فهرست
حاج‌صفی: در سپاهان دوبرابرِ آلمان پول می‌گرفتم/ نمره‌های کیکر برایم مهم نیست
حاج‌صفی: در سپاهان دوبرابرِ آلمان پول می‌گرفتم/ نمره‌های کیکر برایم مهم نیست

حاج‌صفی: در سپاهان دوبرابرِ آلمان پول می‌گرفتم/ نمره‌های کیکر برایم مهم نیست

آی اسپورت- احسان حاج‌صفی بعد از هفته پنجم لیگ برتر، فوتبال ایران را به مقصد آلمان ترک کرد تا در فوتبال اروپا دنبال آرزوهای جدید فوتبالی‌اش باشد. او می‌خواهد سال بعد در دسته اول بوندس‌لیگا یا یک لیگ معتبر اروپایی بازی کند و رسیدن به این هدف را دور از دسترس نمی‌داند. صحبت‌های حاج‌صفی در مورد وضعیتش در فوتبال آلمان، شرایط تیم ملی و مسائل مختلف دیگر را به نقل از روزنامه همشهری ورزشی بخوانید.

 
ابتدا از مشکلی که قبل از بازی با گوام برایت به وجود آمد شروع کنیم. مشکل ویزای تو چه بود؟
وقتی از هند برگشتیم تیم ملی در دبی ماند تا اعضای تیم ملی کارهای گرفتن ویزای گوام را انجام دهند. من اما به آلمان رفتم تا از طریق این کشور اقدام کنم. متاسفانه بی‌جهت به کارت پایان خدمت من گیردادند. شاید اگر گرفتن ویزا به صورت گروهی بود این مشکل ایجاد نمی‌شد. باید ویزای من ترجمه می‌شد، سپس به آلمان فرستاده می‌شد و از آنجا باید به آمریکا می‌رفت و این موضوع یک ماه یا بیشتر زمان می‌برد. واقعا بی‌جهت به من ویزا ندادند.
 

کی‌روش بعد از بازی با گوام در مورد کمبود امکانات و برخی مسائل دیگر دوباره با فدراسیون مشکل پیدا کرد. در این مورد چه صحبتی داری؟
این چیز جدیدی نیست و کی‌روش همیشه با فدراسیون مشکل دارد. هیچ وقت نشده که در مورد اردوها یا امکانات یا چیزهای دیگر مشکلی وجود نداشته باشد. کی‌روش همیشه در مورد این مسائل با فدراسیون فوتبال دعوا می‌کند و کلنجار می‌رود.
 

خیلی از بازیکنان تیم ملی از امکانات ضعیف این تیم ناراحت هستند. در این مورد چه صحبتی داری؟
امکانات که واقعا خوب نیست. جنس البسه تیم ملی بسیار بد است. وقتی 2بار لباس‌ها را می‌شوییم برای بار سوم کوچک می‌شود. همیشه شرایط همین‌طور بوده و هیچ‌وقت عوض نشده است. واقعا امیدوارم به این مشکلات رسیدگی شود.
 

در مورد شایعه سرطان کی‌روش چه صحبتی داری؟
من خیلی ناراحت شدم و نمی‌دانم چه باید بگویم. بازیکنان تیم ملی همه کی‌روش را دوست دارند و همیشه برای او آرزوی سلامتی دارند. در این چند سال یک رابطه فوق‌العاده بین کی‌روش و بازیکنان تیم ملی به وجود آمده و همه با جان و دل برای تیم ملی بازی می‌کنیم.
 

فکر می‌کنی ایران به جام جهانی روسیه صعود کند؟
کار ما برای رفتن به جام جهانی سخت‌تر از دوره قبل است. تیم ملی خیلی جوان شده و این تیم باید از هر لحاظ مورد حمایت قرار بگیرد. امیدواریم کی‌روش همراه ما باشد که با داشتن این مربی می‌توانیم به جام جهانی روسیه برویم.
 

در مورد وضعیت خودت در فرانکفورت صحبت کن. مثل اینکه در بازی این هفته مقابل دوسلدورف به دلیل محرومیت غایب هستی؟
در بازی قبلی فکر می‌کنم در دقیقه77 بود که داور مسابقه یکی از بازیکنان حریف را اخراج کرد. بعد از آن داور منتظر بود تا یکی از بازیکنان ما کاری انجام دهد تا به نوعی یکی از نفرات فرانکفورت را اخراج کند. من مشکلی با کارت زرد اولی که گرفتم نداشتم اما کارت زرد دوم من اصلا درست نبود. دوست من بازی را دیده بود، او به من گفت که بعد از بازی صحنه‌های داوری این مسابقه کارشناسی شد و خطای من به هیچ عنوان کارت زرد نداشت. اخراج من ناحق بود.
 

از انتخاب فرانکفورت راضی هستی؟
هدفم این است که یک سال خوب داشته باشم و بعد از آن بتوانم به بوندس‌لیگای یک یا کشور دیگری بروم که شرایط بهتری داشته باشد. قرارداد سال دوم من طوری است که می‌توانم با دادن پول آزاد شوم.
 

آیا از لحاظ مالی هم قرارداد خوبی امضا کردی؟
وقتی به اینجا آمدم قید همه چیز را زدم. اینجا حتی نصف سپاهان هم پول نگرفتم. خیلی‌ها فکر می‌کنند چند صدهزار یورو پول گرفتم، در صورتی که این‌طور نیست. من 40درصد هم باید مالیات بدهم و در واقع چیزی گیرم نمی‌آید. من قید پول را زدم چون هدف‌های بزرگتری دارم و این ضرر مالی در آینده قابل جبران است.
 

مثل اینکه به عنوان دفاع چپ بازی می‌کنی؟
زمانی که به اینجا آمدم در دو بازی هافبک چپ بودم ولی بعد از آن به عنوان دفاع چپ بازی کردم.
 
آیا با نمره‌های نشریه معتبر کیکر که خیلی سختگیرانه است کنار آمده‌ای؟
من نمی‌دانم آنها بر چه اساسی نمره می‌دهند ولی زیاد به برایم مهم نیست. این موضوع چندان برایم مهم نیست. من سعی می‌کنم همیشه بهترین عملکرد را داشته باشم و نظر کادر فنی برایم مهم است. معمولا مدافعان زیاد نمرات خوب نمی‌گیرند و این مهاجمان و هافبک‌ها هستند که معمولا می‌توانند نمرات خوب بگیرند. حتی دروازه‌بان‌ها هم می‌توانند نمرات خوب بگیرند ولی این قضیه برای مدافعان فرق دارد.
 

ارتباطت با هواداران فرانکفورت چطور است؟
راستش را بخواهید ارتباط خاصی با آنها ندارم. استادیوم ما زیاد بزرگ نیست ولی هواداران برای تشویق تیم به ورزشگاه می‌آیند. با این حال این‌طور نیست که ارتباط خاصی وجود داشته باشد.
 

از صبح تا شب برنامه‌ات در فرانکفورت چطور پیش می‌رود؟
ما معمولا ساعت10 یا 11صبح تمرین داریم و سپس در کلاس زبان آلمانی شرکت می‌کنیم. معمولا7 به خانه برمی‌گردم و کار خاصی ندارم.
 

زبان آلمانی را تا چه حد یاد گرفتی؟
واقعا زبان سختی است و فکر نمی‌کنم به این زودی‌ها بتوانم آن را یاد بگیرم.
 

نتایج سپاهان را دنبال می‌کنی، آیا فکر می‌کردی بعد از رفتن تو این تیم به یکباره افت کند؟
به هیچ وجه فکر نمی‌کردم سپاهان با این وضعیت مواجه شود. این در حالی است که سپاهان هیچ وقت به یک بازیکن متکی نبوده است. نمی‌دانم چرا بعد از رفتن من آن شرایط به وجود آمد و سپاهان افت کرد. امیدوارم این تیم به روزهای خوبش برسد تا من هم در از موفقیت‌هایش خوشحال شوم.


9411
 
     
آی اسپورت
2015-11-28 11:30:11
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر