فهرست
دورتموند 1 - 2 زنیت / صعود آسان زنبورها به یک چهارم
دورتموند 1 - 2 زنیت / صعود آسان زنبورها به یک چهارم

دورتموند 1 - 2 زنیت / صعود آسان زنبورها به یک چهارم

آی اسپورت- بوروسیا دورتموند در آخرین شب دور برگشت مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان میزبان زنیت سن پترزبورگ بود که موفق شد علی رغم شکست 2 بر 1 برابر نماینده روسیه به مرحله بعدی رقابت ها صعود کند.


دورتموند در دیدار رفت مقابل زنیت موفق شده بود با نتیجه ی 4 بر 2 پیروز شود در آن بازی درخشش مارکو رویس موجب شد تا شاگردان کلوپ با خیالی آسوده در مقابل زنیت قرار بگیرند هر چند که کلوپ نمی توانست بدلیل مصدومیت رویس را در اختیار داشته باشد.


دورتموندی ها خیلی زود و در دقیقه 16 بازی با گل هالک مهاجم ملی پوش برزیلی زنیت غافلگیر شدند اما تیم روسی تنها با این گل زودهنگام توانست کمی امیدوارانه تر به ادامه بازی فکر کند اما آن ها برای صعود به دو گل دیگر نیز نیاز داشتند.


گل دقیقه 38 سباستین کل کاپیتان زنبورها آب سردی بود بر آرزوهای زنیت، کاپیتان کل که چندان هم بازیکن گلزنی نیست موفق شد روی سانتر زیبای مارسل اشملزر گل تساوی بخش را در دقیقه 38 وارد دروازه ی زنیت کند او دو هفته ی پیش نیز با گلزنی برابر فرایبورگ، بوروسیا را به سه امتیاز شیرین رسانده بود. دو تیم با همین نتیجه راهی رختکن شدند.


در نیمه دوم هر دو تیم موقعیت هایی برای گلزنی داشتند ولی با نزدیک شدن به دقایق پایانی زنیت حملات پردامنه تری را روی دروازه وایدن فلر ترتیب می داد تا در دقیقه 73  سالومون روندون موفق شد گل دوم نماینده روسیه را به ثمر برساند.


زنیت با این پیروزی بی تاثیر از گردونه رقابت ها حذف شد تا بوروسیا دورتموند به عنوان دومین نماینده بوندس لیگا راهی یک چهارم نهایی شود و منتظر قرعه کشی روز جمعه باشد تا در مرحله ی بعدی حریف خود را بشناسد.گلزنی هالک در دقیقه 16 امیدها را برای صعود زنده کردگلزنی سباستین کل خیال دورتموند را راحت کردروندون نیز گل حیثی را برای زنیت به ثمر رساند تا آن ها به پیروزی مقابل نائب قهرمان فصل پیش افتخار کنند.

     
آی اسپورت
2014-03-20 13:36:17
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر