فهرست
یادداشت روز: چرا رسانه های کاتالانی، از رفتن مارتینو می نویسند؟
یادداشت روز: چرا رسانه های کاتالانی، از رفتن مارتینو می نویسند؟

یادداشت روز: چرا رسانه های کاتالانی، از رفتن مارتینو می نویسند؟

آی اسپورت- خراردو مارتینو جایی است که خیلی ها دوست دارند آنجا باشند. بارسلونا باشگاهی است که او همیشه در ارزوی مربی گریش بود. تیمی که نشانه رسیدن به کمال در نزد هر مربی فوتبالی به شمار می رود.وقتی به بارسلونا امد رویای هدایت بارسا در بازیهای مهم از جمله ال کلاسیکوبرای وی محقق شد.اما انچه که تصورش را هم نمی کرد، قرار گرفتن در کانون انتقادات و شایعات بود. شایعاتی که می شد تصور کرد از جبهه مقابل و از سوی رسانه های مادریدی پخش شده باشند،اما درست برعکس؛ رسانه های وابسته به باشگاه بارسلونا آتش شایعات و انتقادات را برعلیه تاتا روشن کردند.واضح است که این شایعات اگر واقعیت داشته باشند و اطلاعات درز کرده صحت داشته باشند او برای بازگرداندن روزهای روشن به تیمش کار مشکلی در پیش خواهد داشت.چیزی که مارتینو قادر به درک آن نیست حساسیت رسانه های بازسلونا درمورد اینده اوست.مسئله دیگر اینکه هنوز مشخص نیست چراتنها پس از گذشت 5 ماه از امضای قرارداد، این شایعات شروع شدند و چرا مدیرانی که مدتها بدنبال امضای قرارداد با وی بودند و به وی قول حمایت در هر شرایط بحرانی  را داده بودند، امروزهیچ توضیح قانع کننده ای در مورد اتفاقات اخیر نمی دهند.این گفته ساندرو روسل مدیر مستعفی بارسا که : تاتا، اینجا همه تو را می خواهند پس عجله کن و زودتر به بارسا بیا ،همچون نوشته ای روی سنگ قبر بنظر می آید.

بدتر اینکه تاتا هنوز نتوانسته درک کند که دلیل اینهمه هجمه روی قرارداد کسی که هدف اول بازار نقل و انتقالات بارسا بود و با تبلیغات فراوان برای بهتر کردن شرایط تهاجمی بارسا به این تیم پیوست،چه می باشد.تاتا گمان می کرد که با پیوستن نیمار که هر مربی در جهان ارزوی داشتنش را دارد اوضاع بهتر می شود اما در عمل ضد این مسئله اتفاق افتاد و جریان پیوستن نیمار به بارسا تبدیل به یک دردسر جهانی برای این باشگاه شد.طبیعی است که تاتا از این همه اتفاق عجیب گیج شده باشد.همچنین این مربی آرژانتینی نتوانسته درک کند که دلیل فشارها روی استیل بازی بارسا که به قول خودش چندان تغییری در ان نداده است چه می باشد؟

تاتا معتقد است که فقط "بردن یک جام مهم" است که می تواند راه فرار او، از این انتقادات را باز کند.در هر صورت او میل چندانی به ادامه مسیر در بارسا ندارد. کما اینکه برای رسیدن به این واقعیت راه درازی را باید طی کنیم. پیشنهاد مربیگری تیم ملی آرژانتین پس از جام جهانی را در جیب داردولی بنظر می اید کسی به این سادگی اجازه جدایی به وی را نخواهد داد.تاتا طبق گفته اطرافیانش شخصیت بسیار بالایی دارد و زوبی زارتا مدیر ورزشی بارسا این را بهتر از هر کسی می داند.تا پایان فصل به انتظارباید به انتظار نشست.

ترجمه : رضا سیف

     
آی اسپورت
2014-03-19 21:25:47
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر