فهرست
دروغ روز: رقیب حقیقی در روبین‌کازان ملی‌پوش نیست
دروغ روز: رقیب حقیقی در روبین‌کازان ملی‌پوش نیست

دروغ روز: رقیب حقیقی در روبین‌کازان ملی‌پوش نیست

آی اسپورت- در روز‌هایی که علیرضا حقیقی به هر دری می‌زند تا از روبین‌کازانی‌ها رضایتنامه بگیرد و به تیمی دیگر برود تا پس از 7‌ماه در لیگ یک کشور دروازه‌بانی کند، شاید بد نباشد نگاهی به کارنامه دروازه‌بانی داشته باشیم که گلر تیم‌ ملی ایران در جام‌جهانی را به نیمکت تیم اول کازان پیچ کرده است.
هر چند در برخی از رسانه‌ها عنوان شده حقیقی در روبین‌کازان ذخیره دروازه‌بان اول تیم ملی روسیه شده اما بررسی‌ها نشان می‌دهد دروازه‌بان مورد علاقه کی‌روش، ذخیره گلری 35‌ساله است که آخرین بازی ملی‌اش را 4‌سال و 8‌ماه و 6‌روز پیش برای روس‌ها انجام داده و پس از آن تنها در برخی از اردو‌ها به تیم ملی دعوت شده است.
بر اساس اطلاعات ثبت‌شده در سایت رسمی فدراسیون فوتبال روسیه، سرجیو ریژکوف که امسال دروازه‌بان اول روبین‌کازان بوده، پس از جام‌جهانی تنها یک‌بار به تیم ملی دعوت شده که آن‌ هم به 5‌ماه و 21‌روز پیش برمی‌گردد. ریژکوف در آخرین حضورش دروازه‌بان سوم تیم ملی روسیه بوده و بازی تیم ملی کشورش مقابل اتریش را از روی نیمکت تماشا کرده است.
در حال حاضر ایگور آکینفیف با 85‌بازی ملی دروازه‌بان اول تیم ‌ملی روسیه به حساب می‌آید، یوری لودیگین با 9بازی ملی به عنوان دروازه‌بان دوم روی نیمکت می‌نشیند و ربروف هم با یک بازی ملی عنوان دروازه‌بان سوم را در تیم ملی روسیه در اختیار دارد. این دروازه‌بانان به ترتیب در زسکا مسکو، زنیت و اسپارتاک گلری می‌کنند و به مراتب وضعیت بهتری از ریژکوف دارند که در روبین‌کازان رده نهمی دروازه‌بانی می‌کند.


*ریژکوف در جام‌جهانی 2014 با شماره16 دروازه‌بان سوم تیم ملی روسیه بود.

*ریژکوف اولین و آخرین بازی ملی‌اش را 4‌سال، 8‌ماه و 6‌روز پیش انجام داد و در بازی دوستانه تیم ملی روسیه مقابل قطر در چارچوب دروازه ایستاد.

*ریژکوف از سال2008 تا به امروز پیراهن شماره یک روبین‌کازان را بر‌تن داشته و روی هم رفته 226‌بازی برای این تیم انجام داده است.

*روبین‌کازان در فصل جاری جدا از ریژکوف و حقیقی، 4‌دروازه‌بان دیگر هم دارد. یوری نسترنکو که محصول تیم‌های پایه روبین‌کازان بوده، رقیب جدی حقیقی در فصل جاری بوده و در تعدادی از بازی‌های این فصل به عنوان دروازه‌بان دوم روی نیمکت تیم اول کازان نشسته است.

*حقیقی امسال یک‌ بازی نود دقیقه‌ای برای روبین‌کازان در جام حذفی انجام داده که آن هم با باخت 2 بر صفر تیمش همراه بوده است.

*ریژکوف در لیگ این فصل روسیه هر 61‌دقیقه یک گل خورده و در لیگ اروپا هر 112‌دقیقه یک گل دریافت کرده است.

*ریژکوف تنها یک‌بازی ملی در کارنامه دارد و این در حالی است که علیرضا حقیقی تا به امروز 22‌بازی ملی انجام داده است.

*ریژکوف در جام جهانی 2014 تمام بازی‌های تیم ملی روسیه را از روی نیمکت تماشا کرد اما حقیقی 270‌دقیقه برای کی‌روش در برزیل دروازه‌بانی کرد.

*ریژکوف در بازار بین‌المللی نقل‌و‌انتقالات 7/1‌میلیون یورو ارزش دارد و این در حالی است که ارزش حقیقی 600‌هزار یورو تخمین زده شده است.


9411
     
آی اسپورت
2015-12-05 11:11:40
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر