فهرست

آمار هواداران پرسپولیس در اینستاگرام: 2.4 میلیون نفر

آی اسپورت - کوچ دسته‌جمعی پرسپولیسی‌ها از اینستاگرام بیشتر از همه برای خود این بازیکنان بد شد چرا که آنها تنها راه ارتباطی خود با هواداران‌شان را از دست داده و حتی با آنفالو کردن بازیکنان از سوی برخی هواداران عصبانی، تعداد تعقیب‌کننده‌های پرسپولیسی‌ها در این شبکه مجازی کمتر شد.پرسپولیسی‌ها که البته می‌گویند با بهتر شدن شرایط تیم‌شان در جدول رده‌بندی لیگ برتر به اینستاگرام بازخواهند گشت طی این چند روز یکی از طرفداران‌شان را از دست دادند و بدتر اینکه از لایک‌هایی که هر روز به آنها روحیه می‌داد خبری نیست.اتفاق فوق البته در حالی صورت گرفت که بعضی بازیکنان موافق با بستن صفحات خود در اینستاگرام نبودند. ظاهرا بهانه اولیه این اقدام گروهی فحاشی به طارمی بعد از بازی با نفت بود اما حالا خود بازیکنان می‌گویند چون برخی همبازیان‌شان تا نیمه‌های شب برای اینستاگرام وقت می‌گذاشتند و تمرکزشان را از دست داده بودند این رویه را پیش گرفتند تا بازیکنان سر به هوا به مسیر اصلی برگردند. جدا از این بحث‌ها پرسپولیسی‌ها در حالی از اینستاگرام خداحافظی کردند که به نسبت آنچه در مورد میزان هواداران این تیم گفته می‌شود در این شبکه پربیننده طرفدار ندارند. در حالی که اینستاگرام مدتی است فیسبوک را کنار زده و بیشترین هوادار را در بین شبکه‌های مجازی دارد اما محبوب‌ترین بازیکن پرسپولیس در اینستا کمتر از نیم میلیون طرفدار و تعقیب‌کننده دارد. این اتفاق در حالی رخ داده که هر جا صحبت از تعداد هواداران پرسپولیس می‌شود همه اعداد 30 یا 40 میلیون را مطرح می‌کنند. حال اگر پرسپولیس 30 میلیون طرفدار داشته باشد که نیمی از آنها تلفن همراه داشته باشند و نیمی از این عده در اینستاگرام عضو باشند قاعدتا بهترین و شاخص‌ترین بازیکنان پرسپولیس باید تعقیب‌کننده میلیونی داشته باشند که البته اینچنین نیست. با این حال مقایسه تعداد طرفداران و تحرکات بازیکنان پرسپولیس با چهار باشگاه بزرگ فوتبال جهان و البته یکی از محبوب‌ترین باشگاه‌های آسیا نتایج جالبی را به دنبال دارد.بارسلونا؛ سمپر بالاتر از طارمیدر تیم محبوب کاتالان‌ها که در تمام دنیا طرفداران بسیاری دارد نیمار با 36/5 میلیون تعقیب‌کننده رکورددار است و بعد از رونالدو دومین فوتبالیست پرطرفدار اینستاگرام شناخته می‌شود. البته نیمار فعال‌ترین بارسایی این شبکه مجازی هم هست و تاکنون بیش از 3 هزار پست آپلود کرده که بیش از دو برابر دنی آلوس هموطنش در بارساست. مسی هم که تازه از مرز 30 میلیون تعقیب‌کننده گذشته خیلی زیاد در اینستا چرخ نمی‌زند و در بین جوان‌های تیم بارترا بیش از بقیه در اینستا وقت می‌گذارد. اما نکته جالب اینجاست که سرخی سمپر یکی از جوان‌های گمنام بارسا هم بیشتر از طارمی، محبوب‌ترین پرسپولیسی طرفدار دارد.
بایرن مونیخ؛ لام 200 هزار بیشتر از طارمیبازیکنان بایرن به اندازه سه باشگاه دیگر اینستا باز نیستند به طوری که ریبری و بن عطیه اصلا صفحه ندارند و ظاهرا صفحه روبن هم متعلق به خودش نیست. بیشتر جوان‌های گمنام بایرن زیر 100 هزار فالوئر دارند. حتی یکی از جوان‌های این تیم کمتر از 2 هزار تعقیب‌کننده دارد. هر چند بایرن هم 9 بازیکن میلیونی در اینستا دارد اما فیلیپ لام کاپیتان این تیم که یک سال و نیم قبل کاپیتان تیم قهرمان جهان بوده فقط 600 هزار طرفدار دارد. از بین پرسپولیسی‌ها طارمی از 10 بازیکن این تیم جلوتر است که کینگزلی کومان فرانسوی و سباستین روده در این جمع قرار می‌گیرند.
رئال مادرید؛ آربلوا عقب‌تر از 8 پرسپولیسی!در تیم پرستاره رئال مادرید کریستیانو رونالدو با بیش از 39 میلیون تعقیب‌کننده پرطرفدارترین فوتبالیست اینستاست. رونالدو هم عکس‌های زیادی از خود آپلود می‌کند و بیشتر از هر چیز به انتشار عکس پسرش علاقه‌مند است. نکته عجیب اینجاست که 17 بازیکن رئال طرفداران میلیونی در این شبکه دارند و آمار تعقیب‌کننده‌های بازیکنان این باشگاه وحشتناک است. دنیس چریچف که با اتفاقات اخیر تازه معروف شده احتمالا تا چند روز دیگر به طارمی خواهد رسید. نکته عجیب اینجاست که آلوارو آربلوا مدافع قدیمی رئال آمار بسیار ضعیفی در اینستا دارد و از 8 بازیکن پرسپولیس عقب‌تر است! البته این میزان تعقیب‌کننده به میزان فعالیت او هم ارتباط دارد.
الهلال؛ 5 نفر بیشتر از محبوب‌ترین پرسپولیسی!شاید کمی عجیب باشد که در کشور نسبتا کم‌جمعیت عربستان (در مقایسه با ایران) تیم محبوب الهلال بازیکنان محبوبی در اینستاگرام دارد. در این تیم شهر ریاض 5 نفر بیشتر از طارمی به عنوان محبوب‌ترین بازیکن پرطرفدارترین تیم ایران، تعقیب‌کننده دارند. از این جمع یک نفر برزیلی، یک نفر کره‌ای اما سه نفر دیگر عربستانی هستند. همچنین دو بازیکن مشهور این تیم آلمیدا و شهرانی درست به اندازه طارمی طرفدار دارند و دو نفر دیگر هم از بنگر نفر دوم پرسپولیس دارای تعقیب‌کننده بیشتری هستند. سلمان الفرج با 373 هزار تعقیب‌کننده بیشتر از طارمی محبوب‌ترین الهلالی اینستاست که عجیب به نظر می‌رسد.
منچستریونایتد؛ رحمتی محبوب‌تر از دارمیان!تقریبا تمام بازیکنان منچستریونایتد در اینستاگرام عضو هستند اما خیلی از آنها طرفداران زیادی ندارند. در حالی که محمد رحمتی گمنام‌ترین بازیکن جوان پرسپولیس بیش از 18 هزار فالوئر در اینستا دارد، متئو دارمیان مدافع ملی‌پوش ایتالیایی حدود هزار نفر کمتر از رحمتی تعقیب‌کننده دارد. ضمن اینکه سه بازیکن جوان این تیم فالوئرهای بسیار کمی دارند. در حالی که 12 بازیکن یونایتد به بالای میلیون رسیده‌اند والنسیا، مدافع – هافبک قدیمی و کلمبیایی این تیم فقط 12 هزار تعقیب‌کننده دارد یعنی 6 هزار کمتر از محمد رحمتی و یک‌چهارم وحید حیدریه.
2/4 میلیون فالوئر برای 24 بازیکن24 بازیکن پرسپولیس جمعا دو میلیون و سیصد و چهل و دو هزار و دویست و نود و هفت نفر تعقیب‌کننده یا طرفدار دارند که به طور متوسط هر نفر 100 هزار طرفدار دارد. نکته جالب اینجاست که کل پرسپولیسی‌ها کلا 200 هزار تعقیب‌کننده بیشتر از سرخی روبرتو بازیکن جوان بارسا دارند و البته با 300 هزار نفر دیگر تازه به اندازه داوید دخئا گلر منچستر می‌رسند.

منبع: ایران ورزشی 
  ۲  
آی اسپورت
2015-12-08 10:47:37
نظر دهید

۲ نظر
-
سه شنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۴، ۱۱:۵۱
آمار پراید های سطح خیابونها: 4میلیون و 500 هزار تا خخخ چه وجه تشابهی
خخخخخخخخخخ
چهارشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۴، ۲۲:۰۴
خخخخخخخخخخخخ
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر