فهرست
نگاهی به دیدارهای جنحالی با قضاوت محسن قهرمانی
نگاهی به دیدارهای جنحالی با قضاوت محسن قهرمانی

نگاهی به دیدارهای جنحالی با قضاوت محسن قهرمانی

آی اسپورت- در اکثر بازی‌هایی که تحت نظارت محسن قهرمانی به جنجال کشیده شده، یکی از تیم‌های پر‌طرفدار پایتخت حضور داشته است. صرف نظر از سود یا ضرر سرخابی‌ها در‌این دیدار‌ها، اشتباهات قهرمانی جزء جدایی‌ناپذیری از این 2 تیم مقابل حریفان بوده‌ است. نگاهی داشته‌ایم به این بازیها:
دیدار‌های استقلال – سایپا در سال‌های 82 و 85، نیمه‌نهایی جام حذفی سال 85 بین پرسپولیس و سپاهان، فینال زود‌هنگام لیگ سال 87 که توسط استقلال و ذوب‌آهن برگزار شد، نمونه‌های بارزی از این بازی‌های جنجالی است. البته گل سر‌سبد حاشیه‌سازی‌های محسن قهرمانی برای سرخابی‌ها دیدار جنجالی و معروف سپاهان – پرسپولیس در سال 92 بود که با افشاگری و پیگیری‌های علی دایی، سر‌مربی وقت پرسپولیس ، منجر به محرومیت هشت ماهه این داور از قضاوت فوتبال شد.
مسابقه جنجالی تیم‌های راه‌آهن و مس کرمان در سال 87 و دربی معروف گیلان بین ملوان و داماش جزو نقاط برجسته کارنامه داوری قهرمانی است. هر‌چند قضاوت‌های پر‌حاشیه داور مشهدی تنها مربوط به سال‌های گذشته نیست.
- آمار 100% جنجال در این فصل!
محسن قهرمانی در فصل جاری و در سیزده هفته گذشته تنها 3 بار برای قضاوت در بازی‌های لیگ انتخاب شده و این موضوع، تردید‌ها را نسبت به انتخاب وی از سوی کمیته داوران برای دیدار حساس تراکتور – استقلال دو‌چندان می‌کند. چهره کم‌کار این هفته‌های فوتبال کشور اما در همان فرصت اندکی که در اختیار خود دیده، حواشی همیشگی را به پا کرده‌است. نخستین قضاوت وی در‌این فصل پس‌از محرومیت طولانی‌ مدت، به دربی شهر اصفهان بین سپاهان و ذوب‌آهن در هفته دوم لیگ باز می‌گردد. انتخاب وی به عنوان داور این دیدار از همان ابتدا با اعتراض ذوبی‌ها همراه شد تا اینکه در پایان بازی هم کادر‌فنی ذوب‌آهن اعتقاد به یک اشتباه حیاتی قهرمانی به ضرر تیمشان داشتند.
دومین‌بار محسن قهرمانی در هفته پنجم لیگ دیدار نه‌چندان حساس ملوان – گسترش را سوت زد که البته در‌آن دیدار هم ملوانی‌ها اعتراض زیادی به اشتباه مهم آقای داور به ضرر تیمشان داشتند. آخرین پرده از نمایش اشتباهات قهرمانی در لیگ امسال به دیدار فولاد خوزستان و تراکتور‌سازی تبریز در اهواز و در چارچوب هفته هشتم مربوط می‌شود. دیداری که با 2 اخراج و یک پنالتی یکی از جنجالی‌ترین بازی‌های این فصل بود و نامه باشگاه فولاد به کمیته داوران و اعتراض به داوری قهرمانی به نوعی باعث شد تا وی از سوی این کمیته برای قضاوت در هفته‌های بعدی انتخاب نشود.
حال با این کارنامه‌ی پر‌حاشیه‌ای که از این داور مشهدی موجود است و با‌توجه جنجال‌هایی که علی‌رغم قضاوت وی در تنها 3 بازی از مسابقات این فصل رخ داده‌است.
کدخبر:9403
  ۱  
آی اسپورت
2015-12-10 15:23:54
نظر دهید
۱ نظر
-
پنجشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۴، ۲۱:۲۲
یعنی یه دونه ای تو دنیای وزرشی نویسی، آی اسپورت جان! ترکیدم از خنده بخاطر مقاله ناتمومت...
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر