فهرست
گزارش: ۶ مدعى فتح لیگ قهرمانان اروپا/  غول قاره کیست؟
گزارش: ۶ مدعى فتح لیگ قهرمانان اروپا/ غول قاره کیست؟

گزارش: ۶ مدعى فتح لیگ قهرمانان اروپا/ غول قاره کیست؟

 با نگاهى به عملکرد تیم‌ها در مرحله گروهى رقابت هاى لیگ قهرمانان اروپا در فصل جارى مى توان تا حدودى مدعیان اصلى کسب عنوان قهرمانى دراین معتبرترین رقابت هاى باشگاهى در فوتبال جهان را شناسایى کرد، اما نویسندگان و کارشناسان فوتبال سایت یورو اسپرت از کشورهاى مختلف دراین زمینه چه نظرى دارند؟ آن‌ها شانس نمایندگان کشور مطبوع خود را دراین رقابت‌ها چگونه ارزیابى مى‌کنند؟ این یادداشت به بررسى نظرات کارشناسان سایت یورو اسپرت دراین زمینه مى‌پردازد. 
بارسلونای مدعی با تکمیل برنامه‌های پپ بارسلونا مدافع عنوان قهرمانى رقابت‌هاى لیگ قهرمانان اروپا این روزها از فرم فوق‌العاده‌اى برخوردار است، با وجود اینکه حتى تا قبل از رویارویى مقابل رم، لیونل مسى فوق ستاره خود را براى چندمین بازى متوالى دراختیارنداشته است. حتى بارسلونا بدون حضور کامل او در بازى ال‌کلاسیکو مقابل رئال‌مادرید نیز نمایش مقتدرانه‌اى از خود بروز داد. علاوه بر حضور دوباره لیونل مسى بارسا همچنین بهترین زوج خط حمله دنیا متشکل از نیمار و سوارز را دراختیاردارد که مى‌توانند در هر بازى تفاوت‌ها را رقم زنند. لوییز انریکه، سرمربى تیم نیز ایده‌هاى فوتبالى پپ گواردیولا، سرمربى سابق بارسا را به مراتب تکمیل کرده و بهبود بخشیده است. 
بایرن‌مونیخ و کاهش اشتباهات در دفاع بایرن‌مونیخ را مطابق روال سال‌هاى گذشته دراین فصل نیز از مدعیان اصلى فتح لیگ قهرمانان محسوب مى‌شود و براى این منظور سران باشگاه در تابستان گذشته کادر خود را به شکلى منطقى تقویت کرده و سعى داشته‌اند که از وابستگى شدید این تیم به ستارگانى نظیر آرین روبن و فرانک ریبرى بکاهند. دو بازیکنى که غیبت آن‌ها در اواخر فصل گذشته تاثیر جبران‌ناپذیرى بر ناکامى مونیخى‌ها دراین رقابت‌ها داشته است.  به نظر مى‌رسد بازیکنان تیم نیز دراین فصل به‌صورت کامل‌ترى ایده‌هاى فوتبالى پپ گواردیولا، سرمربى خود را درک کرده‌اند و به‌صورت کامل‌ترى درخواست‌هاى او را در زمین اجرا مىکنند. زوج روبرت لواندوفسکى و توماس مولر نیز در خط حمله مونیخى با به ثمر رساندن 39 گل آمار فوق‌العاده اى از خود بر جاى گذاشته و داگلاس کاستاى برزیلى هم با پاس‌هاى منجر به گل خود نقش مهمى در قدرت بیشتر تهاجمى مونیخى‌ها داشته است. مشکلات و ضعف مونیخى‌ها در عمق خط دفاعى نیز به مراتب کمتر شده و اگر شرایط به‌همین منوال باقى بماند، مونیخى‌ها را مى‌توان از مدعیان اصلى قهرمانى در فینال میلان دانست. 
یوونتوس و تلاش به‌خاطر بوفون بازیکنان یوونتوس تجربیات خوبى را از رقابت‌هاى فصل گذشته لیگ قهرمانان اروپا و حضور در فینال برلین اندوخته‌اند. با پیوستن ماریو ماندژکیچ و سامى خدیرا دو بازیکن باتجربه به تیم اضافه شده‌اند که مى‌دانند چگونه مى‌توان دراین رقابت‌ها به قهرمانى رسید. پیروزى مقابل منچسترسیتى نیز نشان داد که چه کاراکتر و پتانسیل بزرگى در شاگردان ماسیمو آلگرى نهفته است. در سرى آ تورینى‌ها بعد از شروعى نه‌چندان مناسب درحال صعود به رده‌هاى بالایى جدول هستند، اما تمرکز تیم بیشتر روى لیگ قهرمانان اروپا قرار گرفته است، چون این عنوان تنها عنوان مهمى است که جیانلوییجى بوفون، کاپیتان تیم به آن تاکنون دست نیافته است. 
منچسترسیتى قدرتمند ناموفق منچسترسیتى قدرتمندترین تیم قدرتمندترین لیگ فوتبال اروپا محسوب مى‌شود، با وجود این، این تیم در سال هاى اخیر همواره در مرحله گروهى این رقابت‌ها با برخوردارى از قرعه‌اى سخت چندان موفق نبوده یا در مراحل یک هشتم نهایى با برخورد به بارسلونا از دور رقابت‌ها کنار رفته است. اما در فصل جارى شرایط اندکى متفاوت شده و احتمال صعود این تیم از مرحله گروهى بسیار بالا به‌نظر مى‌رسد. عملکرد تیم مانول پلگرینى اما در ماه‌هاى اخیر با فرازونشیب فراوانى به‌همراه بوده است، اما محور کمپانى، توره، سیلوا و آگوئرو در منچسترسیتى در روزهاى خوب خود کاملا شکست‌ناپذیر به‌نظر مى‌رسند. 
رئال‌مادرید مدعی همیشگی رئال‌مادرید را باید در هر فصل از مدعیان اصلى کسب قهرمانى در لیگ قهرمانان اروپا دانست. کادر مادریدى‌ها دراین فصل فوق‌العاده است، با وجود اینکه رافائل بنیتس سرمربى این تیم همچنان نتوانسته بهترین عملکرد و پتانسیل ممکن را از این تیم به نمایش گذارد. رئال مادرید رقیبى است که همه حریفان باید مقابل آن ترسى به دل داشته باشند و این تیم را هرگز نمى‌توان از جمع مدعیان فتح لیگ قهرمانان خط زد. 
پاری‌سن‌ژرمن مدعی تقویت شده منحنى عملکرد پاری‌سن ژرمن دراین هفته‌ها حالت تصاعدى داشته است، یک شکست در مرحله یک چهارم نهایى مقابل چلسى و دو شکست مقابل بارسلونا عملکرد پاریسى‌ها در سال‌هاى اخیر رقابت هاى لیگ قهرمانان اروپا محسوب می‌شود. این تیم دراین فصل به خوبى خود را تقویت کرده و قوى‌ترین نمایش را در قیاس با سال‌هاى گذشته از خود ارائه داده است. بازى هاى اخیر این تیم مقابل رئال‌مادرید نیز به خوبى این مسئله را به اثبات مى‌رساند، اما با توجه به اینکه این تیم در دوئل مستقیم با رئال‌مادرید شکست‌خورده است، احتمال برخوردارى از قرعه اى سخت در مرحله یک هشتم نهایى، این تیم را به‌شدت تهدید می‌کند. 
     
آی اسپورت
2015-11-28 18:01:42
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر