فهرست

ماموریت غیر ممکن استقلال: تمدید 3 ساله قرارداد رحمتی

آی اسپورت - باشگاه استقلال پیش از آنکه به مهدی رحمتی پیشنهاد عقد قرارداد 3 ساله می‌داد باید سابقه این دروازه‌بان را بررسی می‌کرد. رحمتی در سال‌های اخیر همواره بیشترین دستمزد را از باشگاه‌های خود دریافت کرده است که این وضعیت اولا ناشی از آمادگی او بوده و درثانی به درازا کشاندن پروسه عقد قرارداد.
شماره یک استقلال معمولا تا روزهای پایانی نقل و انتقالات قراردادش را منعقد نمی‌کند تا به خواسته‌های مالی‌اش دست یابد. او با سیاست خاصی که دارد مدت زمان طولانی را به مذاکرات مقدماتی می‌گذراند و در همین حین البته با دیگر باشگاه‌ها نیز مذاکراتی را انجام می‌دهد تا آن باشگاهی که او را بیشتر می‌خواهد پول بیشتری بدهد. در نهایت رحمتی به پیشنهادی جواب می‌دهد که از لحاظ مالی برایش سود بیشتری داشته باشد. فصل یازدهم که رحمتی از سپاهان به استقلال منتقل شد،  یکی از گرانقیمت‌ترین بازیکنان لیگ بود و پول هنگفتی را از باشگاه استقلال دریافت کرد.
فصل بعدش هم رحمتی یکی از بالاترین دستمزدها را دریافت کرد و سرانجام با عملکرد خوبی هم که داشت به عنوان بهترین دروازه‌بان فصل نیز انتخاب شد و با استقلال بر بام فوتبال ایران ایستاد. مساله دیگری که رحمتی همواره مد نظر قرار می‌دهد این است که در چه تیمی باشد. شاید او در مواجهه با پیکان که با وجود جذب ستاره‌ها تیم بسیار ضعیفی از آب درآمد دچار اشتباه شد اما این دروازه‌بان مواردی از این دست که باشگاه با چه بازیکنانی قرارداد بسته و از لحاظ نیروی انسانی در چه وضعیتی است را هم مد نظر قرار می‌دهد. در واقع برای رحمتی اهمیت زیادی دارد علاوه برآنکه از لحاظ اقتصادی تامین شود، باشگاهش هم در چه شرایط فنی قرار دارد.
شماره یک استقلال گرچه فصل پیش در تیم سقوط کرده پیکان جای گرفت اما به لحاظ مالی پرسود‌ترین قرارداد عمر ورزشی‌اش را با این باشگاه منعقد کرد تا چیزی را از دست ندهد. البته ماجرای فصل پانزدهم با سال‌های اخیر فرق می‌کند و مهدی رحمتی که می‌دید با پیکان سقوط کرده و تا حدودی شخصیت دروازه‌بانی‌اش را از دست داده راهی جز بازگشت به استقلال نداشت و در نهایت تصمیم گرفت که برخلاف رویه سال‌های اخیر با دریافت رقمی پایین با استقلال قرارداد ببندد. اگر مدیران باشگاه استقلال خوب دقت کنند درمی‌یابند یکی از مهم‌ترین دلایلی که باعث شد این دروازه‌بان دوباره به استقلال بازگردد شرایط بسیار نامطلوب پیکان بود وگرنه رحمتی هرگز حاضر نمی‌شد با پرداختی که باشگاه استقلال در فصل پانزدهم به وی داشت، قرارداد ببندد.
در این فصل مهدی رحمتی از لحاظ فنی شرایط بدی نداشته و با اینکه در جدول دروازه‌بان‌های لیگ رتبه پایینی دارد اما در برخی بازی‌های بزرگ خوب کار کرده است. نمونه‌اش همین بازی جام حذفی مقابل نفت تهران بود که منجر به دفع 3 پنالتی شد. شرایط موجود باعث شد تا دوباره صدای اعتراض برخی تماشاگران هم در پی دعوت نشدن این دروازه‌بان به تیم ملی شنیده شود. در حقیقت رحمتی به دنبال همین چیزها هم هست و می‌داند اگر با همین روند ادامه دهد، در نهایت دوباره برنده نقل و انتقالات فصل آتی خواهد بود. حال با این پیشینه‌ای که از مهدی رحمتی سراغ داریم باشگاه استقلال چطور امیدوار است که با شماره یک خود قرارداد 3 ساله منعقد کند؟ آیا باشگاه استقلال می‌تواند تضمین مالی مطلوبی به رحمتی بدهد تا او را برای تمدید قرارداد 3 ساله متقاعد کند؟

منبع: ایران ورزشی
کد خبر: 9408
  ۲  
آی اسپورت
2015-11-29 11:04:09
نظر دهید

۲ نظر
شمیم
يكشنبه ۸ آذر ۱۳۹۴، ۱۲:۰۷
از این همه بد نوشتن و عقده گشایی درباره رحمتی به کجا مبخواین برسین؟ هرچقدر هم که بدتون بیاد رحمتی بهترین گلر ایرانه و به احترامش کلاه از سر بردارین
-
يكشنبه ۸ آذر ۱۳۹۴، ۱۳:۰۰
بازم یه نوشته سرشار از سوزش
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر