فهرست
سوال روز: پرسپولسی - داماش؛ با تماشاگر یا بدون تماشاگر!؟
سوال روز: پرسپولسی - داماش؛ با تماشاگر یا بدون تماشاگر!؟

سوال روز: پرسپولسی - داماش؛ با تماشاگر یا بدون تماشاگر!؟

آی اسپورت- هفتم فروردین ماه سال نود و سه دو تیم داماش گیلان و پرسپولیس باید در ورزشگاه دکتر عضدی رشت به مصاف هم بروند.
مسابقه دو تیم شاید یکی از حساس ترین بازی های هفته بیست و هشتم لیگ برتر باشد، چرا که نتیجه اش هم در سرنوشت تیم های بالای جدول تاثیرگذار است و هم در انتهای جدول. اما انگار باید به رسم همه ی این سالها که دو تیم برابر هم قرار می گیرند باز هم حاشیه بر متن مسابقه سایه بیندازد.
یک سال داستان آن انگشت کذایی و سال بعد فحاشی به داور و نیمه تمام ماندن بازی و سال بعدتر، جنجال بر سر انجام مسابقه در ورزشگاه سردارجنگل یا عضدی رشت و حالا هم داستانی تازه در راه است: این مسابقه با حضور تماشاگر برگزار می شود یا نه؟
داستان از آنجا کلید خورد که قاضی القضات فدراسیون فوتبال بعد از آنکه بیش از سه ماه از تاریخ بازی داماش-ملوان گذشته بود، حسن زاده در حکمی باشگاه داماش گیلان را از همراهی تماشاگرانش در یک بازی محروم کرد و از آنجایی که این حکم در زمان تعطیلی بازی های لیگ صادر شده بود، نخستین بازی خانگی پیش روی داماش مصادف شد با بازی داماش مقابل پرسپولیس تهران.
بعد از صدور این حکم باشگاه داماش گیلان بلافاصله در زمان قانونی به این حکم اعتراض کرد. علی سراوانی مدیر رسانه ای داماش گیلان در این ارتباط به چند نقص در حکم اعلام شده علیه داماش اشاره می کند و آن را مشکوک می داند و می گوید: " ما یک سوال اساسی از کمیته محترم انضباطی داریم و آن این است که مبنای صدور این حکم چیست؟ مگر نه غیر از این است که این حکم بر اساس گزارشات ناظران آن بازی صادر شده است. ناظرانی که پس از مصاحبه آقای عابدینی هر دو از فدراسیون اخراج شده اند! آقایان پس از گفته های آقای عابدینی وقتی می بینند که حرفهای ایشان کاملا درست است، آقای آلبرت و صادق صدیقی را از فدراسیون اخراج می کنند و بعد می آیند بر اساس گزارشات همین دو نفر داماش را محروم می کنند. اگر اینها در کارشان مشکلی دیده نشد، چرا حالا اخراج شده اند و اگر اینها مشکل داشتند چگونه می آیید و در حساس ترین زمانه لیگ داماش را برای اتفاقی که در چهار ماه پیش افتاده است محروم می کنید!"
پس از این رییس کمیته انضباطی در مصاحبه ای اعلام کرد که این حکم قطعی نیست و اگر داماش اعتراض کند در کمیته استیناف قابل تجدید نظر خواهی خواهد بود و اجرای این حکم منوط به تایید کمیته استیناف است.
روز گذشته هم علی رضا صالحی رییس کمیته استیناف اعلام کرد: "اگر رأی از سوی ما تأیید شود دیدار این تیم در برابر پرسپولیس بدون حضور تماشاگر برگزار می‌شود. باید اذعان کنم که چنین اتفاقی رخ نخواهد داد چون اصولاً پرونده‌ای در این زمینه در اختیار ما نیست که روی آن مطالعه کنیم و رأی دهیم. همان‌طور که شما می‌گویید این بازی 7 فروردین برگزار خواهد شد و ما تا آن وقت جلسه‌ای نخواهیم داشت."
این یعنی بالا رفتن موقت پرچم سفید تا تشکیل کمیته استیناف و اعلام رای آن. اما از آنجایی که باید در فدراسیون فوتبال هر کسی که می خواهد مصاحبه کند و زیر دستی ها حرف رییس شان را رد بکنند و روسا هم بر علیه مرئوس سخن بگویند، در یکی از آخرین تناقض گویی های سال نود و دو فدراسیون فوتبال علی فرشاد سپهر، دبیر شورای استیناف فدراسیون فوتبال با یک واکنش صد و هشتاد درجه ای آب پاکی را روی دست همه ریخت و اعلام کرد: "اعتراض داماشی‌ها برای بخشیده شدن رای یک بازی بدون تماشاگر مورد قبول واقع نشد. به این ترتیب بازی پرسپولیس- داماش در هفته بیست و هشتم لیگ برتر قطعا بدون تماشاگر برگزار خواهد شد!"
حالا درست در روزهایی که کل جامعه ما به تعطیلات نوروزی رفته اند و در فدراسیون کسی را نمی توان برای پاسخگویی پیدا کرد، برای دانستن با تماشاگر یا بدون تماشاگر برگزار شدن مسابقه داماش – پرسپولیس باید حالا حالا انتظار کشید
     
آی اسپورت
2014-03-20 19:37:26
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر