فهرست
افشاگری مایلی کهن علیه دایی و قلعه‌نویی: قلعه‌نویی می‌‌ گفت عابدزاده کاپیتان نباشد/ من بهترین دوست علی دایی هستم
افشاگری مایلی کهن علیه دایی و قلعه‌نویی: قلعه‌نویی می‌‌ گفت عابدزاده کاپیتان نباشد/ من بهترین دوست علی دایی هستم

افشاگری مایلی کهن علیه دایی و قلعه‌نویی: قلعه‌نویی می‌‌ گفت عابدزاده کاپیتان نباشد/ من بهترین دوست علی دایی هستم

آی‌اسپورت‌ ـ محمد مایلی کهن سرمربی سابق تیم‌ملی‌ فوتبال ایران که 6 ماهه دوم سال را به دور از کار فنی و البته با جنجال پشت سر گذاشت در گفت وگوی ویژه سال نو با همشهری جوان درباره موضوعات مختلفی صحبت کرده است. موضوعاتی که البته در نهایت به علی دایی هم منتهی می‌‌ شود اما مایلی کهن در این گفت وگو از امیر قلعه‌نویی سرمربی استقلال هم یاد کرده و نکات جدیدی را درباره وی مطرح کرده است. مایلی کهن با اعلام این نکته که علی پروین سفارش دعوت شدن امیر قلعه‌نویی به تیم‌ملی‌ را کرده بود می‌‌ گوید: قلعه‌نویی زانویش عیب داشت که به تیم‌ملی‌ دعوتش کردند. او در تمرینات خیلی زحمت کشید و حقش بود انتخاب شود. در یکی از بازی ها من عابدزاده به عنوان کاپیتان فرستادم و دیدم بچه ها از سمت قلعه‌نویی برایم پیغام آوردند. با او صحبت کردم و دیدم که من من می‌‌ کند یعنی اینکه من باید کاپیتان تیم‌ملی‌ باشم. به او گفتم اولا که به شما ربطی ندارد چه کسی کاپیتان باشد و بعد یادآوری کردم که بازی های عابدزاده بیشتر است و در آخر هم به او گفتم شاید اصلا دلم بخواهد بازیکنی که اصلا بازی ملی را ندارد به عنوان کاپیتان انتخاب کنم.
مایلی کهن در بخش دیگری از این مصاحبه اش درباره درگیری اش با علی دایی می‌‌ گوید: بعد از بازی مالدیو که 17 گل زدیم. من با توجه به اینکه خداداد بیشترین پاس گل را داده بود، بیشترین پاداش را به او دادم. این  موضوع گذشت تا رسیدیم به بازی بازگشت با سوریه. من در این بازی به یکسری از بازی ها مثل افشین پیروانی و علی دایی استراحت دادم. بازی تشریفاتی بود اما 70-80هزار نفر به استادیوم آمده بودند. بعد از آنکه سوریه گل اول را زد گفتم علی دایی گرم کند، مدتی گذشت دیدم دایی از روی نیمکت بلند نشده، به فریادشیران گفتم مگر نگفتم  دایی گرم کند؟ یک دفعه رفتم پیش دایی و گفتم: آقای دایی مگر نگفتم گرم کن؟ او گفت: من و من گفتم: پس نه، من!
بازی 2 ـ 2 تمام شد و ما به رختکن رفتیم و در رختکن آقای هاشمی طبا و آقای فائقی آمدند و با بازیکنان صحبت کردند که هاشمی طبا بدون مقدمه از پیروانی پرسید شما چرا بازی نکردید؟ این سوال برای تیم من سم بود و  همین موضوع جرقه شد. دایی هم ناراحت بود و زیرلب به زبان آذری غر می‌‌ زد. بعد از آن دایی مصاحبه کرد و گفت از اینکه در دقیقه 30 او را به  جای گروسی به زمین آورده ام ناراحت شده و باید حرمت این بازیکن حفظ می‌‌ شده ...
خلاصه من دایی را از تیم‌ملی‌ خط زدم و داستان ها ما از آنجا شروع شد.
جالب اینکه مایلی کهن عقیده دارد بهترین دوست علی دایی و دارد برای او معلمی می‌‌ کند او می‌‌ گوید: من دایی را با مرام فعلی اش دوست ندارم اما  نمی‌‌ خواهم خار به پایش برود. الان زمان خدمت کردن دایی به فقرا و ضعفاست. باز هم خوشحالم از اینکه وقتی من لباس رفته گری پوشیدم، او هم یک حرکت تبلیغاتی کرد و رفت محک و البته تصنعی بود اما ایراد ندارد.
دایی باید در خلوت خودش فکر کند و به سمت تختی شدن برود. تختی به خاطر مرامش جاودانه شد اما دایی مغرور است.
     
آی اسپورت
2014-03-20 17:08:17
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر