فهرست
یادداشت: یونایتد باید رونی را بفروشد؟
یادداشت: یونایتد باید رونی را بفروشد؟

یادداشت: یونایتد باید رونی را بفروشد؟

کریس ووآکس
 شاید رونی در دیدار مقابل وولفسبورگ و پیش از آن در بازی با آیندهوون غایب بوده است، اما این موضوع باعث نمی شود که او را به خاطر اوضاع بد یونایتد و حذف از لیگ قهرمانان سرزنش نکنیم. درست است که هیچ کس از سبک بازی فان گال و یونایتد راضی نیست، اما آماده و روی فرم نبودن رونی خود می تواند دلیل ناکامی های اخیر باشد. مخصوصا که به عنوان کاپیتان و ستاره یونایتد از او انتظارات زیادی وجود دارد. به غیر از هت تریک در بازی مقابل کلاب بروژ او مدت هاست که دیگر برای حریفان بازیکنی ترسناک و خطرناک نیست. در حالی که با پوشیدن شماره 10 بار این مسئولیت که مهاجم تیم است و باید گل بزند روی شانه های اوست. این نشانه ها ثابت می کند که اگر فان گال برای گلزنی در سیستمش روی وین رونی حساب کرده، به نظر اشتباه کرده است.
رونی در کل 237 گل برای یونایتد زده است، اما از روزهایی که هواداران در استادیوم بلند نام او را فریاد می زدند و لقب پله را به او داده بودند روزهای زیادی گذشته است. شاید دیگر پیدا کردن صحنه های موفقی این مهاجم فقط در یوتیوب امکان پذیر باشد.
نمی شود منکر شد که روزهای خوب رونی رفته اند، اما سوال اینجاست که با او باید چه کرد؟ شاید راحت ترین کاری که به ذهن هر کسی برسد فروش این بازیکن باشد، اما اگر بخواهیم عمقی تر فکر کنیم این راه مناسبی نیست. با دریافتی 300 هزار پوند در هفته او پردرآمدترین بازیکن یونایتد است. گفته می شود که اورتون به دنبال بازگرداندن او است، اما مشخص نیست که توان پرداخت مطالبات او را دارد یا نه. دو سال پیش هم ژوزه مورینیو زمانی که به لندن آمد تلاش زیادی برای جذب رونی کرد و گفته می شود که هنوز هم یکی از جدی ترین هواداران او است. اما او یک بار با خرید بازیکنی مانند رونی زیر فشار انتقادات رفته است؛ رادامل فالکائو که از همین منچستریونایتد خرید.
طبیعی است که به خاطر دستمزد زیاد رونی هم حرفی از رفتن نزند، اما در غیر این صورت هر بازیکنی جای رونی بود خودش به رفتن و جدایی از تیم فکر می کرد. اما رونی آماری دارد که هنوز هم می تواند با آن از خودش دفاع کند. او 12 گل تا رکورد 249 گل سر بابی چارلتون فاصله دارد. به هر حال یونایتد ممکن است درباره او سریع تصمیم بگیرد و این درست نیست.
 
آمار اوپتا نشان می دهد که رونی در دوران ناکامی در این فصل در یونایتد 20 بازی انجام داده، هیچ پاس گلی نداده است، 36 شوت به سمت دروازه ها زده که 18 تای آن ها در چارچوب بوده است و 7 گل هم زده است. کد خبر 9404
  ۱  
آی اسپورت
2015-12-11 16:55:24
نظر دهید

۱ نظر
عباس
جمعه ۲۰ آذر ۱۳۹۴، ۱۶:۵۸
من که ترجیح میدم رکورد دست سر بابی بمونه
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر