فهرست
مهاجرانی: بعد از کریمی و مجیدی هیچ پدیده‌ای نداشتیم
مهاجرانی: بعد از کریمی و مجیدی هیچ پدیده‌ای نداشتیم

مهاجرانی: بعد از کریمی و مجیدی هیچ پدیده‌ای نداشتیم

آی اسپورت- در حالی که هیچ بازیکنی از ایران در جمع بهترین‌های سال 2015 آسیا وجود ندارد، حضور دو بازیکن اماراتی در این لیست بهانه‌ای شده تا حشمت مهاجرانی شرایط نیروی انسانی و پدیده‌سازی در فوتبال ایران را زیر سوال ببرد.
این مربی سابق که سال‌ها در دو کشور ایران و امارات مربیگری کرده در بخشی از گفتگویش با خبر آنلاین می‌گوید: «ما نیروی انسانی را داریم ولی در بخش پایه آکادمی و مدرسه فوتبال درست و حسابی نداریم. در فوتبال دنیا این آکادمی‌ها هستند که فوتبال کشورها را می‌سازند. آنجا مربیان تخصصی کار می‌کنند. به بازیکن از همان بچگی فضاسازی و فضاشناسی را یاد می‌دهند. بازیکن از همان بچگی تاکتیک‌پذیر می‌شود. الان عمر عبدالرحمن و احمد خلیل دو بازیکن تیم ملی امارات که بین سه کاندیدای نهایی بهترین های آسیا هستند، در همین مدرسه فوتبال‌ها بزرگ شده‌اند. عمر در العین شاگرد چنگیز خودمان بود. احمد خلیل هم در مدرسه فوتبال الاهلی رشد کرد که دست فرانسوی ها بود.»
مهاجرانی در بخش دیگری از صحبت‌هایش می‌گوید: «قطر الان در سنگال یک آکادمی دارد که 97 بازیکن زیر نظر مجرب ترین مربیان آموزش می بینند. از نیجریه، کامرون و دیگر کشورهای آفریقایی بازیکن می گیرند و برای آینده قطر تربیت می کنند. آنوقت فوتبال ما چه می کند؟ فوتبال ایران مثل یک ساختمانی است که نمای زیبایی دارد ولی خرابه ای بیش نیست. شما در ظاهر یک ساختمان شیک می بینید، مثل صدرنشینی در آسیا ولی پشتش یک ویرانه است.»
سرمربی تیم ملی در جام جهانی 78، ضمن اسف‌بار خواندن وضعیت مدارس فوتبال در ایران می‌گوید: «در چند سال گذشته فوتبال ما پدیده خاصی نداشته است. تا همین چند سال قبل می‌گفتیم پدیده فوتبال ما کریمی و فرهاد مجیدی هستند. بعد از آنها پدیده‌ای نداشتیم. الان می‌گوییم طارمی پدیده فوتبال ماست ولی فرق پدیده‌های ما با اماراتی این است؛ دو بازیکن‌شان کاندیدای بهترین بازیکنان سال آسیا هستند.»

9411
  ۳  
آی اسپورت
2015-11-27 13:05:15
نظر دهید

۳ نظر
-
جمعه ۶ آذر ۱۳۹۴، ۱۳:۲۰
مجیدی؟ پدیده؟ جک سال بود
سعید
جمعه ۶ آذر ۱۳۹۴، ۱۶:۰۰
میشه آقای مهاجرانی یکی از افتخاراتی که مجیدی کسب کرده نام ببرند تا ما هم به پدیده بودنش پی ببریم
پدیده!!
جمعه ۶ آذر ۱۳۹۴، ۱۹:۵۲
از کی مجیدی 40 ساله پدیده شد؟ مطابق حرف خودت، مجیدی مگه کاندیدای بازیکن آسیا شده تا حالا؟ اصلا کاندیدای بازیکن لیگ ایران هم شده مگه؟؟ اصلا مجیدی روی هم چند تا باز ملی داره؟؟ معنی پدیده رو فهمیدیم آقای مهاجرانی!!!!!
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر