فهرست
گزارش/ 13 درصد سهام من سیتی به چینی ها فروخته می شود
گزارش/ 13 درصد سهام من سیتی به چینی ها فروخته می شود

گزارش/ 13 درصد سهام من سیتی به چینی ها فروخته می شود

آی اسپورت- امروز (سه شنبه) اعلام شد که به زودی 13 درصد از سهام باشگاه منچسترسیتی که در اختیار شیخ منصوربن زیادبن النهیان اماراتی است در ازای 400 میلیون دلار به سرمایه گذارانی از چین واگذار خواهد شد. گفته می شود که حدود یک ماه بعد از این که ژی جینپینگ، رئیس جمهور چین، از امکانات ورزشی باشگاه من سیتی دیدن کرد، شرکت سرمایه گذاری و رسانه ای مرکزی چین اقدام به خرید سهام باشگاه انگلیسی کرد.
چرا سرمایه گذاری در باشگاهی ثروتمند؟
این شرکت چینی معتقد است که سرمایه گذاری در من سیتی می تواند به رشد فوتبال چین همه کمک کند. رویگانگ لی، یکی از سخنگویان این شرکت می گوید: ما و شرکایمان در کنسرسیوم از این فرصت به عنوان یک اقدام برای پیوند دادن چین با خانواده جهانی فوتبال استقابل می کنیم.
همچنین خلدون المبارک هم در این باره گفته: اعتقادمان این است که در سیتی هنوز هم بسترهایی برای پیشرفت فراهم است. ما با شریکان جدیدمان سخت تلاش می کنیم تا بعد از انعقاد این قرارداد پتانسیل های سیتی را بیشتر هم کشف کنیم.
رقابت با یونایتد
اگر از زاویه ای دیگر به این موضوع نگاه کنیم، ارزش سهام من یونایتد در بازار بورس نیویورک 3.05 میلیارد دلار است و حالا با این رقمی که به میان آمده، ارزش سهام من سیتی در بازار بورس 3 میلیارد دلار شده است. یعنی سیتی که تا به حال همسایه پر سر و صدا نامیده می شد، حالا نه تنها از نظر فوتبالی رقیب یونایتد است،بلکه در بازار بورس هم ارزشی نزدیک به همسایه قدیمی اش دارد. این قرارداد هم به سیتیزن ها کمک می کند که ارزش سهامشان را در بازارهای بورس افزایش دهند و هم به سرمایه گذاران چینی در راستای جهانی کردن نام کشورشان در دنیای فوتبال کمک می کند. کد خبر 9404
     
آی اسپورت
2015-12-01 18:21:36
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر