فهرست
گزارش روز: دهمین شکست از بارسا در انتظار کریستیانو رونالدو؟
گزارش روز: دهمین شکست از بارسا در انتظار کریستیانو رونالدو؟

گزارش روز: دهمین شکست از بارسا در انتظار کریستیانو رونالدو؟

آی اسپورت- آمار و ارقام نشان می دهند که عملکرد رونالدو وکارلو انچلوتی در مقابل بارسلونا،درمجموع چندان مطلوب نیست.بخصوص زمان هایی که بارسا در اوج و در مسیر درست خود قرار داشته است.مربی ایتالیایی در 7 جدال خود با بارسلونا تنها موفق به کسب یک پیروزی شده است.که ان هم در سال 2006 اتفاق افتاد.مهاجم مادریدی ها در عوض، تعداد پیروزیهایش بیشتر است.رونالدو از مجموع 20 الکلاسیکویی که داشته در 5 تای آن به پیروزی رسیده است.

 

کارلو آنچلوتی تا به امروز،مربیگری 7 تیم(رجیانا،پارما،یوونتوس،میلان،چلسی،پاریسن ژرمن و رئال مادرید) رابه عهده داشته، که از این میان با میلان،پاریسن ژرمن و رئال مادرید با بارسا روبروشده است.با دو تیم اول در چمپیونز لیگ و با رئال در لالیگا. تنها باری که پیروز شده است به بازی رفت نیمه نهایی چمپیونز لیگ (2005-2006) همراه با میلان برمی گردد(1-0) که البته پایان خوشی نداشت،چراکه بارسا با پیروزی در بازی برگشت به فینال صعود کرد و با گذر از سد آرسنال قهرمان اروپا شد.با پی اس جی دومساوی با بارسا در سال گذشته بدست اورد،گلهای ژاوی و مسی در پاریس حکم صعود به نیمه نهایی را به لطف گل زده بیشتربرای بارسا امضا کردند.در اولین جدال خود با بارسا به همراه رئال مادرید هم در بازی رفت فصل جاری 2-1 شکست خورد که البته بهتر از اولین بازی مورینیو مقابل بارسا (شکست 5-0)همراه با مادرید است.در مجموع بارسا اخرین تیمی است که موفق به بردن رئال شده است و آن باخت رئال را متحول کرد تا جاییکه در 31 بازی بعدی خود در تمامی رقابتها شکستی متحمل نشده است.

رونالدو در عوض آمار بهتری دارد. اولین بازی او مقابل بارسا به نوامبر 2010 بر می گردد که به پیروزی بارسا با گل زلاتان،در نیوکمپ منجر شد (1-0). در بازی برگشت هم 2-0 بارسا در مادرید به پیروزی رسید.تا اینکه در پنجمین رویارویی خود با بارسا در فینال جام حذفی ،موفق به لمس پیروزی شد(1-0 با گل خودش).ال کلاسیکو تا ان روزبرای مادریدی ها همچون یک کویر خشک و خالی بود. چرا که تا ان روز در 8 بازی موفق به کسب پیروزی بر بارسا نشده بودند.نه در لیگ نه در نیمه نهایی جام باشگاه های اروپا و نه در سوپرکاپ اسپانیا.آن پیروزی شروعی شد برای بردهای بعدی رئال و همچنین گلزنیهای مداوم کریستیانو در ال کلاسیکو بخصوص در نیوکمپ.بطوریکه رئال از 5 مصاف اخیر خود با بارسا در سه تایش پیروز شده است.در مجموع رونالدو 20 بار با بارسا روبرو شده است .5 بار پیروز شده 6 بار مساوی کرده و در 9 تایش شکست خورده! یکی مانده که به ده برسد.این امار را اگر با امار مسی در الکلاسیکوها مقایسه کنیم به تفاوتی فاخش خواهیم رسید.مسی 26بار در ال کلاسیکو حاضر بوده .12 بار پیروز شده،7بار مساوی کرده وبه همین تعدادهم شکست خورده است(7بار).بازی یکشنبه در راه است. دهمین شکست در انتظار رونالدو است یا هشتمین شکست در انتظار مسی؟

 

ترجم : رضا سیف

     
آی اسپورت
2014-03-19 21:46:16
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر