فهرست
گزارش زنده: نود؛ مستقیم از استودیو14
گزارش زنده: نود؛ مستقیم از استودیو14

گزارش زنده: نود؛ مستقیم از استودیو14

آی اسپورت- یک قانون نانوشته‌ای یا نوشته ای در خبرگزاری‌ها وجود دارد که بر اساس آن عبارت «به گزارش» باید در آغاز پارگراف دوم به کار برود. حتی برای معمولی ترین جمله های ممکن. در آی اسپورت از این مدل قوانین نداریم اما این بار استثنائا به گزارش آی اسپورت سلام علیکم! شب برفی‌تان بخیر. اگر نباشید، هیچ حسی به روزهای برفی نداریم. 
-در برنامه گلخانه این هفته، متن چند آیتم در تحسین هفده سال روی آنتن رفتن برنامه نود را نوشتیم تا همه این لایوکامنتری‌ها را برای عادل فردوسی پور تلافی کرده باشیم. نودی ها هنوز هم نمی دانند ما دقیقا کدام طرف ایستاده ایم! 
-قبل از هر چیز، میلاد ستاره درخشان آسمان آی اسپورت، مجتبی هاشمی را به خودمان تبریک می گوییم. هدایای نقدی و غیرنقدی‌تان برای او را به آدرس آی اسپورت ارسال کنید. -خبر تلخ این هفته، ماجرای کشیدن بخیه صورت یک کودک در اصفهان به سببِ عدم توانایی مالی خانواده‌اش در پرداخت هزینه بخیه زدن بود. در کنار اعلام انزجار از این خبر باورنکردنی، باید به این موضوع هم فکر کرد که چند نفر از خودِ ما در شرایط مشابه دست به رفتار متفاوتی می زنیم؟ اصلا اگر حقوق همین گزارش زنده را به ما پرداحت نکنند، ممکن نیست همه متن را شیفت دیلیت کنیم و به جایش گزارش زنده آی اسپورت را بنویسم؟ 
-از امشب، کریگ بلیمی به جای گری نویل در استودیوی برنامه دوشنبه شب فوتبالی آی اسپورت حاضر می شود. چهره‌ای که عادل خاطرات زیادی از او دارد. بعد از یکی از بازی های تیم بریتانیا در المپیک لندن، چیزی نمانده بود سوال های فردوسی پور، موجب درگیری فیزیکی او با بلیمی شود! 
-فقط در انگلیس این طور نیست که هنری به نام هنر جایگزینی وجود نداشته باشد. همین جا، به جای خندوانه، مختارنامه پخش می کنند و خود ما اگر نباشیم، نهایتا چرک نویس های هومن شریفی را می گذارند جای پاک نویس‌های مان! 
-شبکه سه بعد از 22 سال، آنقدر بزرگ شده که برای خودش تصمیم بگیرد و لوگویش را عوض کند. با این تغییر، آخرین نماد نابرابری نیز در ایران از بین رفت! 
شروع با قهرمان‌ها 

-ده دقیقه بعد از آغاز برنامه، «پیشاپیش» شروع نود را اعلام می کنیم. درست به سبک عادل و تبریک روز دانشجو. -دو قهرمان از تیم ملی ناشنوایان، اولین مهمان‌های امشب نود هستند. - هر طوری که هست، عادل به استان کرمان اشاره می کند تا بحث آنفولانزا و مرگ‌های تلخ این روزها، در صداوسیما نیز مطرح شوند. تا قبل از نود، این فقط آمریکایی ها بودند که از بیماری می مردند! 

-جام جهانی چجوری بود؟ +سطح مسابقات بسیار بالا بود.(سوال و جواب های صداوسیمایی. حتی در نود).
-آن پانصد نفری که از آمریکا در مسابقه پیامکی نود شرکت کرده اند را باید ستود. تصورش را بکنید در آن بدبختی و تورم و فقر و بحران و سقوط و بخیه کشی، حال و حوصله شرکت در نظرسنجی نود را داشته اند! -در ایران اساسا همه چیز ناباورانه است جز قطع شدن اینترنت مخابرات! 
-رئیس جمهور سابق وعده 120 سکه را به ناشنوایان داده و تنها 5 سکه به آن ها پرداخت کرده است. با توجه به سابقه وعده های رئیس جمهور قبلی، همین 5 سکه هم باورکردنی نیست! - بازیکنان تیم ملی ناشنوایان، درخواست بازی تدارکاتی با تیمی از مریخ یا زخل را دارند. اتفاقا سر کوچه ما چند فضانورد قهار وجود دارند که کاملا آماده بازی هستند! 
نود در استانِ اشکله

-«مردم بوشهر دلباخته شاهین هستند». این جمله را یکی از بوشهری‌ها به نود می گوید. دلباخته. چه کلمه فراموش شده ای... 
-بوشهر دیگر شاهین را در لیگ برتر ندارد اما هنوز هم رستوران رافائل و هات‌داگ میلانو را دارد! 
-روی درهای باشگاه فوتبال، قوی‌ترین قفل‌های دنیا را زده‌اند. سهم آن‌ها از نفت، سوختن است و سوختن. 
-چقدر تلخ که مردم بوشهر، نه می توانند به تماشای بازی‌های شاهین در لیگ برتر بروند و نه به تماشای کنسرت‌های محسن شریفیان در بوشهر. 
فوری: بعد از اصابت 7 گلوله، فریدون قنبری را لحظاتی قبل به بیمارستان منتقل کرده‌اند. داستان زندگی قهرمان سابق کشتی آنقدر عجیب هست که باور کنیم او در چنین شرایطی هم می تواند زنده بماند. 
تبریز در مه 

-دیگر تبدیل به عادت شده است که به محض شکل گرفتن اختلاف بین یک مربی و مدیران باشگاه، ناگهان زندگی شخصی مربی دچار مشکل جدی می شود تا بهانه بهتری برای جدایی او فراهم شود! 
-تونی دیگر نمی خواهد روی نیمکت تراکتور باشد و باشگاه نیز او را نمی خواهد اما نه تونی حاضر به استعفاست و نه باشگاه حاضر به اخراج و پرداخت تمام دستمزد او!  این شما و این کمدی دل آرته در فوتبال ایران. 
-هواداران تراکتور مشتاق جذب مربی بزرگ خارجی به جای تونی هستند. پس به احتمال فراوان امیرقلعه نویی از خطیبی پیشی می گیرد و سرمربی این تیم می شود. 

-در تقویم نود، سالروز درگذشت میرزاکوچک‌خان به یاد آورده می شود. سالروز درگذشت برای کسی که سرش را بریده‌اند کمی بیش از حد ملو نیست؟ 
-«کفاشیان که فقط می خنده...» به نظر می رسد اکبر افتخاری برای مدتی اخبار فوتبال را تعقیب نمی‌کند. 
-افتخاری از فراموش شدن گلایه دارد اما به گفته خودش، از هر 100 نفر که سوار تاکسی اش می شوند، 90 نفر او را می شناسند. حتی رضا گلزار هم چنین درجه شناخته شدنی ندارد! 


چاهِ نفتِ در نود کشف شد 

-حبیب کاشانی قرار است در نود امشب درباره تیم امید توضیح بدهد. برای داغ شدن این برنامه، یک علی دایی کم داریم. -چاه نفت. این لقبی است که کادر تیم ملی برای کاشانی در نظر گرفته اند. -تیم ملی امید این هفته با منتخب آنتالیا بازی خواهد کرد. اگر تیم روبرو واقعا منتخب آنتالیا باشد، احتمال چند ستاره لیگ برتری تیم امید با مصدومیت مواجه می شوند! -کاشانی بالاخره از کارلوس کی روش تعریف می کند. با ستایشِ پوزیشن‌های او در فوتبال اروپا.
-از نگاه عادل، انرژی زیادی برای کنترل کردن مایلی کهن نیاز است. از این غیرمستقیم‌تر دیگر نمی شود! -«شما مثل سیندرلا هستی، ساعت 12 لباست عوض می‌شه شیطنت می‌کنی!». به نظر می رسد کاشانی تعبیر خاص خودش را از داستان سیندرلا دارد. 
-حبیب کاشانی به عنوان یه معلم می تونه همه کار کنه, اجناس تیم ملی امیدو از گمرک ترخیص کنه, مشکلات خروجی بازیکنا رو حل کنه و ..., پدر من هم معلم بود, بعده سی سال کار کردن تونست یه پراید مدل ۷۷ بخره. ( کامنت یکی از مخاطب‌های گزارش زنده) -در یک هفته اخبر، انواع و اقسام وعده ها به خانواده هواداران مرحوم پرسپولیس داده شده است اما حالا دیگر تقریبا همه او را از یاد برده اند. -ماجرا در بازی نفت و پرسپولس اتفاق افتاد. وقتی که یکی از هوادارها در حین تشویق هادی نوروزی، به کاپیتان تیمش پیوست. 
-«فقط» بعد از پنج یا شش دقیقه، کمک پزشکی به سرعت به این هوادار رسیده است. سرعت در مفهوم ایرانی اش. 
-در نود امشب، همه نگرانِ رفتارهای نمایشی با هوادار درگذشته پرسپولیس هستند. اینجا اما بخیه را از صورت زنده‌ها نیز بلافاصله می کشند بیرون. -مرد شماره یک دروازه استقلال، مرد شماره یک نظرسنجی امشب نود نیز هست. او به جز تیم ملی، در هر نقطه دیگری بعد از منچستر اول است. -«این تیم دیگر می رود المپیک». هر 4 سال یک بار، عادل و ما این جملات را برای خودمان تکرار می کنیم. 
-القاب کارلوس کی روش در ساختمان فدراسیون تا حدود زیادی تغییرپذیر هستند. از پرفسوری که دن گاسپار به او می گوید تا کلمه موردعلاقه ترابیان! 
گنجِ فوتبالی نود 

-خوشتیپ‌، بامزه و مسلط. مرتضی پورعلی‌گنجی یکی از جذاب‌ترین مهمان‌های نود در ماه‌های اخیر خواهد بود. -مرتضی در مسیر رسیدن به استودیو از کنار سکوهای حامی تیم ملی عبور نکرده و به همین خاطر، در لباس‌هایش آثاری از یادگاری‌های قرمزرنگ دیده نمی شود! -مصدومیت پژمان منتظری قبل از جام ملت ها، خبر بدی به نظر می رسید اما در نهایت، منجر به کشف یک ستاره در فوتبال ایران شد. ستاره ای که ناگهان از خط میانی به خط دفاع رفت و یکی از بهترین‌های حام ملت ها شد. 
-ترکیبِ تن ماهی، جوجه و لوبیا، قوت غالب مرتضی در چین را تشکیل می داده اند. عجیب نیست که او هر هفته در سوپرلیگ این کشور به دلیل مصدومیت زمین را ترک می کرده است. 
-به نظر می رسد کتاب های طنز هم در فهرست کتاب های زیادی که پورعلی گنجی می خواند هستند. او به تنهایی برای خوب بودن این قسمت برنامه کافی به نظر می رسد. -به سبک بازیکنان بزرگ فوتبال، پورعلی گنجی عادت دارد درون زمین با خودش حرف بزند. بعد از نود امشب نیز او احتمالا به خودش می گوید: عالی بودی مرتضی! 
-علیرضا جهانبخش فصل خوبی را در آلکمار سپری نمی کند اما هنوز به شدت بازیکن محبوب نود است. پسر دوست داشتنی شمالی، امکانات فوق العاده باشگاهش را در نود به نمایش می گذارد. 
-جهانبخش که زمانی روی چمن مصنوعی عضدی توپ می زده، حالا در باشگاهی بازی می کند که چمن استادیومش را با نور خورشید مصنوعی آماده می کنند! -علیرضا کمی نیز لحن فرنگی پیدا کرده و ممکن است در سفر بعدی به ایران، تاکید کند که خیلی خوش آمده است! 
«در ایران هیچ هوایپمایی به موقع پرواز می کند». خبر ورزشی بعد از قطعی شدن خبر تلخ توقیف‌اش از دی ماه، با خیال راحت‌ترین جمله‌های تند را تیتر می کند. این کشف برانکو را البته هر کسی که تنها یک بار از کنار فرودگاه امام هم رد شده باشد، متوجه می شود. -از بهترین لحظه‌های نود، واکنش عادل به جمله اسدی است. آقای دبیرکل می خواهد رئیس فدراسیون شود و احتمالا خیلی ها بعد از شنیدن این جمله مثل عادل از دو «اوه» متوالی استفاده کرده باشند! 
-خبر درگیری در لیگ فوتسال، همانقدر غیرمنتظره است که خبر آبی بودن آسمان می تواند باشد! فوتسال عملا خطرناک‌ترین ورزش ایران به شمار می رود.  
-در فاصله بیست دقیقه تا ساعت 2 بامداد، نودِ امشب هم به پایان می رسد. شما به پایان نرسید. شب‌تان خوب. 


کدخبر:9405
  ۱۶  
آی اسپورت
2015-12-08 02:59:59
نظر دهید

۱۶ نظر
-
سه شنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۴، ۰۰:۰۶
عجب. لوگوی شبکه سه آپدیت شده. گویا قراره از این به بعد گیم آو ترونز و واکینگ دد پخش کنه.
-
سه شنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۴، ۰۰:۱۷
سیاست زده همین امشب تو بیست و سی گفت منتها تو سرگرم بودی با...
اکسل ویتسل
سه شنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۴، ۰۰:۲۶
فضانورد قهار !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!هههههههههههههههههههههههه
-
سه شنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۴، ۰۰:۳۱
فردوسی پور نگران بازی تراکتور با استقلاله. الان اگه تراکتور با استقلال بازی نداست, ناعادل به چیزش هم نبود شرایط تراکتور
دریمرز
سه شنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۴، ۰۰:۳۳
تولد مجتبا هاشمی مبارک. خیلی قلمشو دویت دارم. کاش بیشتر بنویسه
-
سه شنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۴، ۰۰:۴۵
فکر کنم تولد رایکوف هم بود اما تقویم نود بهش اشاره ای نکرد
-
سه شنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۴، ۰۱:۰۳
حرف از کیروش نمیزنه اصن.... کجاس؟ 2ماه مرخصی؟ تصور کن علی دایی یا مایلی یا قلعه دو ماه مرخصی با حقوق میرفتن... فقط تصور کن
حسام نساجی چی
سه شنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۴، ۰۱:۰۶
مجددا تولد عمو مجتبا رو تبریک میگم. حیف که همچنان خبری از وویس نیس
مکس
سه شنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۴، ۰۱:۰۷
فریدون قنبری نه مهدی قنبری
-
سه شنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۴، ۰۱:۰۹
حبیب کاشانی به عنوان یه معلم می تونه همه کار کنه, اجناس تیم ملی
امیدو از گمرک ترخیص کنه, مشکلات خروجی بازیکنا رو حل کنه و ..., پدر من هم معلم بود, بعده سی سال کار کردن تونست یه پراید مدل ۷۷ بخره.
امید م
سه شنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۴، ۰۱:۱۴
از احاطه شما به مسائل و حوزه‌های مختلف تشکر می‌کنم.
-
سه شنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۴، ۰۱:۴۸
متسقیم نه, مستقیم
-
سه شنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۴، ۰۳:۱۲
عالی بودی مرتضی
Jeff
سه شنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۴، ۱۲:۰۴
داداش عالى بودى
حمیدیوسفی
سه شنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۴، ۱۳:۳۳
شببخیر اکسل ویتسل
-
جمعه ۲۰ آذر ۱۳۹۴، ۱۳:۲۶
فردوسی پور نگران بازی تراکتور با استقلاله. الان اگه تراکتور با استقلال بازی نداست, ناعادل به چیزش هم نبود شرایط تراکتور
.........
میگم یکم بهتر حرف بزنین
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر