فهرست

نایب قهرمانی تکواندو در جام جهانی

آی اسپورت - در مرحله فینال رقابت‌های تیمی جام جهانی سال 2015 که در شهر مکزیکوسیتی برگزار شد، تیم ایران با شکست برابر تیم ملی جمهوری آذربایجان به مقام نایب قهرمانی رقابت‌ها دست یافت. تیم‌های روسیه و کره جنوبی نیز به مدال برنز رسیدند.
تیم ایران که با هوگو و کلاه قرمز به مصاف آذربایجان رفت در راند اول با نتیجه هشت بر شش شکست خورد. در راند دوم آذری‌ها فاصله امتیاز را زیاد کردند و این راند 29 بر 12 به نفع آذربایجان به پایان رسید. راند سوم نیز به سود آذربایجان پیش رفت و نتیجه پایانی 42 بر 23 به نفر حریف آذری به پایان رسید.
محمد کاظمی، ابوالفضل یعقوبی، مسعود حجی زواره، سعید رجبی و امید عمیدی ترکیب ایران در این مسابقه بودند و آرمین هادی‌پور به‌عنوان یار ذخیره حضور داشت.
سینا بهرامی و میلاد بیگی دو تکواندوکار ایرانی تیم جمهوری آذربایجان بودند. آیخان تقی‌زاده نیز که در تیم جمهوری آذربایجان مبارزه می‌کرد، پدری ایرانی دارد. رادیک عیسی اف و محمد ممدوف نیز برای آذربایجان بر روی شیاپ چانگ رفتند. هدایت این تیم بر عهده رضا مهماندوست سرمربی سابق تیم ملی است.
با قانونی که فدراسیون جهانی تکواندو گذاشت تیم‌ها اجازه استفاده از دو تکواندوکار با ملیتی دیگر را داشتند.
تیم ملی تکواندوی مردان ایران در مرحله مقدماتی جام جهانی در گروه اول با تیم های ازبکستان، بلژیک و جمهوری آذربایجان همگروه شده بود که برابر تیم‌های جمهوری آذربایجان و بلژیک پیروز شد و در شرایطی که مقابل ازبکستان تن به شکست داد اما با تفاضل امتیاز بهتر به دور دوم صعود کرد. در مرحله نیمه نهایی نیز تیم ایران به مصاف روسیه رفت و 31 بر 24 به پیروزی رسید و راهی فینال شد.

منبع: ایسنا
     
آی اسپورت
2015-12-10 10:44:39
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر