فهرست
یادداشت روز: فولاد، فرکی، بختیار. فوق العاده های ایرانی لیگ قهرمانان
یادداشت روز: فولاد، فرکی، بختیار. فوق العاده های ایرانی لیگ قهرمانان

یادداشت روز: فولاد، فرکی، بختیار. فوق العاده های ایرانی لیگ قهرمانان

آی اسپورت- شکست تلخ سپاهان در واپسین لحظات بازی، آن هم در حالی که تا چند لحظه پیش از آن فرصت برتری بر میهمان را نیز داشت، کام همه مان را در آخرین فوتبال ایرانی سال 92 تلخ کرد. شاید اگر خارجی های تیم های کشورمان کمی با کیفیت تر از آنی بودند که هستند، حالا استقلال و سپاهان به سه امتیاز دیدارهای خانگیشان در هفته سوم رقابت ها رسیده بودند، اما این تقدیری است که خود با انتخاب هایشان از پیش رقم زده اند و حق گله گذاری ندارند.
هیچ تیم ایرانی هفته سوم لیگ قهرمانان آسیا را با برد پشت سر نگذاشت، با این حال از دست دادن پیروزی و عوض کردن آن با نتیجه تساوی در دقایق پایانی بازی، آن هم در زمین حریف چیزی از ارزش های فنی فولاد کم نمی کند.
نماینده کم تجره کشورمان در دیدارهای آسیایی به خاطر نوع بازی از فوتبالمان آبروداری کرد. حفظ توپ، کارهای ترکیبی، دفاع منطقی، بازی حرفه ای، حرکات فردی زیبا و تماشاگر پسند، همه و همه به نحوی بودند که بتوان با قاطعیت فولاد را برترین نماینده فوتبال کشورمان در دور رفت رقابت های جام باشگاه های آسیا دانست.
فولاد در حالی موفق به کسب 5 امتیاز از سه دیدار خود در این رقابت ها شده که مجموع امتیازات تیم های با تجربه و بزرگ استقلال و سپاهان از این تیم کمتر است! آن هم در حالی که تیم جنوبی برخلاف این دو تیم، دو بازی از سه بازی خود را خارج از خانه برگزار کرده و تک بازی خانگی خود را نیز با برد پشت سر گذاشته است.


 
در این میان نقش حسین فرکی به عنوان سرمربی تیم و همچنین کاپیتان، بختیار رحمانی بسیار زیاد است. آنها با وجودی که تیم فولاد از لحاظ نفرات تیم کم تجربه ای به حساب می آید اما بدون هیچ ترسی و با همان کیفیت بازی در لیگ داخلی، در دیدارهای آسیایی به میدان می روند که این موضوع شهامت و شجاعت عوامل تاثیرگذار تیم را به خوبی نشان می دهد.
فرکی در چیدمان نفرات بسیار متفکرانه عمل کرده، به طوری که غیبت بازیکنی چون آرش افشین کمترین تاثیر منفی روی روند حرکتی تیم داشته، با اینکه به علت نداشتن بازیکن جانشین هم تراز روی سرعت حرکات هجومی تیم بی شک تاثیرگذار بوده است. از مهره چینی دقیق مربی دوست داشتنی فولادی ها که بگذریم، نوع بازی آنهاست که بسیار جلب توجه می کند. آنها می دانند از بازی به دنبال چه هستند و براساس آن پای به میدان می گذارند. به همین دلیل در هیچ یک از دقایق بازی تیمی سردرگم و بی خطر به نظر نمی رسند.
 

 
نقش بختیار رحمانی نیز غیر قابل انکار است. بازی روان او، چشم باز، دید بالا، کلاس بالای کار او (که در صحنه ضربه ایستگاهی کاملاً مشهود بود.) و رهبری او در میدان آنقدر ملموس است که از گیرنده تلوزیونی هم می توان حس کرد که نبض بازی در اختیار بختیار است. هرگاه می خواهد به بازی سرعت می دهد و هر وقت لازم شد آن را از جریان می اندازد. کاش کی روش همان قدر که به جهانبخش بها می دهد (و انصافاً جوابش را نیز گرفته است.) به خط میانی تیم ملی فوتبال کشورمان نیز تکانی بدهد و به جای استفاده از مهره های پا به سن گذاشته، از انگیزه ها و توانایی های بختیار در میانه های میدان استفاده کند. مدل بازی کاپیتان فولاد به یقین بالاتر از آسیاست و جام جهانی برزیل بهترین فرصت برای بازیکن مستعدی چون او که به تیم های شاخص اروپایی بپیوندد و پیشرفت کند.
در پایان دور رفت رقابت های لیگ قهرمانان آسیا، فولاد امیدوار کننده ترین تیم ایرانی بوده است و در میان نمایندگان ایرانی از بیشترین شانس برای حضور در دور حذفی رقابت ها برخوردار است. اگر سه هفته حساس پایانی لیگ و حضور در کورس قهرمانی، از کیفیت و قدرت آنها نکاهد.
     
آی اسپورت
2014-03-20 03:16:39
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر