فهرست
انصاری‌فرد: مربی اوساسونا به من دروغ گفت
انصاری‌فرد: مربی اوساسونا به من دروغ گفت

انصاری‌فرد: مربی اوساسونا به من دروغ گفت

آی اسپورت- پانیونیوس تا همین چند ماه پیش برای فوتبال‌دوستان ایرانی، تیمی ناآشنا بود ولی حالا کریم‌ انصاری‌فرد، شماره 10تیم ملی، نام تیمش را بر سر زبان‌ها انداخته و این به‌ خاطر درخشش خودش در فصل جاری لیگ یونان بوده است. او در اسپانیا روزهای‌ سختی را پشت‌سر گذاشت ولی بابت گذشته حسرت نمی‌خورد و در لیگ یونان دنبال آرزوهای‌ بزرگش است. انصاری‌فرد در مورد وضعیتش در فوتبال یونان، شرایط تیم ملی یونان و مسائل مختلف دیگر به سوالات همشهری ورزشی پاسخ داده است.

 
در ابتدای فصل خیلی دیر به تمرینات پانیونیوس اضافه شدی؛ آیا این موضوع باعث شد که در ابتدای ‌لیگ در ترکیب ثابت نباشی؟
همان‌طور که گفتید من خیلی دیر به تیم اضافه شدم؛ دقیقا سه، چهار روز مانده ‌بود که لیگ یونان شروع شود تیم ما تمرینات بدنسازی و تاکتیکی را انجام داده‌ بود ولی با این ‌حال من توانستم خیلی زود و از هفته دوم بازی کنم. به هرحال به زمان نیاز داشتم تا به ترکیب ثابت برسم و بازیکنان پانیونیوس، من‌ را به عنوان یک بازیکن جدید قبول کنند. ما مربی بزرگی داریم و من با کمک او توانستم خیلی زود به تیم اضافه شوم.


تا الان 4گل زدی؟
من 4گل در لیگ زدم و یک گل هم در جام حذفی.


چقدر شانس دارید امسال سهمیه ‌لیگ اروپا را کسب کنید؟
آینده را نمی‌توان پیش‌بینی کرد ولی تلاش خودمان را می‌کنیم. المپیاکوس که احتمالا قهرمان می‌شود، این تیم مثل بایرن‌مونیخ در آلمان می‌ماند و تمام تیم‌ها برابر آنها چاره‌ای جز شکست ندارند. خیلی هزینه کرده‌اند و از نظر فوتبالی هم خیلی قدرتمند هستند. تیم قهرمان لیگ یونان مستقیما به لیگ قهرمانان می‌رود و تیم دوم در پلی‌آف حاضر می‌شود. سه تیم بعدی هم در لیگ اروپا حضور پیدا می‌کنند. این نشان‌دهنده قدرت لیگ یونان است که 5تیم در اروپا از این جمع حضور دارند؛ کار ما برای کسب سهمیه خیلی سخت است و امیدواریم بتوانیم امتیازات لازم برای حضور در ‌لیگ اروپا را کسب کنیم.


خیلی‌ها در ابتدای فصل بابت انتخابی که کردی از تو انتقاد کردند؛ در این مورد چه صحبتی داری؟
آنهایی که انتقاد کردند از روی غرض‌ورزی بود؛ نباید فراموش کرد که تیم ملی یونان قهرمان اروپا شد و بی‌جهت نیست که لیگ این کشور 5سهمیه اروپا دارد. تیم المپیاکوس همین چند هفته پیش در لیگ قهرمانان اروپا، آرسنال را در زمین خودش شکست داد. یونان لیگ خوبی دارد و هدف من این است که بتوانم از اینجا در یک لیگ معتبر و یک تیم خوب بازی کنم.


دوست داری در کدام لیگ بازی کنی؟
لالیگا و بوندس‌لیگا را دوست دارم. قرارداد من طوری است که می‌توانم در پایان فصل جدا شوم. نکته جالب این است که باشگاه‌های یونانی ازجمله پانیونیوس بازیکن‌ساز هستند. جالب است بدانید که در تیم ما بازیکن بالای 27سال وجود ندارد. هر سال تعداد زیادی از بازیکنان لیگ یونان به لیگ‌های آلمان، اسپانیا، انگلیس و ... ترانسفر می‌شوند. من خیلی تحقیق کردم تا این تیم را انتخاب کنم.


اولین‌بار چه کسی به تو پیشنهاد رفتن به این تیم را داد؟
آن زمان در ایران بودم. یادم می‌آید که در خانه بودم و مدیر این باشگاه با من تماس گرفت. او به من گفت که فیلم بازی‌هایت را دیده‌ایم و حاضریم تمام شرایط مورد نظرت را قبول کنیم. بعد از تحقیق در مورد پانیونیوس و صحبتی که با مدیربرنامه‌هایم داشتم تصمیم گرفتم به یونان بروم. آنجا همه‌چیز را بررسی کردم و خوشحالم که الان ایرانی‌ها این تیم را بیشتر می‌شناسند. خوشبختانه تا الان همه‌چیز برایم خوب پیش رفته است و فشار تمرینات ما با فشار یک بازی 90دقیقه‌ای برابری می‌کند.


قبل از شروع فصل از چند تیم ایرانی پیشنهاد داشتی؟
من دوست ندارم اسمی از تیم‌ها بیاورم ولی از اکثر تیم‌های بزرگ ایران پیشنهاد داشتم. من دنبال بازارگرمی نبودم و همان زمان به باشگاه‌های ایرانی گفتم که می‌خواهم در اروپا بازی کنم و تمایلی برای بازگشت به ایران ندارم.


در اسپانیا تجربه تلخی داشتی؛ فکر نمی‌کنی برخوردهایی که با تو صورت گرفت جوانمردانه نبود؟
وقتی در اوساسونا بازی نکردم حرف و حدیث‌های زیادی به وجود آمد. من بازی نمی‌کردم، پس نمی‌توانستم بگویم که عملکرد خوبی دارم یا بد. حتی مسی هم باید بازی کند تا در مورد عملکردش نظر بدهیم. زمانی که به اوساسونا آمدم فکرهای دیگری می‌کردم اما بعدا دیدم که سرمربی این تیم به من دروغ گفت.


چرا؟
یادم می‌آید او به من گفت که تیم ما مهاجم ندارد و اگر به اوساسونا بیایی در هر شرایطی بازی خواهی کرد. وقتی به تمرینات اوساسونا آمدم، دیدم که این تیم 3مهاجم دارد. سرمربی به من گفت 8هفته باید تنهایی تمرین کنم و این در حالی است که تازه از جام جهانی برگشته بودم. ما بعدا به جام‌ملت‌ها رفتیم که مربی دوم هم اخراج شد. وقتی مربی سوم آمد در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت که چرا اوساسونا بازیکن ملی‌پوش گرفته است.


چرا در زمان این مربی بازی نکردی؟
او اصلا به بازیکنان ملی‌پوش بازی نمی‌داد. جدا از من، جواد نکونام و 3بازیکن که ملیتی از الجزایر، کامرون و کنگو داشتند حتی در لیست 18نفره قرار نمی‌گرفتند؛ البته من این اتفاقات را با اینکه برایم بد بود به حساب قسمت می‌گذارم.


در مورد بازگشت به تیم ملی صحبت کن.
خوشبختانه بعد از غیبت در دو اردو برگشتم. امیدوارم بتوانم در رده باشگاهی و ملی بازیکن تاثیرگذاری باشم.


کی‌روش شدیدا بابت امکانات ضعیف تیم ملی ناراحت است؛ در این مورد چه صحبتی داری؟
متاسفانه خیلی‌ها در ایران این مربی را سیبل کرده‌اند و هرچه می‌خواهند می‌گویند. مگر کی‌روش امکانات را برای خودش می‌خواهد؟ مگر او می‌خواهد زمین تمرین را به نام خودش بزند؟ او هر امکاناتی می‌خواهد برای موفقیت تیم ملی است. ما حتی از کشورهای آسیایی هم عقب هستیم. فقط خدا شانس بزرگی به ما داده که کی‌روش را داریم. واقعا چرا باید چنین رفتاری در مورد او انجام دهیم. داشتن یک زمین تمرین خوب و داشتن لباس‌های خوب ابتدایی‌ترین امکاناتی است که تیم ملی باید داشته باشد. واقعا حیف است که این مشکلات را داشته باشیم.


آیا تیم ملی به جام‌جهانی صعود خواهد کرد؟
می‌توانیم صعود کنیم ولی کی‌روش نیاز به حمایت دارد. او باید از طرف رئیس فدراسیون، رسانه‌ها و  مردم حمایت شود. اگر تیم ملی به جام‌جهانی برود، همه سود می‌کنند.


لیگ ایران را دنبال می‌کنی؟
خلاصه‌بازی‌ها را می‌بینم. نمی‌دانم چه تیمی قهرمان خواهد شد اما امیدوارم تیمی که لیاقتش را دارد قهرمان شود.9411
     
آی اسپورت
2015-12-05 17:25:04
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر