فهرست
گزارش ویژه: در جستجوی سریع‌ترین گلِ تاریخ
گزارش ویژه: در جستجوی سریع‌ترین گلِ تاریخ

گزارش ویژه: در جستجوی سریع‌ترین گلِ تاریخ

 آی اسپورت- کدام بازیکن سریع ترین گل تاریخ فوتبال جهان را به ثمر رسانده است؟ برای این سوال نمی توان پاسخ قطعی یافت. زیرا بسیاری از مسابقات فوتبال در بسیاری از نقاط جهان تصویربرداری نشده اند و نمی شوند. آنچه از تصاویر موجود و گزارشهای مرتبط با این پدیده به دست می آید نشان می دهد 2 بازیکن موفق شده اند توپ را تنها پس از 2 ثانیه به گل تبدیل کنند و به نظر می رسد این زمان حداقل زمان برای ورود توپ به دروازه باشد و نمی شود در یک زمین استاندارد در مدت زمانی کوتاه تر توپ را به تور دروازه ی حریف رساند. در ارتباط با رکورد سریع ترین گل تاریخ فوتبال نام 4 بازیکن به صورت جدی مطرح می شود که 2 نفرشان میانسالی از دنیا رفتند و 2 تای دیگرشان هنوز جوان هستند و امیدوارند سرنوشت متفاوتی را برای خودشان رقم بزنند.
 
 
 
 
 
2 سوت
با بررسی تمام گزارشها و ویدئوهای مرتبط با سریعترین گل جهان در فضای مجازی، این نتیجه حاصل می شود که گل «ووک باکیچ» سریع ترین گل تاریخ فوتبال است و بعید است در سالهای آینده نیز هیچ گلی سریع تر از این به ثمر برسد. ویدئوی کوتاه صحنه ی مربوط به گل معروف باکیچ بارها و بارها در سرتاسر جهان بازدید شده و مورد توجه قرار گرفته است. البته این موضوع نیز باعث نشده تلاش خاصی برای شناساندن بازیکن جوان و ناشناخته ی تیم جی اس پی پولت به مخاطب غیرصرب زبان انجام شود. آنچه که از این ویدئو دستگیرمان می شود این است که این مسابقه بین 2 تیم کوچک در یک زمین نامرغوب انجام گرفته و باکیچ موفق شده از اشتباه دروازه بان تیم دورکل نهایت استفاده را ببرد و توپ را از وسط زمین به تور دروازه بچسباند. جالب اینجاست که باکیچ بدون اینکه از بازیکنی پاس بگیرد، مستقیما پشت توپی که در میانه ی زمین کاشته شده بود، قرار گرفته و شوتش را روانه ی دروازه کرده است. این فرآیند تنها 2 ثانیه به طول انجامیده و مورد اعتراض بازیکنان تیم رقیب بوده است. آنها معتقد بودند این حرکت خطاست و نمی شود از میانه ی میدان به صورت مستقیم و بدون رد و بدل کردن پاس اولیه تنها با یک ضرب توپ را وارد دروازه کرد. بر خلاف تصور بازیکن دورکل این حرکت به هیچ عنوان خطا نیست و طبق قوانین فیفا این کل کاملا سالم بوده است. اما آیا این گل تنها گلی ست که پس از تنها 2 ثانیه از سوت داور وارد دروازه شده است؟ پاسخ منفی خواهد بود.
 
 
 

ملغی شد
هفتم نوامبر 2007 می توانست مهمترین روز زندگی نواف العابد باشد. این بازیکن جوان در آن تاریخ در رقابتهای زیر 23 سال پرنس فیصل بن فهد، در ترکیب تیم جوانان الهلال بالافاصله پس از سوت داور توپ را به سمت دروازه ی حریف شوت کرد و موفق شد یکی از سریع ترین گل های تاریخ فوتبال را به ثمر برساند. به ثمر رسیدن این گل تنها 2 ثانیه به طول انجامید. این گل علاوه بر شوکه کردن بازیکنان تیم شعله، همه ی حاضران در ورزشگاه را شوکه کرد و با لقب پرطمطراق سریع ترین گل تاریخ فوتبال معرفی شد. تنها چند روز بعد اما فیفا این مسابقه ی فوتبال را از درجه ی اعتبار ساقط کرد تا بزرگترین بدشانسی ممکن گریبانگیر نواف العباد شود. دلیل این تصمیم فیفا استفاده ی الهلال از 6 بازیکن بالای 23 سال بود. علیرغم این بدشانسی برزگ این بازیکن متولد ریاض، به درخشش در فوتبال ادامه داد. او از همان سال به تیم اصلی الهلال رسید و اکنون نیز یکی از بازیکنان ثابت این تیم به شمار می رود. بازیکن سابق تیم های پایه ی کشور عربستان، از شاگردان مورد اعتماد رایکارد نیز بود.
 
 


کار، کار انگلیسه
انگلیسی ها به هر قیمتی که شده علاقه دارند دارند گل مارک بارووز را به عنوان سریعترین گل تاریخ فوتبال معرفی کنند. فوروارد سابق تیمهای بردینگ، ایستلیگ و کریسچرچ در سال 2004 در حالی که تنها 2 ثانیه و 56 صدم ثانیه از زمان مسابقه تیمش(ایستلگ) با کاروز اسپپوترز گذشته بود توپ را وارد  دروازه ی تیم مقابل کرد. جالب اینجاست که این گل به طور معمول در منابع رسمی به دلایل مختلف حتی به عنوان سریع ترین گل تاریخ فوتبال انگلستان شناخته نمی شود. ظاهرا با توجه به برگزاری این مسابقه در سطح آماتور، زمین آن کوچکتر از حد استاندارد بوده است و طبیعتا گلزنی در چنین زمینی راحت تر است، علاوه بر این به گفته ی تعدادی از حاضران در صحنه، آنچه موجب به ثمر رسیدن این گل شده است، بادی عجیب و غیرطبیعی بوده که همزمان با آغاز مسابقه شروع به وزیدن کرده است. این فوتبالیست خوشتیپ متولد بیرمنگام، 5 سال بعد از این اتفاق، در شرایطی که تنها 30 سال داشت به سبب بیماری سرطان چشم از جهان فروبست. 
مصائب ازدواج
چند سال پیش، یک مرد خود را از پنجره ی آپارتمانش در هنک کنگ به بیرون پرت کرد و در دم جان سپرد. این خبر وقتی داغ شد که مشخص شد او یک فوتبالیست است و وقتی داغ تر شد که مردم دریافتند او همان چئونگ سای هو، زننده ی یکی از سریع ترین گل های تاریخ فوتبال بوده است. این هافبک هجومی که معمولا هر سال تیمش را عوض می کرد، در سال 1993 و در حالی که تنها 18 سال داشت، در رقابتهایی تحت عنوان گوتیاکاپ، در لباس تیم جوانان هنک کنگ 2 و هشت دهم ثانیه بعد از سوت داور دروازه ی پورتسموث را گشود. او که 56 بازی و 8 گل ملی در پرونده داشت، یک سال پس از آن گل فوتبال باشگاهی را آغاز کرد و در 5 باشگاه مختلف کشورش توپ زد. او همچنان هم مشغول بازی بود که در آپریل 2011 دست به خودکشی زد. ظاهرا دلیل خودکشی او اختلافات شدید با همسرش بر سر پول و عشق پیش از ازدواجش بوده است!  کدخبر:9405
     
آی اسپورت
2015-12-02 15:01:15
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر