فهرست
نیمار؛ آقای گل، نه به هر قیمتی!
نیمار؛ آقای گل، نه به هر قیمتی!

نیمار؛ آقای گل، نه به هر قیمتی!

آی اسپورت- بازی بارسلونا و رئال سوسیه داد با برد آبی و اناری ها همراه بود و باز هم بارسایی ها 4 گل به حریف شان زدند و باز هم در هر نیمه دو گل . هر چند که حریف‌شان نه قدرت رئال مادرید را داشت ، نه جایگاه قابل توجهی . اما ستاره‌ی این بازی کسی نبود جز نیمار جونیور. بازیکنی که این روزها بسیار آماده است و زعم رونالدوی برزیلی، توپ طلای 2016 را خواهد برد. نیمار در این بازی گل های اول و سوم تیمش را به ثمر رساند تا همچنان به پیشتازی اش در جدول گلزنان لالیگا ادامه دهد .  14 گلی که نیمار در لالیگا برای بارسلونا به ثمر رسانده  ، آن هم در 12 بازی که در ترکیب قرار داشته آمار فوق العاده ای است . آن هم برای بازیکنی که تنها گلزن تیمش نیست و قرار نیست تمام توپ ها به او ختم شود . لوییز سوارز با 12 گل زده که در جدول گلزنان نزدیکترین تعقیب کننده ی اوست هم  دوش به دوش او در میدان برای بارسا بازی می کند و بسیار هم آماده است . و این دو در کنار مسی خط آتشی را طراحی کرده اند که به هیچ تیمی رحم نمی کند .
 

 

اما نکته ی قابل توجه درباره ی خود نیمار است و تفاوت نیمار این فصل با فصل قبل . نیمار در طول این فصل به خوبی نقش خودش را در ترکیب ایفا می کند و مثل قبل گل درشت نمایان نمی شود . این مسئله به معنی درست کار کردن یک قطعه در یک سیکل است . نیمار جوری بازی می کند که سیکل بازی بارسلونا درست کار کند . و نقش انریکه در طراحی این سیکل انکار نشدنی است . سبکی که به بازیکنانی مثل سوارز و نیمار که توانایی های منحصر به فردی دارند اجازه و آزادی عمل توامان با نظم تیمی می دهد . لوییز انریکه علاوه بر حفظ نظم تیمی و تیکی تاکا ، در مقاطعی از بازی سیستمش را به سمتی مایل می کند که نیمار و سوارز در آن ،بیشترین کارایی را دارند .
 نیمار در این نظم تیمی به اندازه ای خوب عمل کرده که لایق تمجید باشد و در پازل آبی و اناری ها به قدری درست گنجانده شده که حتی اگر به طور طبیعی به آقای گلی چشم داشته باشد ،  در موقعیت های خوب هم درست ترین تصمیم را بگیرد و در دادن پاس گل هم نقش خودش را به خوبی ایفا کند . مثل گل چهارم بارسا که نیمار نزد ، و در موقعیتی بهتر مسی را صاحب توپ کرد تا هر سه ضلع مثلث آتش بارسا کل زده باشند و نشان دهند که چقدر تیم  هستند .

سعید طالبی 
     
آی اسپورت
2015-11-29 15:32:03
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر