فهرست
تیری آنری : پیروزی 6-2 بر رئال ، یکی ازبهترین روزهای زندگی ورزشی من بود!
تیری آنری : پیروزی 6-2 بر رئال ، یکی ازبهترین روزهای زندگی ورزشی من بود!

تیری آنری : پیروزی 6-2 بر رئال ، یکی ازبهترین روزهای زندگی ورزشی من بود!

آی اسپورت- تیری هانری ، نامی فراموش نشدنی در تاریخ آرسنال و بارسلونا است. وقتی با او در مورد ال کلاسیکوی 2-6 صحبت می کردیم ، چشمانش برق می زد و خوشحالی را از اعماق وجودش میتوانستی حس کنی مصاحبه اوبا آ اس را اینجا بخوانید:

تیری! می گویند ژاوی در ام ال اس (لیگ فوتبال حرفه ای امریکا) به تو ملحق می شود..؟

نمی دانم.او قدرت بازی در هر نقطه ای از جهان را دارد. بدون شک هر تصمیمی که برای اینده خود بگیرد ، همه دنیا به ان احترام خواهند گذاشت.

لیگ آمریکا بدرد ژاوی می خورد؟

توصیه من به او این است که در این مورد خوب فکر کند.او بازیکن بزرگی است ، به هر حال بارسلونا هم بارسلونا است و شیوه بازی ژاوی هم خاص است . وقتی در زمین حرکت می کند تیمش هم راه می افتد.

و شما ؟ تا کی به بازی کردن ادامه می دهید؟

(می خندد) من قراردادی با باشگاهم دارم که به ان پایبندم.فعلا به چیز دیگری جز بازی کردن فکر نمی کنم و در حال لذت بردن از فوتبالم.

پس از خداحافظی ار فوتبال ..؟

اینده من در شهر لندن رقم می خورد ، جاییکه دخترم انجاست.

بهنترین دوران فوتبالت در لندن بود درست است ؟

عاشق ارسنال هستم .انجا خانه من است جاییکه خوشبختی را پیدا کردم. بعد از موناکو و یووه به هایبوری (ورزشگاه سابق ارسنال) رفتم .آن ورزشگاه قدیمی ، بسیار ورزشگاه ویژه ای بود.تقریبا هواداران به تو چسبیده بودند.سپس به بارسا امدم که احساسات متفاوت دیگری را تجربه کردم. یک باشگاه خاص که فرهنگ زندگی و فوتبالی متفاوتی داشت.

از رایکارد چیزی یاد گرفتی؟

بله ! مسلما ! همانطور که از تمام مربیان سابقم چیزهای زیادی یاد گرفتم.سال اولی که به بارسا امدم اوضاع خیلی خوب پیش نرفت. برعکس سالهای بعد اما به هرحال در جای خود اهمیت خاصی داشت.

امدن شما به بارسا برای همه رویایی بود..

سالهای سال بود که در مورد این موضوع با من صحبت می شد.بعد از فینال سال 2006

لیگ قهرمانان (بارسا2 ارسنال 1) زمان تغییر فضا رسیده بود.پیراهن بارسلونا برای شما چه دستاوردی داشت؟

بردن همه جامها با ارائه فوتبالی جذاب. بهترین شیوه لذت بردن از فوتبال ! باور نکردنی بود. بردن 6 جام در یک فصل با بارسا رویایی است نه؟ همه چیز را فتح کردیم .تحسین تمام دنیا و رقبایمان را برانگیختیم.

گواردیولا..

پپ را متهم می کردند که از تجربه لازم برای هدایت تیم اول باشگاه برخوردار نیست. الان صحبت کردن خیلی راحت است او نشان داد که قدرت لازم برای اینکار را داشت . برای متحد کردن بازیکنان در قالب یک تیم و رساندن انها به همه افتخارات ممکن.

بدترین خاطره در بارسا ..

بازی پایانی لا لیگای 2006-2007 که با تفاضل گل قهرمانی را به رئال تقدیم کردیم.2-6 معروف و فتح برنابئو..

بله .فراموش نشدنی است .من دو گل زدم .ان شب برنابئو را هرگز از یاد نخواهم برد.مادرید را در خانه خودش گلباران کردیم.چه لذتی ! وصف ناشدنی است. میدانی چه چیز بیشتر ازهمه مرا تحت تاثیر قرار داد؟

گلهای مسی؟

نه ! بازگشتمان به بارسلون.وقتی در رختکن بودیم ساموئل اتوئو به من گفت ببین وقتی به فرودگاه بارسلونا می رسیم عشق به یک باشگاه چه معنایی دارد.باور نمی کردم.همه شهر برای استقبال ما امده بودند .به شدت احساساتی شده بودم.از ان زمان ، هر کسی در بارسلونا مرا می بیند در مورد ان بازی صحبت می کند.

 

نظرت در مورد مسی..؟

دو ساعت هم برای صحبت از او کافی نیست.بهترین بازیکن دنیا که همیشه با لبخند بازی می کند. همیشه دوست دارد توپ را در نزدیکی خود داشته باشد .مسی و بارسا برای هم ساخته شده اند و او و بارسا به لطف هم در اوج بسر می برند.

اگر ونگر پدر ورزشی شما است ، گواردیولا کجای زندگی شما قرار دارد؟

ببینید ! می خواهم یک چیز را واضح بگویم. ونگر و ارسنال جدا نشدنی هستند و هر دو برای من  غیر قابل قیاس با بقیه.مثل شیکاگو بولز و مایکل جردن در بسکتبال. یک چیز متفاوت. یک حس غیر قابل توضیح. در مورد گورادیولا باید بگویم که او بهترین مربی ای است که تاکنون با او کار کرده ام.هر روز تو را و همه چیز اطرافت را کنترل می کرد. حتی چیزهایی که بنظر بی اهمیت می رسیدند.پپ بخوبی می داند که در یک مسابقه چه می گذرد و برای پیروز کردن تیمش چه باید بکند. او بسیار خاص است و همه رازهای موفقیت  را در سر دارد. و این باعث بزرگی اوست.تو را به بهترین فرم خودت می رساند و این چیزی است که او را از مابقی متمایز کرده است.

موئیسس یورنس : روزنامه آاس

 

ترجمه : رضا سیف

     
آی اسپورت
2014-03-20 23:24:23
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر