فهرست
یوزها مهمان ایوان مخوف
یوزها مهمان ایوان مخوف

یوزها مهمان ایوان مخوف

آی‌اسپورت- 443سال بعد از روزی که ایوان مخوف، شهر «اوفا»ی روسیه را به عنوان یک دژ نظامی در قلب روسیه تاسیس کرد، تیم‌ملی ایران برای اردوی آماده‌سازی‌اش در جام جهانی روسیه در این شهر اقامت خواهد کرد. اوفا دقیقا در شمال ایران قرار دارد. اگر از شهر گرگان یک‌ خط فرضی به سمت شمال بکشید و این خط را حدود 2هزار کیلومتر به سمت شمال طی کنید، به شهر اوفا خواهید رسید. مهمترین هوشمندی کارلوس کی‌روش در انتخاب شهر اوفا، تغییر نکردن ساعت بیولوژیک بدن بازیکنان تیم ملی در دوران آماده‌سازی – اوفا اختلاف ساعتی ناچیز با ایران دارد- و امکانات خوب این شهر در مقایسه با دیگر شهرهای میزبان جام‌جهانی در روسیه است. شهر اوفا در سال 2011 بین 36شهر کشورهای روسیه، اوکراین، مولداوی، بلاروس و قزاقستان، رتبه اول را در امکانات رفاهی شهری، سیستم هتلینگ، حمل‌ونقل شهری به دست آورد و جایزه بهترین شهر را از آن خود کرد.

تیم‌ملی ایران برای انجام سه‌مسابقه‌اش در روسیه به شهرهای مسکو، سن‌پترزبورگ و کازان سفر خواهد کرد و شهر اوفا،‌ فاصله نزدیکی به کازان دارد. یکی دیگر از دلایل انتخاب این شهر، قیمت‌های مناسب هتل‌های شهر است. بهترین هتل‌های شهر اوفا، «4ستاره‌«‌اند که در روزهای عادی هزینه‌ای بین 120 تا 180هزار تومان به ازای هر تخت از مشتریان خود می‌گیرند. هتل «هالیدی‌این اوفا» برای هر شب اقامت 130هزار تومان از مسافران می‌گیرد و هتل «شرایتون» حدود 170هزار تومان خرج روی دست فدراسیون می‌گذارد.

تمام امکانات فوتبالی شهر اوفا، جدید و تازه‌تاسیس هستند. تنها باشگاه شهر که در لیگ‌برتر روسیه بازی می‌کند، سال 2010 تشکیل شد و از زمان افتتاح ورزشگاه خانگی تیم و کمپ‌های تمرینی باشگاه هم بیشتر از 7سال نمی‌گذرد و همه‌چیز در این شهر بوی تازگی می‌دهد؛‌ به‌خصوص کمپ تمرینی باشگاه اوفا که کیفیت چمن مطلوبی دارد و سالن بدنسازی به آن چسبیده است. اما مهمترین دلیل کارلوس کی‌روش برای انتخاب این شهر، خارج از محدوده بودن «اوفا» برای برگزاری مسابقات و البته سکوت این شهر یک‌میلیون نفری،‌ حین برگزاری مسابقات جام‌جهانی است. پنهان ماندن تاکتیک‌ و شیوه بازی تیم ملی از نظر رسانه‌ها و هواداران مهمترین دلیل کی‌روش برای این انتخاب است؛ کمپ تیم‌ملی در حاشیه‌شمالی شهر و منطقه‌ای خارج از محدوده شهری قرار دارد و هیچ جایگاه تماشاگرانی در حاشیه زمین چمن تعبیه نشده تا خیال کی‌روش از رصد نشدن دستورات تاکتیکی‌ راحت باشد. 4سال قبل هم کی‌روش منطقه‌ای خلوت در برزیل را برای تدارک تیمش در نظر گرفت و این بار،‌ یوزهای ایرانی در شهر ایوان مخوف مهیای حضور در جام‌جهانی خواهند شد.

 

۱۲ ۱  
آی اسپورت
2017-12-26 19:56:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
امین_آبی پررنگ
سه شنبه ۵ دی ۱۳۹۶، ۲۱:۳۷
دم کارلوس گرم، خوب به جزییات توجه میکنه.
همین جزییاته که در کنار هم قرار میگیرن و کلیات رو میسازن.

به امید حضوری درخشان در جام جهانی 2018
۸
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر