فهرست
«ویلیان»؛آقای ضربات ایستگاهی
«ویلیان»؛آقای ضربات ایستگاهی

«ویلیان»؛آقای ضربات ایستگاهی

آی اسپورت- بدون شک ضربات ایستگاهی پشت محوطه جریمه یکی از هیجان انگیز ترین صحنه های فوتبال است.هنگام ضربات ایستگاهی سکوت و اضطراب باهم ترکیب می شود حس فوق العا ده ای به تماشاگر می دهد و چه خواهد شد اگر این ضربه از دیوار دفاعی گذشته و به کنج بالای دروازه برود.قطعا یکی از بهترین صحنه های یک مسابقه ی فوتبال است.کافی است دیوید بکام را به یاد بیاورید تا حتی با مرور خاطرات آن همه ضربات ایستگاهی زیبا از اینکه عاشق فوتبال هستید به خود ببالید.
در این سالها غیر از بکام،بازیکنانی مانند جونینیو پرنامبوکانو،رونالدینیو،هانری،زیدان،پیرلو،میهایلوویچ و... از بهترین ها در این زمینه بودند که هرکدام با سبک خاص خود زیباترین گلها را از روی ضربات آزاد پشت محوطه جریمه به ثمر رساندند.تکنیکی بسیار مفید و ضروری برای هر تیم که بتواند با داشتن آن گره بازیهای سخت را بگشاید.
اما در این فصل از رقابتهای اروپایی، «ویلیان» برزیلی در تیم بحران زده ی چلسی بهترین عملکرد را میان بازیکنان لیگهای معتبر دارد.او با زدن ۶ گل از ۱۱ ضربه ی ایستگاهی در صدر بهترین های این هنر فوتبالی قرار گرفته است.او این تعداد گل را از مجموع ۲۸ گل چلسی در این فصل به ثمر رسانده.در رتبه ی بعدی «میرالم پیانیچ» بوسنیایی قرار دارد.او برای تیم رم ۴ گل از ۱۵ تلاش روی ضربات ایستگاهی به ثمر رسانده است که ۲۶.۷٪ موفقیت او در این ضربات او را در فاصله ای دورتر از ویلیان با ۵۴.۵٪ موفقیت قرار داده است.بازیکن بعدی «اریکسن» دانمارکی است با ۲ گل از ۱۲ تلاش.«کالهان اوغلو» لورکوزن ۱ گل از ۱۷ تلاش به ثمر رسانده است.
اما در میان بازیکنان بزرگ نیمار با ۱ گل از ۱۰ تلاش بر روی ضربات کاشته آمار بهتری نسبت به زلاتان،مسی و رونالدو دارد.
زلاتان هرچند یک گل بسیار زیبا از روی این ضربات برای سوئد برابر دانمارک به ثمر رساند اما از ۱۱ تلاشش برای پاریسن ژرمن گلی به ثمر ننشست.مسی هم از ۸ ضربه گلی به ثمر نرساند و رونالدو با ۲۰ تلاش ناموفق آماری بد را از خود به جای گذاشته اند. 

کدخبر:۹۴۱۳
     
آی اسپورت
2015-12-05 13:26:23
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر