فهرست
جریمه برای تبعیض جنسیتی بازیکن آلمانی: داوری بازی دختران!
جریمه برای تبعیض جنسیتی بازیکن آلمانی: داوری بازی دختران!

جریمه برای تبعیض جنسیتی بازیکن آلمانی: داوری بازی دختران!

آی اسپورت- دمیربای ۲۲ ساله در جریان دیدار هفته‌ی گذشته‌ی فورتنا دوسلدورف در لیگ دسته‌ی دوم باشگاه‌های آلمان، پس از آن‌که با کارت زرد دوم از سوی "بی‌بی اشتاینهاوس"، داور مسابقه مواجه و از زمین اخراج شد، خطاب به او گفت: «زنان در فوتبال مردان جایی ندارند.» این هافبک جوان که به خاطر این جمله با سه بازی محرومیت قطعی و دو بازی محرومیت تعلیقی از سوی لیگ آلمان روبه‌رو شده، بلافاصله بعد از بازی به خانم اشتاینهاوس تلفن زد و از او عذرخواهی کرد.
او هم‌چنین در صفحه‌ی توییتر خود نوشت که به خاطر آن‌چه به داور مسابقه گفته، «بی‌نهایت شرمنده است». دمیربای اضافه کرد که آن جمله بازتاب‌دهنده‌ی نظرش درباره‌ی زنان نیست.
با وجود این عذرخواهی‌ها، باشگاه "فورتنا دوسلدورف" تصاویری از یک دیدار فوتبال دختران را با داوری "کریم دمیربای" روی صفحه‌ی فیسبوکش منتشر کرده و در توضیحی برای این تصاویر نوشته: «وقتی یک بازیکن جوان مرتکب اشتباه می‌شود، این اتفاق برایش می‌افتد.»
"بی‌بی اشتاینهاوس" که عذرخواهی دمیربای را پذیرفته، نخستین داور زن حرفه‌ای فوتبال در آلمان و تنها داور زن شاغل در بوندس‌لیگا-۲ است. او که فینال المپیک زنان در سال ۲۰۱۲ را نیز سوت زده، هم‌اکنون به عنوان داور چهارم در دیدارهای بوندس‌لیگا-۱ نیز حضور پیدا می‌کند.
  ۳  
آی اسپورت
2015-12-08 17:27:04
نظر دهید

۳ نظر
-
سه شنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۴، ۱۷:۴۸
این لنگها همه جا مشکل دارند
عباس
سه شنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۴، ۱۸:۳۵
ترکه دیگه
مهدی
چهارشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۴، ۱۱:۳۳
عباس عزیز خانم ها توی ایران حق ورود به ورزشگاه رو ندارند چه برسه بخوان داوری بکنند عباس عزیز حالا ما به شما چی بگیم هر چیزی بگیم خیلی کمه دوست عزیز چون حق ورود به ورزشگاه خیلی کمتر داوری کردن خانم ها هستش که توی ایران نمی زارن در ضمن ایشون تنها خانمی هستند که برای فوتبال مردان قضاوت می کند البته شاید به طور انگشت شمار این اتفاق بی افته ولی یک چیز نوع هستش توی دنیا و ایشون هم حق داشتند که این حرف بزند چون یک چیز هستش که کمتر اتفاق می افته ولی ورود خانم ها به ورزشگاه ها یک چیز متعارف هستش توی دنیا و چیز عجیبی نیست ولی توی ایران نمی زارند خانم ها ورد ورزشگاه بشند کمی فکر کنید حرف بزنید بد نیست البته شاید ادم باهوشی نیستید اگه این طور هستش دیگه نمیشه کاری کرد هر چی دوستدارید بگید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر