فهرست
یادداشت: استقلال باتعصب ، استقلال دوست داشتنی
یادداشت: استقلال باتعصب ، استقلال دوست داشتنی

یادداشت: استقلال باتعصب ، استقلال دوست داشتنی

آی اسپورت -استقلال با کسب نتیجه تساوی 2-2 برابر الجزیره امارات شانس هایش را برای صعود از گروه به حداقل رساند، هرچند آبی ها در این دیدار شایسته پیروزی بر صدرنشین هم بودند.

نتیجه تساوی در سومین بازی مرحله گروهی هرچند به هیچ عنوان رضایت بخش نبود اما عملکرد شاگردان قلعه نویی (البته نه از لحاظ فنی) بسیار دلچسب بود. آبی ها با اینکه از لحاظ مهره و سازمان دهی تیمی واقعاً در حد تیم اماراتی نبودند تا آخرین ثانیه های بازی و تا آخرین نفس جنگیدند تا همین مساله نقطه امیدی برای تیم ضعیف شده استقلال در ادامه رقابت ها باشد.
بازی جانانه نفرات این تیم در کنار موقعیت های فراوان گلزنی باعث شد که تساوی تلخی در آزادی رقم بخورد اما بازی با دل و جان، پس از مدت ها شیرینی خاصی داشت و می شد گفت همین حس جنگندگی و تعصب برای تیمی با چنین نفرات، قابل قبول باشد. استقلال با بضاعتی که داشت خوب جنگید و انصافاً اگر مهره های با کیفیت تری از کبه و غلام نژاد داشت می توانست برنده از این میدان خارج شود اما اینگونه نشد تا دور رفت مرحله گروهی با تنها یک امتیاز برای آبی های تهرانی پایان یابد و کار آنها در دور برگشت فوق العاده سخت شود.
نمایش استقلال برابر الجزیره یک نکته بسیار مهم هم داشت. در بازی هایی در چنین سطح، کوچکترین اشتباهی گران تمام خواهد شد و آبی ها اگر می خواهند شانس صعود از گروه را داشته باشند باید از اشتباهاتشان، به ویژه در خط میانی کم کنند و به سادگی توپ ها را تقدیم بازیکنان حرفه ای تیم های مقابل نکنند. شاید اینگونه بتوانند دروازه شان را بسته نگه دارند و با حساب باز کردن روی تنها نقطه قوتشان (ضربات سر) به سه امتیازهای دلخواه دست یابند، هرچند سرنوشت خیلی دست خودشان نباشد!

مهدی بشکنی 

     
آی اسپورت
2014-03-19 21:28:41
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر