فهرست

ده نکته از لیگ یک؛ از برگردان در قائمشهر تا وضعیت قرمز در آبادان

آی‌اسپورت- هفته هفدهم لیگ یک با ادامه صدرنشینی فجر سپاسی و شکست سنگین نفت آبادان به پایان رسید.

1- هفته تساوی مدعیان
از پنج تیم مدعی اصلی رقابت‌ها تا به اینجای فصل یعنی تیم‌های فجر سپاسی، پیکان، خونه به خونه، مس کرمان و آلومینیوم اراک همگی در هفته هفدهم مساوی کردند تا عملا در بالای جدول هیچ جابه جایی نسبت به هفته گذشته شاهد نباشیم.

2- تخت گاز به سوی رکوردی تاریخی
ماشین سازی با همان سرعتی که به سمت رده‌های پایین جدول حرکت می‌کند با همان سرعت در حال به جای گذاشتن رکوردی است که شاید در فوتبال جهان بی‌سابقه باشد. آنها اگر دو بازی دیگر هم از عادت خود دست نکشند به تنها تیمی در دنیای فوتبال تبدیل خواهند شد که در یک لیگ بیست تیمی، یک نیم فصل را بدون حتی یک کلین شیت به پایان می‌برند!

3-  گلباران در اردبیل و قائمشهر
پرگل‌ترین بازی‌های هفته هر کدام پنج گل داشت. با این تفاوت که در دیدار شهرداری اردبیل و نفت آبادان سهم اردبیلی‌ها چهار و سهم آبادانی‌ها یک گل بود و در دیدار نساجی و گل‌گهر سهم قائمشهری‌ها سه و سیرجانی‌ها دو گل بود.

4- روند صعودی فولاد
فولاد یزد که تا هفته سیزدهم نتایج ضعیفی گرفته بود در چهار هفته اخیر روند صعودی داشته و دو برد و دو تساوی به دست آورده است. آنها این هفته در شیراز دست به کار بزرگی زدند و صدرنشین لیگ را متوقف کردند.

5- کپی اردبیلی‌ها از روی دست رفسنجانی‌ها
پس از اینکه هفته گذشته مس رفسنجان توانست در زمین خود با نتیجه 4 بر 1 از سد نساجی عبور کند این هفته اردبیلی‌ها توانستند همان نتیجه را در مقابل دیگر تیم قدیمی و محبوب کشور یعنی نفت آبادان تکرار کنند.
 
6- پارسه و بیشترین باخت
پارسه تهران پس از تساوی ارزشمندی که هفته گذشته از تبریز کسب کرد دوباره به روند گذشته خود یعنی باختن برگشت. آنها این هفته در زمین خود به مس رفسنجان باختند تا با هشت باخت بیشترین شکست را در جدول داشته باشند.

7-  بهترین برد فصل
لیگ یک باشید، مهمان هم باشید، سه گل هم بزنید. همین سه فاکتور برای اینکه بهترین برد لیگ را تا به اینجای فصل رقم بزنید کافی است. خرم آبادی‌ها این هفته در بوشهر بلایی به سر ایرانجوان آوردند که در سال‌های اخیر  هیچ تیمی توان انجامش را نداشت. بوشهری‌ها با این شکست به تنها تیم لیگ تبدیل شدند که با سه گل در خانه شکست خوردند.

8-  خاطره انگیز مثل گل‌گهر
گل‌گهر سیرجان برای نساجی‌چی‌ها به تیم خاطره‌انگیزی تبدیل شد. آنها در طی سه فصل اخیر دوبار در دقیقه 90 در قائمشهر طعم تلخ شکست را چشیدند. آنها امروز در حالی که تا دقیقه 78 دو بر یک از میزبان خود جلو بودند در نهایت با دو گل دقایق پایانی باختند تا به تیمی خاطره‌انگیز برای مازنی‌ها تبدیل شوند.

9- برگردان در قائمشهر
بازی دو تیم نساجی و گل‌گهر پر از نکته‌های جالب بود. یکی دیگر از نکات جالب این دیدار گل‌های قیچی‌برگردان دو تیم بود. گل دوم سیرجانی‌ها که دقیقه 43 توسط "تاییدی"  و گل دوم نساجی‌چی‌ها که توسط "پرتو" بدست آمد جز بهترین گل‌های فصل به شمار می‌روند.

10- آبادان و تبریز در آستانه لرزش
شکست سنگین نفت در اردبیل شاید کار مربی کهنه‌کار پرتغالی را تمام کرده باشد. احتمالا مدیران نفت آبادان پس از این باخت بیشتر از اینکه به مانوئل پرتغالی فکر کنند به یک جانشین مناسب برای خارج شدن از این بحران می‌اندیشند. در شمال غرب کشور هم شرایط تقریبا یکسانی حاکم است با این تفاوت که جنگ داخلی مدیران ماشین سازی که هفته‌هاست ادامه دارد شاید حواس‌ها را از عملکرد ضعیف نادر دست‌نشان پرت کند.

کدخبر:9412
     
آی اسپورت
2015-12-01 17:36:09
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر