فهرست
زخم ماندگار علی‌حسینی: تنگ نظری رضازاده نگذاشت رکوردش را بزنم
زخم ماندگار علی‌حسینی: تنگ نظری رضازاده نگذاشت رکوردش را بزنم

زخم ماندگار علی‌حسینی: تنگ نظری رضازاده نگذاشت رکوردش را بزنم

آی اسپورت - نه یکضرب، نه دوضرب و نه مجموع.  حسین رضازاده، دیگر هیچ رکوردی در دنیای وزنه‌برداری ندارد. بعد از شکسته شدن رکورد رضازاده توسط لوچف، دوباره بحث محرومیت سعید علی‌حسینی مطرح شد. وزنه‌برداری که در رده جوانان رکوردهای رضازاده را شکسته بود و همه امیدوار بودند در بزرگسالان هم این کار را تکرار کند اما تا پایان عمر محروم شد و روس‌ها زودتر از او و دیگر وزنه برداران ایرانی به رکوردهای رضازاده رسیدند.
علی‌حسینی امروز در گفت‌وگو با خبرآنلاین، یک بار دیگر از همان زخم قدیمی صحبت کرده و گفته رضازاده رویای زده شدن رکوردش توسط پسرش را داشت: «زمانی که بیست سالم بود 215 در یک ضرب و 260 کیلو در دوضرب را زده بودم. اگر ادامه می دادم می توانستم رکورد رضازاده را بزنم. من اگر آن زمان 27 ساله بودم قطعا بیشتر از این وزنه می زدم اما خب شرایطی را به وجود آوردند که من در این رشته ورزشی نباشم. یک تفکری وجود داشت که رضازاده دوست ندارد هیچ کسی در ایران رکوردش را بشکند. او خودش بارها گفته بود که دوست دارم پسرم رکوردم را بزند. شاید فکرش را نمی کرد که یک جوان بیست ساله به رکوردهای او حمله کند. او به خاطر تنگ نظری هایی که داشت اجازه نمی داد تا من رکوردش را بزنم.»
با وجود محرومیت مادام العمر، علی‌حسینی امیدوار است با یک قانون جدید بتواند سال آینده به وزنه برداری برگردد. هر چند 8 سال دوری از وزنه برداری، خیلی چیزها را عوض کرده است: «یک قانون 8 ساله آمده که برای محرومیت های دفعه دوم بیشتر از 8 سال حکم نمی دهند. من خودم از ناودوی ایران استعلام کردم. اگر واقعا این طور است من 2017 محرومیتم تمام می شود. من الان تمرین می کنم. خیلی از مردم فکر می کنند من کلا وزنه برداری را گذاشته ام کنار اما این طور نیست و بدنم آماده آماده است. الان رکورد نمی زنم. چون وزنه های سنگین احتمال آسیب دیدگی اش بالاست. من بدنم آماده است. در حال حاضر منتظر هستم تا ببینم فدراسیون می خواهد پیگیری کند یا نه؟ آقای مرادی قبل از اینکه رییس شود از من تعریف می کرد و می گفت سعید علی حسینی اسطوره است و رضازاده خرابش کرد. امیدوارم حالا که رییس شده قول هایی که داده را یادش نرود.»کد خبر: 9406
  ۱  
آی اسپورت
2015-12-06 16:13:25
نظر دهید
۱ نظر
فقط تراختور
چهارشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۴، ۱۸:۱۶
ان شاالله که بر گردی وبه حقت برسی منتظر برگشتن هسنیم
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر