فهرست
گزارش/ لیورپول با کلوپ به کجا می رسد؟
گزارش/ لیورپول با کلوپ به کجا می رسد؟

گزارش/ لیورپول با کلوپ به کجا می رسد؟

آی اسپورت- از ابتدای ماه اکتبر که کلوپ به لیورپول آمده این تیم چلسی و منچسترسیتی را شکست داده، به سمت بالاهای جدول رده بندی لیگ برتر هجوم برده و در یورولیگ و کاپیتال وان کاپ پیشروی خوبی داشته است. اما این تیم با مربی جدیدش چه موفقیتی می تواند کسب کند؟
وضعیت تیم
لیورپول در حالی به سوی دوران پرکار و شلوغ فصل پیش می رود که 6 امتیاز با صدر جدول فاصله دارد و در یورولیگ هم اوضاع خوبی دارد. کلوپ اما تا به حال این شلوغی را تجربه نکرده است. این تیم 2 امتیاز با تاتنهام فاصله دارد و با بیشتر تیم های قوی لیگ تا اینجای کار بازی کرده است. اما این تیم چه دستاوردی می تواند داشته باشد؟
نتایج اخیر
در تاریخ 8 اکتبر کلوپ هدایت لیورپول را به عهده گرفت. نتیاج او به شرح زیر است:
17 اکتبر – تاتنهام 0 – 0 لیورپول
22 اکتبر – لیورپول 1 – 1 رابین کازان
25 اکتبر – لیورپول 1 – 1 ساوثهمپتون
28 اکتبر – لیورپول 1 – 0 بورنموث
31 اکتبر – چلسی 1 – 3 لیورپول
5 نوامبر – رابین کازان 0 – 1 لیورپول
8 نوامبر – لیورپول 1 – 2 کریستال پالاس
21 نوامبر – منچسترسیتی 1 – 4 لیورپول
26 نوامبر – لیورپول 2 – 1 بوردو
29 نوامبر – لیورپول 1 – 0 سوانسی
10 بازی، 6 برد، یک باخت، 3 مساوی
رکورد براندن راجرز در 10 بازی آخرش در لیوپول به شرح زیر بود
10 بازی، 2 برد، 2 باخت، 6 مساوی
کلوپ باید خوشحال باشد؟
اگر این طور فکر می کنید در اشتباهید. او گفته: گاهی دوست دارم واقعا خوشحال باشم و شخصیتم را عوض کنم، اما شکست لعنتی مقابل کریستال پالاس از یادم نمی رود. اگر آن بازی را هم برده بودیم به نظرم همه چیز عالی بود.
چه چیز تغییر کرده است؟
با توجه به توضیحات بازیکنان و البته همان طور که انتظار می رفت به نظر اولین هدیه ای که کلوپ برای بازیکنان داشتن افزایش میزان انگیزه و اعتماد به نفس آن ها و همچنین اشتیاق بازی کردن بوده است. این سریع ترین نتیجه را در عملکرد بازیکنان و تیم داشته است. حالا همه بازیکنان می خواهند خودشان را به مربی شان نشان دهند.
اما از نظر تاکتیکی هنوز ضعف هایی وجود دارد. 5 بازی اول با هدایت کلوپ در 14 روز انجام شد. در این مدت او زمان مناسبی برای صحبت و تمرین با بازیکنان درباره تاکتیک و سبک نداشت. هرچند در همین مدت کم هم سبک پرفشار پرسینگ کلوپ در تیم کاملا قابل مشاهده است و استفاده از آدام لالانا برای ضدحمله ها کاملا واضح است. این سبک بیشتر در خارج از خانه اجرا می شود و در خانه بیشتر تیم ها به عقب رانده می شوند و سیستم تهاجمی تر است. این همان چیزی است که کلوپ همیشه روی آن پافشاری داشته و سبک مورد علاقه اش است. البته جالب است بدانید لیورپول در بازی های خارج از خانه بهتر بازی کرده است و هنوز بازی خانگی ای نبوده که به خوبی بازی های خارج از خانه این تیم باشد.
در آخر چه؟
تیمی که در بازی های خارج از خانه خوب گل می زند مطمئنا اوضاع خوبی می تواند در بازی های حذفی، یورولیگ و کاپیتال وان کاپ داشته باشد. اگر لیورپول ساوثهمپتون را شکست دهدپف تیمی که در اکتبر با آن مساوی کرده است، بر اساس موقعیت در جدول رده بندی باید با دومین تیم برتر لیگ دیدار کند. اگر این تیم در نیمی نهایی به سیتی بخورد کار سخت می شود.
روش ضدحمله ای این تیم در اروپا هم خوب جواب می دهد. جایی که گل های زده در خانه حریف اهمیت زیادی دارند. برای لیورپول مخصوصا در این فصل یورولیگ تورنمنتی بسیار جدی است و همان طور که خود کلوپ هم اشاره کرده بود به دنبال موفقیت در این تورنمنت است. با روشی که لیورپول دارد می تواند در این لیگ موفق باشد و از قانون گل زده در خانه حریف نهایت استفاده را ببرد.
اما لیورپول در لیگ برتر تا کجا پیش می رود؟ در حال حاضر کورس قهرمانی کاملا پابرجاست و هر تیمی هنوز می تواند در آن حضور داشته باشد. وقتی چلسی اوضاع خوبی ندارد، سیتی اخیرا مشکلاتی دارد و یونایتد در خط حمله بازیکن خوبی ندارد، چرا نباید به لیورپول توجه کنیم؟ آن ها فاصله زیادی با تیم های بالای خود ندارند و نشان دادند که توانایی شکست دادن تیم هایی مانند من سیتی را هم دارند. شاید بازی با لستر در آنفیلد دیدگاه بهتری به همه بدهد. البته هنوز ترکیب لیورپول بازیکن سطح جهانی ای مانند سوارس را کم دارد و شاید با خرید چنین بازیکنی در ژانویه یا تابستان اوضاع برای تیم مرسی ساید خیلی بهتر شود.
نتیجه گیری
ماه عسل برای کلوپ تمام شد. در این مدت او بهتر از شروع برندن راجرز در تیم شروع کرد. اما باید ببینیم در دوران شلوغی بازی ها در ماه ژانویه و دسامبر اوضاع برای قرمزها چطور پیش می رود. با مشاهده نتیجه بازی های این تیم در این دوره راحت تر می توان درباره آینده کلوپ و موفقیت هایی که در این فصل به دست می آورد گمانه زنی کرد. اگر نتایج خوبی حاصل شود، کلوپ می تواند با امیدواری به استقبال یک سوم نهایی فصل برود.
 منبع: یورواسپورتکد خبر 9404
 
  ۱  
آی اسپورت
2015-12-02 18:01:05
نظر دهید
۱ نظر
علی
پنجشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۴، ۰۲:۳۲
همین الان ساوتمپتونو 6-1 بردن
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر