فهرست

ده نکته از لیگ یک؛ از دربی لرها و ادامه رکوردشکنی ماشین تا وضعیت قرمز در رشت

آی‌اسپورت- هفته هجدهم لیگ یک با هشت تساوی و پیروزی خونه به خونه و نفت آبادان به پایان رسید.

1- هفته به کام خونه به خونه
نتایج هفته هجدهم لیگ یک کاملا به سود خونه به خونه رقم خورد. علاوه بر اینکه آنها خود در بابل به پیروزی رسیدن، دیگر مدعیان مساوی کردند تا این هفته به کام بابلی‌ها تمام شود.

2- نفت با بومی‌ها برد
نفت آبادان که پس از نتایج ضعیف، مانوئل پرتغالی را برکنارکرد، در این هفته‌ به طور موقت هدایت تیمش را به کادر فنی نفت نوین واگذار کرد. کادری که با حضور هوشنگ خوشکلام در راس آن توانستند در نخستین قدم به یک پیروزی خوب در مقابل داماش دست پیدا کند.

3- ماشین آرزو به دل ماند
ماشین‌سازی تبریز این هفته در رفسنجان تا آستانه شکستن رکورد عجیب خود پیش رفت اما رفسنجانی‌ها در دقیقه نود نقشه‌های آنها را نقش بر آب کردند. گل احسان پیرهادی باعث شد ماشین‌سازان همچنان در آرزوی کلین شیت کردن باقی بمانند.

4- مساوی بازها
از ده بازی برگزار شده در این هفته هشت بازی با نتیجه مساوی به پایان رسید. این مسئله به خوبی نشان می‌دهد که برای لیگ یکی‌ها نباختن مهم‌تر از بردن است.

5- دربی لرها
خیبرخرم‌آباد  و نفت‌ مسجدسلیمان این هفته دربی لرهای ایران را در خرم آباد برگزار کردند که مانند اکثر بازی‌های هفته برنده‌ای نداشت.

6- وضعیت قرمز برای آبی‌های رشت
تیم محبوب رشت این روزها اصلا حال و روز خوشی ندارد. مشکلات مالی باعث شده آنها تا به اینجای فصل در رده‌های پایین جدول قرار داشته باشند. اما خبر بدتر برای رشتی‌ها این است که داماش در پنج هفته گذشته رنگ برد را ندیده و آخرین برد آنها به هفته سیزده و در برابر گل گهر برمی‌گردد.  

7- نامجو مطلق با تساوی آمد
مجید نامجومطلق این هفته برای نخستین بار روی نیمکت گل‌گهر نشست و در نهایت در حالی که تیمش با دو گل از پارسه عقب بود توانست در نیمه دوم نتیجه را برگرداند تا در اولین حضور خود یک امتیاز برای سیرجانی‌ها کسب کند.

8- ترمز فولاد کشیده شد
یزدی‌ها که چند هفته‌ای خوب کار کردند و توانستند تا حدودی خود را از انتهای جدول جدا کنند در زمین خود در مقابل ایرانجوان متوقف شدند تا در واقع بوشهری‌ها ترمزشان را بکشند.

9- فاصله سقوط تا صعود
فاصله امتیازی بین تیم‌ها در لیگ یک به شدت کم است به طوری که داماش 18 امتیازی که در رده هجدهم قرار دارد با تیم ششم تنها شش امتیاز فاصله دارد. در این بین چهار تیم 19، سه تیم 20، دو تیم 22 و دو تیم 24 امتیازی هستند.

10- آلومینیوم‌ها ده شدند
دو تیم آلومینیوم هرمزگان و اراک با ده تساوی بیشترین تعداد مساوی در لیگ را به صورت مشترک در دست دارند، تا نشان دهند چه هماهنگی بین این دو باشگاه هم نام وجود دارد!
 

کدخبر:9412
 
     
آی اسپورت
2015-12-10 00:02:38
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر