فهرست

گزارش ویژه: پدیده های امیر کجا هستند؟

آی اسپورت -  امیر قلعه‌نویی علاقه زیادی دارد به اینکه اسمش به عنوان یک مربی جوانگرا و کاشف پدیده‌های جدید مطرح شود. او در این سال‌ها به دفعات در مورد نقش مهمش در پرورش امید ابراهیمی حرف زده و البته در مورد شکوفایی سردار آزمون هم ادعاهای دردسرسازی داشته است. جالب است بدانید سرمربی سابق استقلال در دو سال آخری که هدایت این تیم را بر عهده داشت، بعد از ناکامی در داربی‌ها غیبت پدیده‌های کشف خودش را به عنوان یکی از دلایل عدم موفقیت ذکر کرده است! بعد از داربی 77 که آخرین حضور فرهاد مجیدی در برابر پرسپولیس هم بود، امیر قلعه‌نویی متهم شد به اینکه به خاطر حفظ رکورد نباختنش به پرسپولیس، رو به بازی تدافعی می‌آورد و داربی را خراب می‌کند. 

او در نشست خبری بعد از بازی ضمن انکار این موضوع، گفت: «خط هافبک ما می‌توانست بهتر از این باشد. ما یک بازیساز آورده‌ایم به نام ایمان باصفا که یکی از امیدهای فوتبال ایران خواهد بود. امیدوارم بتواند برای ما مفید باشد. اگر مجوز بازی‌اش سه روز زودتر می‌رسید حتما به او بازی می‌دادم.» واقعیت آن است که قلعه‌نویی خیلی روی استعداد باصفا حساب می‌کرد و عقیده داشت این بازیکن می‌تواند جای خالی مجتبی جباری در استقلال را پر کند؛ اتفاقی که هرگز رخ نداد تا مشخض شود معادلات امیر در این زمینه چندان دقیقه نبوده است. باصفا در لیگ چهاردهم راهی استقلال صنعتی خوزستان شد، اما آنجا هم عملکرد چندان چشمگیری نداشت تا سر از دسته اول دربیاورد. باصفا در حال حاضر خدمت سربازی‌اش را در فجر سپاسی شیراز می‌گذراند.
 قلعه‌نویی یک بار هم بعد از باخت در داربی 79، یعنی مسابقه رفت لیگ چهاردهم با پرسپولیس جملات مشابهی به زبان آورد. او گفت تیمش از ناحیه عدم حضور بازیکنانی مثل علیرضا رمضانی رنج برده است. رمضانی فوتبالیستی بود که در ابتدای لیگ چهاردهم به استقلال پیوست. او که سرعتی و تکنیکی نشان می‌داد، به عنوان کشف غیرمنتظره امیر مطرح شد، اما به تدریج نشان داد استعدادش آنقدرها هم خیره‌کننده نبوده است. البته یک مصدومیت طولانی در اواسط لیگ چهاردهم نیز برای رمضانی پیش آمد که خیلی به او لطمه زد. در حال حاضر رمضانی نقشی در معادلات فنی استقلال ندارد و تنها دقایق کوتاهی برابر سیاه‌جامگان در بازی ابتدایی فصل به میدان رفته است. جوانان مهم‌تر استقلال در این فصل بهنام برزای و فرشید اسماعیلی بوده‌اند که فرصت را از رمضانی ربوده‌اند.


منبع: جام نیوز
کد خبر: 9408
     
آی اسپورت
2015-11-27 10:47:15
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر