فهرست
اینیستا : از آخرین مصاحبه گواردیولا خوشم نیامد
اینیستا : از آخرین مصاحبه گواردیولا خوشم نیامد

اینیستا : از آخرین مصاحبه گواردیولا خوشم نیامد

آی اسپورت- آندرس اینیستا در فاصله چند روز مانده به بازی حساس با رئال مادرید در مورد این بازی و حواشی آن مصاحبه جذابی انجام داده است که در زیر می آید.

اوضاع تیم چطور است؟

آماده  بازی با مادرید هستیم و این از خیلی جهات دارای اهمیت است.خودمان را برای اینکه در بهترین فرم به این بازی برسیم بخوبی مهیا کرده ایم.نمی دانیم بعد از این بازی در لیگ چه اتفاقی خواهد افتاد ، اما انچه که دوست داریم پیروز شدن و اوردن فشار بیشتر روی صدرنشین است.

فشار بیش از اندازه :

بازی در برنابئو همیشه فشار زیادی را به ما وارد می کند. بازی های تعیین کننده زیادی آنجا انجام داده ایم .از بازیهایی که در ان قهرمان لیگ مشخص شده است تا بازیهایی که ما را یک قدم به جلو برای کسب قهرمانی هدایت کرده اند.در صددیم که هر انچه داریم برای پیروز شدن در زمین بگذاریم.در ذهنمان چیز دیگری غیر این نیست .اگر منفی گرا باشیم بازی را از دست می دهیم.

پیروز می شوید؟

خیلی پیچیده است .اگر حساسیت ها درک شوند و عشق وجود داشته باشد بله! در صورتیکه بازی خودمان را انجام بدهیم و ریتم خود راحفظ کنیم پیروز می شویم.

تزلزل بارسا در این فصل :

صحبت در مورد باختهای این فصل مقابل وایادولید ، سوسیه داد ، والنسیا و.. کمی سخت و پیچیده است.در ان بازیها اوضاع بخوبی برای ما پیش نرفت.معتقدم دلیلش کم کاری یا عدم میل ما به پیروز شدن نبود.بعضی مسائل وجود دارند که روی شما وکل تیم اثر می گذارند و خطاهایی مرتکب می شوید که برای شما بسیار گران تمام می شود و تعیین کننده هستند.اما به این باور رسیده ام که اوضا ع در حال تغییر است و می توانیم لالیگا را فتح کنیم.اختلاف ما با صدر 20 امتیاز نیست ما تنها 4 امتیاز با رئال فاصله داریم و خیلی چیزها می توانند تغییر کنند.باید به توانایی خودمان اعتقاد داشته باشیم.


 


قرعه کشی مرحله یک چهارم لیگ قهرمانان :

هر سال در این مورد صحبت می کنیم ولی بهتر است ابتدا ببنیم ، چه قرعه ای برای ما می افتد.خیلی خوب است که همه مشتاقیم بدانیم در مرحله بعد رقیب ما چه تیمی است و این نشانه خوبی است.امسال رقبا همه قدرتمند هستند و از لحاظ شخصیت تیمی در سطح بسیار بالایی قرار دارند.واقعا نمی توانم بگویم کدام تیم را ترجیح می دهم.

تاتا به شما انگیزه می دهد ؟

هر روز به ما انگیزه می دهد.شیوه نگاهی که او به فوتبال دارد خودش یک نوع انگیزه برای ماست.شما همیشه به یک اتحاد گروهی برای حرکت به جلو نیاز دارید.تیمی با تجربه هستیم و این تجربه به تاتا کمک می کند که تیم را بهتر هدایت کند.

شانس بیشتر مادرید در ال کلاسیکو...

نمی دانم مردم چه فکری می کنند؟ هرشخصی به تیم خاصی علاقه دارد ، اما انچه برای من گران تمام شده است تفکری است که برخی طرفداران ما دارند .این تفکر که ما قدرت پیروزی بر مادرید را نداریم برای من عجیب و غیر قابل قبول است.درست است که امسال خیلی خوب نبوده ایم اما کسی نمی تواند بگوید که رئال براحتی ما را شکست می دهد.

تاتا مارتینو..

مثل همیشه او را در فرم خوبی می بینم. وقتی یک مربی ، تازه به تیم شما می اید برای وفق دادن خود به زمان نیاز دارد.مشتاقم که سالها کنار ما بماند.به جد معتقدم که توانایی این کار را دارد.تاتا در ارژانتین تجربه بازی های با فشار بالا را دارد و این برای بازی در برنابئو به کمکش می اید.امیدوارم خاطره خوبی از اولین تجربه او در برنابئو به یادگار بماند.

آینده تاتا...؟

او مربی ماست و خواهد بود.برای او جان می دهیم.

رئال مادرید ..؟

نمی دانم مقابل ما چگونه ظاهر می شوند ؟ می توانند انطور که دوست دارند مقابل ما بازی کنند و کنترل بازی را بدست بگیرند یا خیر؟بازی در مادرید همیشه به ما انگیزه می دهد.بیشتر از همیشه یک بارسای واقعی و شجاع را نشان می دهیم.اگر شجاعت نداشته باشیم ، اوضاع انطور که می خواهیم پیش نمی رود و شکست می خوریم.وقتی به برنابئو می روم به اینکه بر علیه من شعار داده شود فکر نمی کنم به این فکر میکنم که باید جلوی بهترین های جهان ، بهترین بازی خود را انجام دهم.

مودریچ ...

خیلی بازیکن جذابی است.سطح بازی بالایی داردخیلی منطقی فوتبال می کند و طبیعی است که برای مادرید مهره ای کلیدی باشد.بخوبی تیم را جمع می کند و همکاری موثری دارد.آهنگ بازی مادرید در دستان اوست.باید نگاه ویژه ای روی او داشته باشیم.

نیمکت نشینی الکسیس و پدرو..

در تیم ما تمام بازیکنان لیاقت بازی کردن را دارند و هر کسی را که روی نیمکت بگذاری در حق او بی عدالتی کرده ای.منطقی است که کسی از نیمکت نشینی خوشش نیاید. اما این مربی است که به این مسائل فکر می کند و ترکیب درست را می چیند.بنظر من پدرو و الکسیس با وجود ثابت نبودن فصل فوق العاده ای را داشته اند.گواردیولا..

از اخرین مصاحبه او خیلی خوشم نیامد.نمی توانم بگویم که بازیکنان در سال اخری که پپ مربی ما بود فاقد انگیزه بودند.این یک مساله درون تیمی بود و نباید به بیرون درز می کرد.بدون گواردیولا هم قهرمان لالیگا شدیم و به نیمه نهایی لیگ قهرمانان رسیدیم.

مسی :

دیدن او در فرم خوب همیشه به ما اطمینان خاطر می دهد.برای بارسا روی فرم بودن او بسیار حساس و مهم است.و اینکه در یک بازی عملکرد خوبی نداشته باشد ، خیلی عجیب خواهد بود.

گلزنی در برنابئو ..

همیشه از اینکه این اتفاق بیفتد خوشم می اید و اگر رخ بدهد ، فوق العاده خواهد بود.هر چند که در ذهن من در درجه اول ، پیروزی تیم اهمیت دارد.امیدوارم شب باشکوهی برای همه باشد.

کاپیتانی:

همواره رو به جلو فکر کرده ام .گاهی کاپیتان بوده ام اما اینکه کاپیتان اول باشم یا دوم تاثیری روی فرم بازی من ندارد.همیشه سعیم بر این بوده که حداکثر توانایی خودم را بروز بدهم.

در انتها باید بگویم که به عنوان یک هوادار و نه یک بازیکن بارسا دوست دارم که همیشه مادرید را در اوج و در رقابت با خودمان ببینم .نمی توانم بگویم انها نسبت به سالهای گذشته بهتر بوده اند یا خیر اما انچه مسلم است انها در همه جامهای پیش رو رقیب اصلی ما به شمار می روند.امیدوارم انها را مغلوب کنیم.

 ترجمه : رضا سیف

     
آی اسپورت
2014-03-21 14:21:01
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر