فهرست
گزارش روز: 4 خاطره بد پرسپولیسی‌ها از داور بازی این هفته
گزارش روز: 4 خاطره بد پرسپولیسی‌ها از داور بازی این هفته

گزارش روز: 4 خاطره بد پرسپولیسی‌ها از داور بازی این هفته

آی اسپورت- سه هفته بعد از آغاز فصل جدید لیگ برتر، حسین زرگر تبدیل به اولین داوری شد که هواداران پرسپولیس معتقد بودند در جریان مسابقه با سپاهان علیه آن ها سوت زده است. مرور صحنه های داوری نشان داد اشتباهات زرگر به ضرر هر دو تیم بوده اند اما یک هفته بعد، دیگر هیج بهانه ای برای دفاع از فغانی وجود نداشت. داوری که بعد از چند هفته محرومیت، به لیگ برگشت و با اعلام یک پنالتی عجیب به سود ذوب آهن در لحظات پایانی، دوباره چند هفته محروم شد. پنالتی اشتباه احمد صالحی، کارت های متعدد البرز حاجی پور و سرانجام شاهکار یدالله جهانبازی با اخراج ایمان صادقی در فولادشهر، هواداران پرسپولیس را به این مرحله رساندند تا در هر بازی بیشتر از تیم رقیب، علیه کمیته داوران شعار بدهند. در شرایطی که به نظر می رسد میزان اشتباهات علیه پرسپولیس کمی بیشتر از حد معمول شده و روندی غیرطبیعی پیدا کرده، بازی حساس این هفته پرسپولس و نفت را محمدرضا اکبریان سوت می زند. مردی که قرمزها ابدا خاطره خوشی از قضاوت های او ندارند. 
اول/ اکبریان، همان داوری است که اوایل لیگ چهاردهم با اعلام نکردن خطایِ هند بازیکن فولاد، پیام صادقیان را عصبانی کرد و بعد از مسابقه نیز با گزارش‌اش، چند ماه محرومیت برای ستاره جوان پرسپولیس رقم زد و به نوعی روزهای خوب فوتبال او را تمام کرد. 
دوم/ پرسپولیس-گل گهر، در یک چهارم نهایی جام حذفی. اکبریان با تصمیمی باورنکردنی، بنگر را به خاطر نشان دادن علامت سکوت به هواداران گل گهر با کارت زرد جریمه کرد و شانس حضور در نیمه نهایی را از او گرفت. قرمزها بدون مدافع اصلی، در نیمه نهایی شکست خوردند. 
سوم/ در هفته های پایانی لیگ چهاردهم، پرسپولیسی ها با تک گل هادی نوروزی از سپاهان جلو بودند که اکبریان، تصمیم گرفت چشم هایش را روی خطای وریا غفوری بر روی طارمی ببندد و به جای پنالتی-اخراج، به بازی ادامه بدهد. وریا غفوری در میکسدزون، اعتراف کرد که روی طارمی خطا کرده اما حالا دیگر سپاهانی ها به بازی برگشته بودند و با همان کام بک، در نهایت قهرمان لیگ شدند.  
چهارم/ درست در همان هفته ای که فغانی هواداران پرسپولیس را با اشتباهش شوکه کرده بود، اکبریان در اهواز گل خطای استقلال را سالم اعلام کرد. او که در جریان بازی یک پنالتی اشتباه به سود خسرو حیدری و استقلال اعلام کرده بود، در لحظات پایانی مسابقه خطای واضح حنیف روی گلر حریف را نادیده گرفت تا استقلالی ها به گل دوم دست پیدا کنند. از همین بازی بود که هواداران قرمزها، شائبه رنگی بودن کمیته داوران را مطرح کردند. 
به نظر می رسد قضاوت مسابقه نفت و پرسپولیس، روز سختی را برای اکبریان رقم بزند. پرسپولیسی ها ابدا نسبت به این انتخاب خوشبین نیستند و شاید هر سوت اشتباه آقای داور با سوابقِ اشتباهات‌اش علیه پرسپولیس ترکیب شود و جنجال تازه‌ای در فوتبال ایران بسازد. 


کدخبر:9405،  
  ۴  
آی اسپورت
2015-11-28 14:46:33
نظر دهید
۴ نظر
-
شنبه ۷ آذر ۱۳۹۴، ۱۸:۰۵
سایت لنگی آی اسپورت و مثل همیشه سوزش از موفقیت استقلال و تلاش برای ایجاد جو داوری به سود لنگ بسوزین لنگیای ته جدولی و آی اسپورت
-
شنبه ۷ آذر ۱۳۹۴، ۱۸:۳۵
خدا به داد ما برسه! فکر کنم این فدراسیون و کمیته داوران دیوس دوباره نقشه ای برای پرسپولیس دارند!!!
-
شنبه ۷ آذر ۱۳۹۴، ۲۰:۵۲
گل گهر که با کمک همین داور بردین. دقیقه بیست گل گهرو ده نفره کرد و طبق گفته کارشناسا علی عسگر باید اخراج میشد. در ضمن تو بازی با استقلال اهواز پنالتی واصح روی ریوالدو اعلام نشد, خجالت بکشین لنگیا
-
شنبه ۷ آذر ۱۳۹۴، ۲۲:۱۳
خدا رحم کنه
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر