فهرست
چهره روز: تاریخ‌سازی کارگر سابق کارخانه
چهره روز: تاریخ‌سازی کارگر سابق کارخانه

چهره روز: تاریخ‌سازی کارگر سابق کارخانه

 بازیکنی که تا همین چهار سال قبل در تیم گمنام فلیت وود تاون و مقابل تنها ‏‏768 نفر بازی می‌کرد، با گلزنی مقابل منچستریونایتد، به رکورد گلزنی در 11 دیدار پیاپی در لیگ برتر ‏رسید و فصل جدیدی را در دوران حرفه‌ای‌اش رقم زد. ‏این رکورد برای هر بازیکنی دستاوردی بزرگ است؛ به ویژه برای بازیکنی که تا سال 2012 در لیگ‌‏های محلی بازی می‌کرد و اینکه این اتفاق مقابل منچستریونایتد رقم خورد، اهمیت آن را دو چندان می‌‏کند. اولین گل واردی در لیگ برتر، چهار ماه قبل، در پیروزی ۵ بر ۳ لستر مقابل شیاطین سرخ رقم خورده ‏بود و او با گلی که شب گذشته زد، رکورد رود فن نیستلروی، مهاجم سابق یونایتدها که در سال 2003 ‏توانسته بود در 10 دیدار پیاپی گلزنی کند، بشکند. ‏روند گلزنی‌های پیاپی واردی از دقیقه 86 دیدار مقابل بورنموث در هفته چهارم آغاز شد؛ زمانی که ‏رسیدن به این رکورد حتی به ذهن او هم خطور نمی‌کرد؛ اما سه ماه بعد، همه چهره‌های سرشناس ورزش ‏انگلیس، از ملی‌پوشان کریکت تا مدال‌آوران المپیک، این رکورد شکنی را به این کارگر سابق کارخانه ‏تبریک گفتند.
فن نیستلروی یکی از کسانی بود که اولین پیام تبریک را در توئیترش گذاشت: عالی بود ‏واردی. تو بهترینی و شایستگی اش را داشتی؛ گلزنی در 11 دیدار پیاپی.روی هاجسون هم شب گذشته در ورزشگاه خانگی لسترسیتی حضور داشت و وقتی ضربه واردی از ‏زاویه‌ای بسته وارد دروازه داوید دخیا شد، دوربین‌های تلویزیونی چهره او را که لبخندی از سر ‏رضایت برچهره داشت، شکار کردند. ‏حالا نه تنها بسیاری انتظار دارند که او یکی از بازیکنان انگلیس در یورو 2016 باشد (چیزی که تا همین ‏چند ماه قبل هم غیرقابل تصور به نظر می‌رسید)، بلکه گروهی نیز معتقدند او باید شماره 9 اصلی سه‌شیرها در فرانسه باشد؛ شعاری که هواداران لسترسیتی شب گذشته روی سکوها فریاد می‌زدند. ‏
شاید این اتفاق برای خیلی‌ها هنوز غیرقابل باور باشد اما برای واردی که تا سال 2010 با هفته‌ای 30 ‏پوند برای استاکس بریج پارک استیلز بازی می‌کرد، هر اتفاقی با تلاش زیاد ممکن است. او حالا در ‏بالاترین سطح فوتبال اروپا بازی می‌کند و اگر بتواند در دیدار هفته آینده مقابل سوانسی گلزنی کند، با ‏رکورد گلزنی‌های پیاپی در تاریخ فوتبال انگلیس که در فصل 32-1931 توسط جیمی دان، مهاجم شفیلد ‏یونایتد، به ثبت رسید، برابری می‌کند.
     
آی اسپورت
2015-11-29 17:31:10
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر