فهرست
درباره یک قاب: تو تمام نشده‌ای مرد!
درباره یک قاب: تو تمام نشده‌ای مرد!

درباره یک قاب: تو تمام نشده‌ای مرد!

آی اسپورت- وقتی نیمکت پاسِ بحران زده را از مجید جلالی تحویل گرفت، هنوز خیلی‌ها نمی‌دانستند لیگ برتر فوتبال ایران، صاحب چه مربی ویژه ای شده است. بعد از 4 برد متوالی او روی نیمکت سقید و سبزها اما همه رفته رفته به توانایی های مصطفی دنیزلی پی بردند. او پاس را تا آستانه قهرمانی برد اما اختلاف نظر با آجرلو، در نهایت آن تیم را در روزهای پایانی از هدف مهم اش محروم کرد. در تابستان، دنیزلی به تیم تازه ای در لیگ برتر پیوست. به پرسپولیس. 


پرسپولیسِ آقای مربی در لیگ ششم، استاندارد بسته نشده بود. تیمی که همه بازیکنان‌اش هافبک بودند و مثطفی پاشا چاره ای به جز تغییر پست آن ها نداشت. این تغییر پست ها در خط حمله، منجر به کشف های تازه ای برای فوتبال ایران شد اما در خط دفاع، نتایج موفقیت آمیزی برای دنیزلی و تیمش نداشت. هر چه به پایان فصل نزدیک شدیم، قرمزها هماهنگی بیشتری پیدا کردند. آن ها که دربی رفت را برده بودند، در پایان فصل بالاتر از استقلال قرار گرفتند و اگر تصمیم جنجالی محسن قهرمانی نبود، به فینال جام حذفی می رسیدند و دنیزلی، روی نیمکت تیم ملی می نشست. با این وجود، آن تیمِ بی افتخار، با نمایش های جسورانه و متفاوت اش در ذهن ماند. آنقدر که سال ها بعد، مردم برای بازگشت مربی محبوب فرودگاه را به تسخیر درآوردند. دومین مقطع کار در پرسپولیس، برای دنیزلی دشوار به نظر می رسید. او تیمی شکست خورده را از استیلی تحویل گرفت و به ویژه در خط دروازه، با مشکلات جدی روبرو بود اما در همان وضعیت اسفناک، هم از گروهش در آسیا صعود کرد و هم رکورد مظلومی را با یک کام بک خیره کننده شکست. مهم ترین ستاره تیم اما قصد سازگاری با دنیزلی را نداشت و رسانه ها نیز با مرد ترک تبار مهربان نبودند. مطلب پشت مطلب، گزارش پشت گزارش، دشمنی پشت دشمنی. همه متفق القول بودند که مصطفی دنیزلی تمام شده است و دیگر نمی تواند مربیگری کند. مدیران وقت پرسپولیس درباره مشکلات شخصی او داستان پردازی کردند و دنیزلی در نهایت به تهران برنگشت تا خیال خیلی ها راحت شود. 
پرسپولیس با مانوئل ژوزه که به جای دنیزلی انتخاب شده بود به بن بست رسید اما 4 سال بعد، دنیزلی تمام شده سرمربی گالاتاسرای ترکیه شد. مردی که می گفتند نمی تواند از پس مربیگری فشنگچی و محمد نوری و غلامرضا رضایی بربیاید، حالا سرمربی پودولسکی و وسلی اسنایدر بود و آن ها را در ویسنته کالدرون روبروی پسران سیمونه قرار می داد. حالا مصطفی پاشا، نگهبان آرزوهای هواداران احساساتی گالاست. مردی که همیشه تهران را خانه دومش دانسته و بیشتر از دیگران، بلد بوده عشاقِ تیم سرخ پایتخت را به ورزشگاه بکشاند. او هنوز هم هواخواهان زیادی در تهران دارد. آن هایی که او را به ستاره‌های توخالی فوتبال ایران و روزنامه‌نگارهای بی صبر ترجیح می دهند! کدخبر:9405
  ۵  
آی اسپورت
2015-12-08 17:15:04
نظر دهید

۵ نظر
-
سه شنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۴، ۱۷:۵۳
همیشه پرسپولیس دشمن داره.... زیاد....
Danial
سه شنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۴، ۱۹:۰۸
روزی که خبر اومدن دنیزلی به پاس رو خوندم باورم نمی‌شد که یک مربی‌ در کلاس دنیزلی می‌خواد به فوتبال ایران بیاد و مربی پاس بشه. رزومه این آدم اونقدر مشخص بود که کمتر فوتبال دوستی‌ تردید داشت که دنیزلی میتونه خیلی‌ به فوتبال ما کمک کنه و چیزی اضافه کنه. اما اینقدر زدن واسش که گذاشت رفت. ما ایرونی‌ جماعت عادت داریم قدر داشته هامون رو ندونیم و اونها رو تًف کنیم بیرون. همیشه هم وقتی‌ طرف میره قدرشو میدونیم و تا مدتها معتقدیم موفقیت مربیان بعدی به خاطر حضور فلانی بوده که ما انداختیمش بیرون یا خودش گذاشت رفت. از دنیزلی بگیر تا ایویچ تا ولاسکو و و و . کلا جماعت جالبی‌ هستیم ما.
masoud
سه شنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۴، ۱۹:۵۳
یه باربهمن فروتن مصاحبه میکرد بعد بازی با پرسپولیس گفت:ببین دینیزلی(با همین لفظ) این مدل فوتبال بازی کردن دوراش گذشته.
الان اون کجاست و این کجاست!!!
-
سه شنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۴، ۲۰:۴۳
همیشه لنگیا توهم دارن...زیاد
-
چهارشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۴، ۰۸:۵۷
آقای محترم طرفدار استقلال مطلبهای پرسپولیسی رو نخون که حرصت دربیاد ، بعد مثل دیوونه ها بنویسی توهم توهم. توهم برای شماست که چهارتابرد پشت سرهمتون معلوم نیست کی بوده؟
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر