فهرست
نگاهی به نامزدهای نهایی توپ طلای: چه کسی باید برنده شود؟
نگاهی به نامزدهای نهایی توپ طلای: چه کسی باید برنده شود؟

نگاهی به نامزدهای نهایی توپ طلای: چه کسی باید برنده شود؟

آی اسپورت- لیونل مسی، نیمار و کریس رونالدو به عنوان کاندیداهای نهایی توپ طلای 2015 انتخاب شدند. ستاره رئال که در دوره قبل هم این جایزه را از آن خود کرده بود در کنار دو ستاره بارسلونا قرار گرفته است. او قبلا در سالی های 2008، 2013 و 2014 موفق به کسب این جایزه شده است. مسی اما بین سال های 2009 تا 2012 این جایزه را برده و به دنبال پنجمین توپ طلا است. نیمار اما امیدوار است که بتواند به سلطه رونالدو و مسی در این مراسم پایان دهد.
جدول زیر به ترتیب از بالا تعداد بازی ها، دقایق بازی، گل ها و پاس گل ها، میانگین دقایق بین یک گل تا گل بعدی و میانگین دقایق بین یک پاس گل تا پاس گل بعدی را نشان می دهد.

این 3 کاندیدا از بین لیست 23 نفره نهایی انتخاب شدند که در آن لیست گرت بیل، ستاره ولزی رئال هم حضور داشت. برنده توپ طلا در مراسمی در زوریخ در تاریخ 11 ژانویه معرفی می شود. در زیر می توانید افراد اول تا سوم سال های اخیر را بشناسید.

لیونل مسی
او یک بار دیگر بیشترین گل زده بارسلونا در یک فصل را به نام خودش زد. 43 گل زد و لیگ قهرمانان 10 گل زد و 6 پاس گل داد ت تیمش را به قهرمان برساند. منحصر به فردترین گل او گلی بود که در فینال جام حذفی در بازی با بیلبائو زد و نامزد دریافت جایزه پشکاش اوارد هم هست. او در رقابت های کوپا آمریکا هم برای تیم ملی آرژانتین بازیکنی کلیدی بود. آن ها در فینال یک بر صفر مغلوب شیلی شدند.

نیمار
درل دومین فصل حضور در بارسلونا نیمار پیشرفت زیادی در عملکرد داشت و تبدیل به یک مهاجم فوق العاده در کنار مسی و سوارس شد. او در لیگ، لیگ قهرمانان و جام حذفی دومین گلزن برتر بارسا بود و 39 گل در 51 بازی زد.  یک سال از تجربه تلخ جام جهانی گذشته بود و می توان گفت که برای سال 2015 او بازیکن کامل تری شد.

کریستیانو رونالدو
بعد از بردن توپ طلا در ماه ژانویه او به درخشش ادامه داد و لالیگا را با 48 گل به پایان برد. بیشتر از هرکسی دیگری. او همچنین 10 گل در لیگ قهرمانان زد، اما در هر دوی آن ها بعد از لیونل مسی نفر دوم شد. آن ها در لیگ دوم شدند و در لیگ قهرمانان هم در نیمه نهایی مقابل یووه شکست خوردند. اگرچه درخشش های فردی رونالدو ادامه داشت و موفق شد رکورد دی استفانو و رائول را ه عنوان بهترین گلزنان لیگ و لیگ قهرمانان رئال مادرید بشکند. او در رسیدن پرتغال به یورو2016 هم نقشی چشم گیر داشت. 
کد خبر 9404
     
آی اسپورت
2015-11-30 21:03:53
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر