فهرست
گزارش روز: ال کلاسیکو، آخرین فرصت مارتینو
گزارش روز: ال کلاسیکو، آخرین فرصت مارتینو

گزارش روز: ال کلاسیکو، آخرین فرصت مارتینو

آی اسپورت:خراردو مارتینو با پیروزی بر رئال در برنابئو، بهترین فرصت رابرای بازگرداندن اعتبار خدشه دار شده اش و اثبات خودش بعنوان سرمربی بارسا در اختیار دارد.بردن رئال دربرنابئو و در اولین دیداری که تاتا در مادرید، تیمش راهدایت می کند،می تواند ورق را برای او برگرداند و او را از طلسمی که بدان دچار شده (انتقادات مداوم) نجات بدهد.

مارتینو هدفی جز کسب جام با بارسا ندارد اما او را اگاه کرده اند که یک پیروزی در مادرید چقدر می تواند برای رسیدن او به گزینه های مورد نظرش(فتح سه جام پیش رو) مورد نیاز باشد.مربی روزاریوئی می داند که یک شکست تا چه حد جایگاه او را متزلزل خواهد کرد و فشاری را که تاکنون در تمام دوران مربی گریش تجربه نکرده است را به او وارد می کنند.به هر ترتیب بدون کوچکترین شکی ، آگاه شده که او و تیمش محکوم به برد در برنابئو هستند

. بردن رئال روی خودش و همچنین بازیکنان تیمش تاثیر بسزایی دارد. از لحاظ شخصی،بدیهی است که بر اساس نتیجه ای که کسب می کنی روی تو قضاوت خواهند کرد واگر پیروز بشوی حداقل تا بازی بعد در اسمانها سیر خواهی کرد و کسی کاری به تو نخواهد داشت.این وضعیتی است که خراردو در این فصل آن را چندین بار تجربه کرده است،بطوریکه در چند نوبت در مصاحبه های مطبوعاتی خود اشاره کرده است که انگار روی یک غلطک در حال زندگی کردن است!با این وضعیت او چاره ای جز کسب پیروزی در مادرید ندارد.

چالش بزرگ تاتا:

در مورد شرایط داخلی تیم ، تاتا چیزی بروز نمی دهد و خویشتنداری می کند اما خارج ا ز آن تاتا عنوان می کند که کسب هر نتیجه ای غیر از مساوی،می تواند لیگ را تحت تاثیر قرار دهدو شکست ، لالیگا را برای بارسا دور و دورتر خواهد کرد.با توجه به این نکته که هم اکنون مادرید لالیگا و سرنوشتش را در دستان خودش دارد.برای مارتینو هدف ، پیروز شدن در اولین دیداری است که در برنابئو مربی گری می کند.همانند مربیانی چون : ونبلز،فن خال،رایکارد و گواردیولا. همچنین لائورئانو روئیس در فصل 75-76 که در تنها دیداری که با بارسا در برنابئو مربی گری کرد، به پیروزی 2-0 رسید..

مربیانی که در اولین تجربه مربی گری با بارسا در برنابئو به پیروزی دست یافته اند :

1- تری ونبلز :

ونبلز به توصیه بابی رابسون که آن زمان سرمربی تیم ملی انگلستان بود، نیمکت کوئنزپارک رنجرز را رها کرد تا جانشین سزار لوئیس منوتی در بارسا شود.در در دیداری که بواسطه بایکوت کردن رسانه های تصویری از جانب باشگاه های اسپانیایی ، تقریبا تصویری از ان موجود نیست ، بارسا در مادرید 3-0 به پیروزی رسد.ان بازی اخرین بازی مارادونا در ال کلاسیکو بود.آنخل (گل به خودی) ، آرچیبالد و کالدره گلزنان بارسا بودند.بارسا در ان فصل قهرمان نشد.

2- لوئیز فن خال :

در اول نوامبر سال 1997 و در هفته نهم لالیگا ، بارسا در شرایطی به برنابئو امد که تقریبا درآستانه حذف از چمپیونز لیگ بود و در لالیگا نیز شرایط متزلزلی داشت.فن خال جانشین بابی رابسون شده بود و غلبه بر مادرید کار دشواری بنظر می رسید.اما با درخشش باور نکردنی جیووانی برزیلی و با گلزنی های ریوالدو،لوئیز انریکه و خود "جیووانی" بارسا 3-2 به پیروزی رسید.لوئیز انریکه گلش را با یک حرکت جنجالی جشن گرفت. بارسا در ان فصل قهرمان شد.

3- فرانک رایکارد

مربی مادرید در فصل 2003-2004 بر عهده "کیروش" پرتقالی بود.تیره روزیهای مادرید در ان فصل با شکست مقابل ساراگوسا در فینال جام حذفی شروع شد،به حذف از لیگ قهرمانان در مقابل موناکو رسید و درانتها با شکست در مقابل بارسا در مادرید (2-1) با گلهای کلویورت و ژاوی ، کامل شد.در ان فصل بارسا فاصله امتیازی وحشتناک خود با مادرید را در انتهای فصل جبران کرد و پس از والنسیا دوم شد.رایکارد دو سال بعد هم در مادرید 3-0 پیروز شد

 . در مسابقه ای که رونالدینیو در برنابئو تشویق شد.

4- گواردیولا

پپ در اولین مصاف خود در برنابئو یک پیروزی باور نکردنی بدست اورد.همان 2-6 معروف.یکی از شیرین ترین روزهای تاریخ بارسلونا در ان روز رقم خورد.مسی دو گل ، تیری هانری دو گل و پویول و پیکه گلهای دیگر بارسا را به ثمر رساندند.شروعی بر فتح جامهای پی در پی بارسلونا.

و حال تاتا مارتینو :

چه سرنوشتی در انتظار این آرژانتینی است؟

خوان پاکوی - سرخی سوله- ال موندو دپورتیوو

ترجمه : رضا سیف

     
آی اسپورت
2014-03-20 22:51:27
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر