فهرست
افزایش حجم عضلات یکی از عوامل افت رونالدو
افزایش حجم عضلات یکی از عوامل افت رونالدو

افزایش حجم عضلات یکی از عوامل افت رونالدو

آی اسپورت - دکتر خوزه گونزالس، پزشک ورزشی سرشناس اسپانیا در مقاله ای ، افزایش حجم عضلات را عامل افت رونالدو در ماه های اخیر قلمداد کرده است. ستاره پرتغالی رئال مادرید در ماه های اخیر از نظر کیفی سطح فصل های گذشته اش را ندارد. از نظر دکتر گونزالس، افزایش حجم عضلات موجب کاهش سرعت و دقت رونالدو شده است.
مقاله این پزشک ورزشی اسپانیا از نظرتان می گذرد:"این که ورزشکاران با وزنه کار کنند و عضله اضافه کنند نکته مثبتی است اما به شدت مردد هستم که افزایش عضلات برای فوتبالیست ها هم مثبت باشد. در ماه های اخیر دیده ایم که رونالدو به صورت مداوم اندام حجیمش را به معرض نمایش می گذارد، اندامی که او را بیشتر شبیه ورزشکاران حرفه ای رشته " بادی بیلدینگ" کرده اما نکته این جاست که روند ورزشی او به مرور افت کرده. سوال این جاست که رونالدو وزنه می زند تا هیکل بهتری داشته باشد یا آن که بهتر فوتبال بازی کند؟ در این شرایط ابهام بزرگی برای ما پزشکان ایجاد می شود که آیا این افزایش حجم عضلات برای یک  فوتبالیست مناسب است یا این زیبایی اندام در روندش کاملا تاثیر منفی می گذارد.به مرور زمان دیگر خبری از استارت های انفجاری رونالدو نیست. سرعت او هم مثل قبل نیست. خیلی از بازیکنان دیگر با عضلاتی کمتر می توانند سریع تر و بهتر از رونالدو حرکت کنند.
دکتر گونزالس مقاله اش را این گونه ادامه می دهد:"حجم عضلات در ورزشی مثل فوتبال از کم اهمیت ترین بخش هاست چرا که گاهی دقت را در برخی حرکات فوتبالی از بازیکنان می گیرد.  از دیدگاه فیزیولوژی ورزشی افزایش حجم عضلات سرعت و دقت را پائین می آورد. در حقیقت می توان گفت که رونالدو با افزایش عضلاتش سرعتش را از دست داده است. رونالدو در ماه های اخیر قدرت تمام کنندگی خود را از دست داده و در استفاده از ضربات آخر مشکل دارد. البته این حرفها را بیشتر می توان یک موضوع تئوریک دانست و شاید در عمل حرف دیگری ثابت شود."

منبع: وبسایت برنامه 90
     
آی اسپورت
2015-12-01 14:36:17
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر