فهرست
برای کریم که با دو گل به اوج برگشت/ چه زود ذوق می کنیم
برای کریم که با دو گل به اوج برگشت/ چه زود ذوق می کنیم

برای کریم که با دو گل به اوج برگشت/ چه زود ذوق می کنیم

باز هم کریم انصاری فرد گل زد. این بار در مقابل ایانینا و آن هم نه یک بار!  کریم هر دو گل تیمش را به ثمر رساند تا زمزمه های خفیف گوشه و کنار این بار با صدای واضح تری از بازگشت او به اوج به گوش برسد. در این بازی گل اول روی تعلل خط دفاعی و عدم هماهنگی مدافع و دروازه بان حریف در ریباند به انصاری فرد پیشکش شد و گل دوم هم روی شوت او که با واکنش ضعیف دروازه بان همراه شد به ثمر رسید.
اما بازی خوب انصاری فرد به تیم باشگاهی اش ختم نمی شود  بلافاصله پس از اطمینان مجدد کارلوس کی روش به مهاجم محبوبش ، کریم با گل زنی و بازی خوبش مقابل گوام و هماهنگی قابل قبولش با طارمی جوان، جواب اعتماد مرد پرتغالی را داد.
انصاری فرد در سطح اول فوتبال یونان عملکرد خوبی داشته و مسلما از دوران افولش فاصله گرفته که دوباره به چشم کادر فنی تیم ملی آمده و در تیم باشگاهی اش هم دقایق طولانی تری را در زمین قرار می گیرد . اما آیا واقعا به دوران اوج خودش بازگشته است؟  وقتی می گوییم دوران اوج، منظورمان دقیقا کدام مقطع فوتبالی زندگی اوست؟
کریم انصاری فرد درسایپا مهاجم اصلی تیم بود و همه ی توپ ها به او ختم می شد . او حتی آقای گل لیگ برتر هم شد و بعد از آن به پرسپولیس پیوست . در پرسپولیس مثل سایپا در گل زنی موفق نبود ، اما در تیم ملی جایگاه محکم تری پیدا کرد و  به تراکتور رفت و دوباره آقای گل شد و در مقطعی کاملا موفق شد خودش را به ترکیب تیم ملی پیوند دهد . اگر به آن دوره ها به عنوان دوران اوج انصاری فرد نگاه کنیم، متوجه می شویم کریم هنوز با آن بازیکن تمام کننده ای هم که خودش هم در خلق موقعیت ها نقش اساسی داشت ، فاصله دارد . فاصله ای که با زدن دو گل در یک بازی کم می شود ، اما از بین نمی رود. انصاری فرد اگر می خواهد به همان کیفیت سابقش برگردد و با توجه به حضور مهاجمانی مثل قوچان نژاد، طارمی و آزمون درتیم ملی جایگاه خودش را به جای نیمکت ، درون زمین ثبت کند ، باید به همین روند ادامه بدهد و به مهاجمی بدل شود که هر بازی بوی گل می دهد ، مثل زمانی که در سایپا می درخشید.
پیروزی پانیونیوس با دو گل انصاری فرد ارزشمند است. اما کریم باید بداند که استمرار در گل زنی و درخشش است که جایگاه او را تثبیت می کند و او با ادامه ی این روند می تواند حالا که از روزنامه های یونان لقب تروریست گرفته، برای سرمربی تیمش اسلحه ی آماده ی شلیکی باشد باشد، برای ترور و در شرایط دیگر،  برای نجات تیمش.

سعید طالبی
     
آی اسپورت
2015-11-29 17:43:39
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر