه. من فکر می‌کنم همه نگران دروازه تیم ملی‌ هستند و علت این همه اعتراض به نبودن رحمتی واسه همین هست. فکر می‌کنم کم نباشند کسانی‌ که مثل من معتقد باشند اگر مهدی رحمتی تو دروازه ایران بود ما به احتمال زیاد اون مسابقه کذایی جلو عراق رو نمیباختیم.
-
پنجشنبه ۵ آذر ۱۳۹۴، ۱۶:۳۴
یه متن مزخرف از یه کیروش پرست ولی نبرد یک مرد و یک پسر بچه خوب بود
-
پنجشنبه ۵ آذر ۱۳۹۴، ۱۶:۴۹
و کاش شما کیروشی ها منصف بودید... چیزی که خودتون سو استفاده میکنید حالا تذکر میدید :|
-
پنجشنبه ۵ آذر ۱۳۹۴، ۱۷:۳۹
سید بهتربن دروازه بان اسیاست
آرش
پنجشنبه ۵ آذر ۱۳۹۴، ۱۹:۰۷
رحمتی با پای خودش از تیم ملی رفت، وقتی تیم بدون اون رفت جام جهانی یه دفعه یادش افتاد وطن پرسته گفت منم میام! حقیقی خوب نیست ولی این دلیل نیست کسی که به تیم ملی پشت کرد رو برگردونیم. اخباری و مظاهری هر دو هم خوبن هم خیلی جوونتر از رحمتی 35 ساله.
-
پنجشنبه ۵ آذر ۱۳۹۴، ۲۰:۵۶
رحمتی بره تیم ملی از ٦٠ متری گل بخوره؟!
-
پنجشنبه ۵ آذر ۱۳۹۴، ۲۲:۱۶
ما تا اخر پشت کسی که پشت تیم ملیمون وایساده وایمیستیم اگه یه عده نون به نرخ روز خور یادشون رفته ما با کیروش رفتیم جامجهانی نه اقای رحمتی که دروازهبان خوبی هم هست ولی به تیم ملی خودش پشت کرد و از خوداش بود تیم ملی سه بازی اخر گل بخوره
-
جمعه ۶ آذر ۱۳۹۴، ۰۱:۲۶
چققققققققققد متن خوبی بود
قلمت طلا
من هنوز هنگ اون سیو پنالتیشم
عاااااااااااااالیییییییی بود.
ولی بدموقع قهرکردی سید
-
جمعه ۶ آذر ۱۳۹۴، ۰۳:۵۱
عالی بود.کاش اسدی نباشیم
سپیده
جمعه ۶ آذر ۱۳۹۴، ۱۱:۲۷
یاداشت فوق العاده ای بود.با تشکر از نویسنده اش
علیرضا
جمعه ۶ آذر ۱۳۹۴، ۱۳:۱۳
مهدی رحمتی را برای مهدی رحمتی ستایش کردیم ، او بسیار توانا عالی و... است ، حالا این دروازه بان قهرمان و اسطوره ای چرا نباید در تیم ملی کشورش هم قهرمانی ها کند؟!
عباس
جمعه ۶ آذر ۱۳۹۴، ۱۶:۰۸
اکسل از پشت مانیتور به خاک و خون میکشی؟ لات مجازی
دو کلمه حرف حساب
جمعه ۶ آذر ۱۳۹۴، ۱۹:۵۹
چرا الکی دو تا پنالتی رو اینقدر بزرگ میکنید؟ همه میدونند که تو گرفتن پنالتی 50 درصد شانس دخیله! و همه هم دیدند که پنالتی ها نفت حتی ارسلان خوب نبود! اکثر دربازه بانها روی دست چپ و پایین دربازه ضعف دارند! فقط یک پنالتی اون سمت زدند اون هم راحت گل شد! پس لطفا کم چرت بگید!
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر