فهرست
قرعه کشی مرحله یک چهارم نهایی چمپیونزلیگ؛ چهار قرعه شگفت انگیز‎
قرعه کشی مرحله یک چهارم نهایی چمپیونزلیگ؛ چهار قرعه شگفت انگیز‎

قرعه کشی مرحله یک چهارم نهایی چمپیونزلیگ؛ چهار قرعه شگفت انگیز‎

آی اسپورت:

قرعه کشی چه روزی است؟

منچستریونایتد و چلسی تنها تیم‌های انگلیسی حاضر در لیگ قهرمانان هستند و روز جمعه، حریفان خود را خواهند شناخت. در سوئیس و در شهور نیون، قرعه کشی ساعت 14:30 به وقت ایران برگزار خواهد شد.

یک هشتم لیگ قهرمانان، کی برگزار خواهد شد؟

یک هشتم لیگ قهرمانان، شامل 8 برنده از دور یک شانزدهم است که در قرعه کشی، حریف هم خواهند شد. در این مرحله، سید  بندی وجود ندارد و تیم‌های هم وطن نیز ممکن است مقابل یک‌ دیگر قرار بگیرند.

یک هشتم در غالب دو بازی رفت و برگشت برگزار می‌شود و بازی‌های رفت، سه شنبه و چهارشنبه 12 و 13 فروردین و  هفته ی بعد آن، سه شنبه و چهارشنبه، 19 و 20 فروردین برگزار خواهند شد.

چه تیم‌هایی به این مرحله صعود کردند؟

3 تیم اسپانیایی، دو تیم آلمانی، دو تیم انگلیسی و یک تیم فرانسوی در این مرحله از مسابقات حضور دارند.

امسال، تیم‌های حاضر در این مرحله همگی تیم‌هایی هستند که از ابتدا شانس بالایی برای حضور در این مرحله داشتند و اتفاقات فوتبالی باعث نشدند تا تیمی که در سطحی پایین تر از بقیه باشد، در جمع 8 تیم حاضر باشد.

تقریبا تمام قرعه‌ها می‌تواند جذاب باشد. حتی دیدار دورتموند-اتلتیکو مادرید شاید از لحاظ بزرگی نام این دو باشگاه، از بقیه پایین تر باشد ولی تقابل کلوپ با سیمئونه، می‌تواند بسیار دیدنی و جذاب شود.

سال قبل، پاریسن ژرمن پس از 18 سال توانست به یک هشتم لیگ قهرمانان صعود کند و این دومین فصل پیاپی حضور این تیم در این مرحله است و شاگردان بلان، نشان دادند که ثبات خوبی دارند.

دومین فصل متوالیست که اسپانیا در 8 تیم پایانی، 3 نماینده دارد و به نظر می‌رسد با قدرت گرفتن اتلتیکو، این لیگ از دو قطبی بودن خارج شده است.


لیست تیم‌های حاضر در یک هشتم به شرح زیر است:

منچستریونایتد

چلسی

رئال مادرید

بارسلونا

اتلتیکو مادرید

بایرن مونیخ

دورتموند

پاریسن ژرمن

     
آی اسپورت
2014-03-20 16:35:22
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر