فهرست
گزارش روز: بی‌انضباط‌ها و تیم ملی؛ آن‌ها که خط خوردند
گزارش روز: بی‌انضباط‌ها و تیم ملی؛ آن‌ها که خط خوردند

گزارش روز: بی‌انضباط‌ها و تیم ملی؛ آن‌ها که خط خوردند

آی اسپورت- خداحافظی یک بازیکن از تیم ملی همیشه هم طی یک پروسه ی آرام و شیرین و با یک بازی خداحافظی شیک رخ نمی دهد. بازیکنان فوتبال گاهی با تیم ملی کشورشان قهر می کنند و یا ترجیح می دهند به جای انجام مسابقات ملی، روی بازیهای باشگاهی شان تمرکز کنند. درست در همین روزها، فرانسوی ها به خاطر مسائل انضباطی قید استفاده از بنزما در یوروی سال بعد را زده اند اما در ایران، هنوز موضوع کنار گذاشته شدن رحمتی از تیم ملی موضوع بحث است. به جز آن ها، چه ستاره های دیگری به خاطر بی انضباطی از تیم ملی رفته اند؟ 


 
او را از من دور کنید! «درباره ی او با من صحبت نکنید. او یک فرد بی مسئولیت است که در حساسترین شرایط تیم ملی و مردم کشورش را تنها گذاشته است». این جملات سرمربی تیم ملی پرتغال بود در توصیف ریکاردو کاروالیو.  مدافع تیم فوتبال رئال مادرید پیش از دیدار تیم ملی کشورش با قبرس در مرحله ی انتخابی یورو 2012 ناگهان به صورت خودجوش با خودروی فابیو کوئنترائو از اردوی تیم ملی کشورش خارج شد و دست پائولو بنتو را توی پوست گردو گذاشت. خروج عجیب کاروالیوی باتجربه از اردو که ظاهرا به سبب درگیری چند روز قبل او با یکی از بازیکنان جوان رخ داده بود، حکم محرومیت یک ساله از حضور در تیم ملی پرتغال را برای او در پی داشت و موجب شد این بازیکن یکی از غایبین سرشناس یورو 2012 باشد.
 11 جلسه محرومیت نیکلاس آنکلا معمولا در سالهای جوانی به تیم ملی فرانسه دعوت نمی شد و همیشه هم به این موضوع اعتراض داشت. او سرانجام در سالهای پایانی فوتبالش در باشگاه چلسی به تیم ملی کشورش فراخوانده شد اما روزهای روشنی را در این تیم تجربه نکرد. او به عنوان عامل اصلی بی نظمی اردوی فرانسه در جام جهانی 2010 و تبدیل شدن اردوی این تیم به چیزی شبیه سیرک معرفی و زودتر از سایر هم تیمی ها از آفریقای جنوبی دیپورت شد. بلافاصله پس از این اتفاق، آنلکا خداحافظی رسمی اش از تیم ملی را رسانه ای کرد و اعلام کرد که دیگر علاقه ای به حضور در این تیم ندارد. فدراسیون فوتبال فرانسه اما طی حکمی عجیب او را 11 جلسه از همراهی تیم ملی محروم کرد. حکمی که آنلکا آن را مضحک ترین حکم تمام زندگی اش نامید!
 


 
علامتی برای اخراج اشتفان افنبرگ یکی از بزرگترین ستاره های تاریخ مونیخ محسوب می شود اما تنها 35 بازی ملی در کارنامه دارد. افنبرگ به سبب علامت زشتی که در سال 1994 در ورزشگاه کاتنبول آمریکا به هواداران نشان داد از سوی برتی فوکس سرمربی وقت تیم ملی آلمان از اردوی این تیم اخراج شد و مدت 4 سال را دور از این تیم سپری کرد. افنبرگ پس از 4 سال به تیم ملی بازگشت اما پس از مدتی کوتاه تصمیم گرفت بار دیگر از تیم ملی کشورش جدا شود. این بار برای همیشه...
 


 
مرد خانواده در سال 1984 برند شوستر تصمیم گرفت در دوراهی سخت انتخاب بین خانواده و تیم ملی اولی را انتخاب کند و برای حضور در جشن تولد فرزند دومش قید حضور در اردوی ملی برای بازی با آلبانی را بزند. این حرکت شوستر خشم یوپ دارول سرمربی وقت ژرمن ها را به همراه داشت. او همان موقع در مصاحبه ای اعلام کرد که دیگر به بازیکن بی نظمی مانند شوستر احتیاج ندارد. خود شوستر نیز که تابو شکنی عجیبی را در جمع آلمانی های مقرراتی انجام داده بود اعلام کرد که دیگر به تیم ملی فکر نمی کند و اینگونه بود که قصه ی حضور این بازیکن در تیم ملی در 24 سالگی به سر رسید.
 
 
 
 
اخراج به خاطر سرود ملی در تعدادی از کشورها مانند اسپانیا امتناع از خواندن سرود ملی توسط فوتبالیست های امری کاملا طبیعی ست و واکنش خاصی را در پی ندارد. همین اتفاق در بعضی از کشورهای دیگر اما می تواند التهاب برانگیز باشد. برای مثال عدم علاقه ی آدام لیاییچ به خواندن سرود ملی صربستان موجب شد این بازیکن از تیم ملی کشورش کنار گذاشته شود. بازیکن مسلمان فیورنتینا حتی پس از اصرارهای مداوم سینیشا میهایلوویچ حاضر به خواندن نشد و در نهایت تصمیم گرفت برای قرار نگرفتن در چنین شرایطی قید حضور در تیم ملی صربستان را بزند.
 
 
 
 
من فرانسوی نیستم هیچکس انتظارش را نداشت واقعه ی سلهورست پارک پایان عمر حضور اریک کانتونا در تیم ملی فرانسه باشد. در دوران محرومیت کانتونا، امه ژاکه با دعوت از بازیکنان جوانی مثل زین الدین زیدان نسل جدیدی ساخت و دیگر علاقه ای برای دعوت از کانتونا از خود نشان نداد تا اریک دیگر در فوتبال چمنی پیراهن تیم کشورش را بر تن نکند و تنها در فوتبال ساحلی عضو این تیم باشد. او یک بار از روی عصبانیت اعلام کرده بود که در تورنمنت های ملی فوتبال طرفدار فرانسه نیست و حامی تیم ملی فوتبال انگلیس است!
 
 
 


ته وز و خط قرمز
کمی پس از صعود سخت آرژانتین به جام جهانی 2010، کارلوس ته وز تنها بازیکنی بود که پا به پای مارادونا از جو فوتبالی کشورش انتقاد می کرد. او صراحتا اعلام کرد که از بازی در آرژانتین لذت نمی برد و دلیل این اتفاق فشار وحشتناک هواداران و رسانه ها به تیم ملی ست. ته وز به خاطر بی نظمی هایش در لیست سیاه سابه یا قرار گرفت و نتوانست در جام جهانی 2014 برای آرژانتینی ها به میدان برود.
 نصری در بلک لیست
گفته می شود رفتارهای ناخوشایند سمیر نصری در رقابت های یورو 2012 در اوکراین و اختلاف نظر آشکار او با بازیکنان آرسنالی تیم ملی فرانسه، سبب شده لورن کوشیلنی، اولیویه ژیرو، باکاری سانیا و مت والبوئنا نزد دشان بروند و از او بخواهند برای کنترل جو تیم ملی، از دعوت کردن این بازیکن صرف نظر کند. ظاهرا این بازیکن این روزها به خداحافظی از تیم ملی می اندیشد.. نصری در این باره به اسکای گفته است:«باور کردنش سخت به نظر می رسد. آن ها دو جام جهانی را از من گرفته اند. من قبلا این اتفاق را حدس می زدم. من قصد داشتم با مربی صحبت کنم اما او حاضر به صحبت کردن با من نشد. من به این انتخاب احترام می گذارم و برای تیم آرزوی موفقیت می کنم. شاید وقت آن رسیده باشد که به شکلی جدی در مورد تیم ملی فکر کنم»
    درد دردیوک!
 دردیوک که در همه رده های پایه برای سوئیس بازی کرده و به مدت 6 سال  به صورت مرتب در ترکیب تیم بزرگسالان حضور داشه، ناگهان در بلک لیست یا به قول افشین قطبی داگ هاوس آقای هیتزفیلد قرار گرفت و پس از چند نمونه بی انضباطی، از این تیم کنار گذاشته شد تا در آستانه جام جهانی 2014 شوک بزرگی به دیگر بازیکنان تیم ملی سوئیس داده شود. سوئیس بدون بازیکن بی انضباط، در جام جهانی تیم خوبی بود.
 تنبیه فرناندو گایبور
وینگر 22 ساله تیم ملی اکوادور، اولین بار در دیدار دوستانه تیم ملی کشورش برابر آرژانتین در سال 2013 به تیم ملی فراخوانده شد و خیلی زود توانست به مهره بی تغییر تیم اش تبدیل شود. بازیکن با استعداد تیم فوتبال املس در سری آ کشور اکوادور، پس از اولین حضور در تیم ملی به صورت مرتب در تمامی مسابقات برای اکوادور به میدان رفت و در حالی که همه منتظر درخشش او در رقابت های جام جهانی بودند، به شکلی ناگهانی از تیم کنار گذاشته شد. دلیل این تصمیم بی انضباطی او عنوان شد. این بی انضباطی به قیمت از دست دادن یک فرصت پیشرفت اساسی و چند سال عقب ماندن برای او بود. کدخبر:9405
  ۷  
آی اسپورت
2015-12-02 16:56:04
نظر دهید

۷ نظر
سعید
چهارشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۴، ۱۷:۱۷
رحمتی که بزرگتر از اینا نیست ، دعوت از رحمتی یعنی توهین به ملت ما
-
چهارشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۴، ۱۷:۳۳
ولی اغلب اینا یه مدت تنبیه شدن ودوباره برگشتن ولی رحمتی که گناهش خیلی کوچکتر از اینا بوده وبا نبودش تیم ضرر میکنه چرا برنگرده
-
چهارشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۴، ۱۷:۵۳
رحمتی خار چشم بعضی هاست. کابوس بعضی هاست
اکسل ویتسل
چهارشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۴، ۲۳:۲۵
خودتونو به نفهمیدن نزنید اگر مشکل رحمتی بی انضباطی بود همه قبول میکردند ولی سرمربی تیم ملی با مهرداد پولادی که قانون رسمی کشور ایران و نقض کرده بود و رسما مجرم بود چه برخوردی کرد؟به زور به تیم ملی برش گردوند و البته تو دهنی خورد !!!در مورد سوشا مکانی هم همینطور بازیکتی که دائما رفتار های غیر حرفه ای از خودش نشان میده ولی کک مربی تیم ملی هم نمیگزه باشه ادامه بده چیزی نمیشه باز هم شکست میخوره
مسعود
چهارشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۴، ۲۳:۴۸
معلومه که داری غرض ورزی میکنی.کریم باقری هم خدافظی کرد ولی دوباره برگشت و جلوی امارات واسمون گل زد.
رحمتی اگه خطاییم کرده باید برگرده و به اندازه کافی تنبیه شده. فعلا ما ب رحمتی نیاز داریم با وجود درواربانای بسیااااار ضعیفی مث حقیقی وسوشا نه رحمتی ب ما
مسعود
پنجشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۴، ۱۰:۱۴
لگد علی کریمی یادمان نرفته
-
پنجشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۴، ۱۷:۱۹
واقعا که قلمتون کثیفه. تا ابد الدهر کریم بنزما رو از تیم کشورش محروم نمیکنن یکم انصاف فقط یکم
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر