فهرست
دو بازی آخر را فاکتور بگیرید؛ وضعیت قرمز برای ایرانی های لیگ قهرمانان!
دو بازی آخر را فاکتور بگیرید؛ وضعیت قرمز برای ایرانی های لیگ قهرمانان!

دو بازی آخر را فاکتور بگیرید؛ وضعیت قرمز برای ایرانی های لیگ قهرمانان!

آی اسپورت- دور رفت رقابت های لیگ قهرمانان آسیا به پایان رسید و طی آن به غیر از فولاد خوزستان بقیه ی نمایندگان کشورمان نتایج مطلوبی را کسب نکردند. در گروه A رقابت ها تیم استقلال ضعیف ترین نتایج ممکن را کسب کرد و با دو شکست و یک تساوی به انتهای گروه چسبید. آبی ها در سه دیدار نخست شان، دو بازی را هم در خانه برگزار کردند تا بدین ترتیب شانس شان برای صعود به سمت صفر میل کند.
در گروه C هم تیم تراکتورسازی در دو دیدار نخست علی رغم آنکه برتری خاصی نسبت به حریفانش نداشت اما توانست 4 امتیاز دشت کند، اما بازی سوم در برابر العین کار را خراب کرد و این تیم با سه گل مغلوب تیم اماراتی شد. قرمزپوشان تبریزی شانسی که در بازی های برگشت دارند آن است که دو بازی در یادگار امام و در حضور تماشاگران پر شمارشان برگزار می کنند. البته باید تراکتوری ها توجه داشته باشند باخت به العین در دیدار برگشت کار آنها را هم در لیگ قهرمانان به پایان خواهد رساند و اتفاقات سال گذشته برای این تیم خوب تبریزی تکرار خواهد شد. 
تیم سپاهان هم که در دیدار اول مغلوب السد قطر شده بود در دیدار دوم در یک بازی زیبا الهلال را برد اما در سومین گام با بد شانسی تمام از تیم نه چندان قدرتمند الاهلی امارات شکست خورد تا بدین ترتیب این تیم هم قعرنشین گروهش شود و شانس کمی برای صعود داشته باشد.
 و در گروه B مسابقات تیم فولاد با یک پیروزی در خانه و دو تساوی خارج از خانه شرایطش از دیگر تیم های حاضر در لیگ قهرمانان بهتر است و در صورت تکرار نتایج دور رفت به دور بعدی صعود خواهد کرد.

جدای از اتفاقات دور رفت، تیم های ایرانی برای دور برگشت مسابقات نه تنها تقویت نخواهند شد بلکه با تحویل دادن نفرات ملی پوششان به اردوی تیم ملی مقدار قابل توجهی از نفرات و وزن تیمی خود را از دست خواهند داد. آنطور که کارلوس کی روش برنامه ریزی و معین کرده است ملی پوشان باید از 22 فروردین به اردوی تیم ملی کشورمان بپیوندند و تا پایان مسابقات جام جهانی در اختیار تیم ملی باشند. و این یعنی دو بازی آخر تیم های ایرانی که در تاریخ 26 فروردین و 2 اردیبهشت برگزار می شود بدون ملی پوشان انجام خواهد شد و از این رو نباید شانس چندانی برای پیروزی این تیم ها در نظر بگیریم. تیم استقلال که عملا باید حذف شده اش بدانیم باید خسرو حیدری، هاشم بیک زاده، امیرحسین صادقی، آندو تیموریان و احتمالا محمد قاضی را باید در اختیار تیم ملی بگذارد که این یعنی مقدار قابل توجهی از قدرت استقلال کاسته خواهد شد. با این شرایط به نظر قلعه نویی برای دیدار های پایانی لیگ قهرمانان باید تنها به دنبال آبرو داری باشد و بی خیال صعود در رقابت های امسال شود. او در دو دیدار پایانی به نسبت رقابت های سال گذشته ی لیگ قهرمانان تیمش به طور کامل عوض خواهد شد.
سپاهان هم شرایطی بهتر از تیم استقلال ندارد. این تیم که تنها سه امتیاز دشت کرده باید رحمان احمدی، شجاع خلیل زاده، احسان حاج صفی، امید ابراهیمی، یعقوب کریمی و احتمالا علی کریمی و مهدی شریفی را در اختیار سرمربی تیم ملی بگذارد و در حالت خوشبینانه هم نتیجه گیری برابر الهلال در عربستان و هم چنین تیم السد با رائول ، بدون این نفرات، بسیار سخت و غیر ممکن خواهد بود.
تراکتورسازی اما از این نظر مشکلات کمی را احساس خواهد کرد. این تیم به غیر از کریم انصاری فرد نماینده ی دیگری نخواهد داشت. البته اگر علی کریمی و حامد لک از سوی کی روش به تیم ملی فراخوانده شوند مشکلات تونی زیاد خواهد شد.
و در آخر فولادی ها شرایط شان از سه تیم دیگر بهتر است. آنها صدرنشین گروه‌شان اند و در مسابقات شکستی را نپذیرفته اند و دو بازی هم در خانه دارند. برای دو بازی پایانی اما ستاره ی فولاد یعنی بختیار رحمانی این تیم را به مقصد اردوی تیم ملی ترک خواهد گفت و هم چنین نمایش فوق العاده ی سوشا مکانی او را به شدت به تیم ملی نزدیک کرده است. غیبت مکانی بدون شک فولاد را بسیار اذیت خواهد کرد و مانند نیم فصل دروازه ی این تیم را نا مطمئن خواهد کرد. مهرداد جماعتی هم این روزها چشم کی روش را گرفته است و احتمالا او سومین غایب فولاد در دو بازی پایانی خواهد بود. تنها شانسی که فرکی می تواند داشته باشد این است که آرش افشین مصدومیتش تا آن زمان برطرف شود و به تیمش بازگردد.

در هر صورت با توجه به وضعیت پیش آمده و اردوی آفریقای جنوبی تیم ملی و اینکه اعلام شده بود کی روش بازیکنان را به باشگاه‌هایشان نخواهد داد تیم های کشورمان باید فکر روزهای پایانی را هم می‌کردند. اوضاع استقلال و سپاهان تقریبا مشخص شده است و تراکتور و فولاد در شرایط سختی قرار دارند و  فوتبال کشورمان در آستانه ی بدترین نتایجش در تاریخ لیگ قهرمانان آسیا قرار دارد. بازی چهارم تیم های ایرانی که در روز 12 و 13 فروردین برگزار می شود بسیار سرنوشت ساز است و می تواند سرنوشت 4 نماینده‌ی ایران را مشخص کند.


     
آی اسپورت
2014-03-21 17:31:14
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر