فهرست
سرخیو راموس: برای قهرمانی باید بارسا را شکست بدهیم
سرخیو راموس: برای قهرمانی باید بارسا را شکست بدهیم

سرخیو راموس: برای قهرمانی باید بارسا را شکست بدهیم

آی اسپورت- سرخیو راموس، مدافع بارسا، اگر بهترین مدافع حال حاضر جهان نباشد، یکی از بهترین های دنیاست.

 مصاحبه او با "کادنا کوپه" در مورد ال کلاسیکو ، جام جهانی و انتقادات وارده به خودش را اینجا بخوانید:

سرخیو در مورد بارسلونای این فصل چه نظری داری؟

بارسلونا فصل بسیار خوبی تا بدینجا داشته است .شاید فکر کنید کار ساده ای انجام داده و خیلی کار مهمی نبوده ، اما به هیچ وجه چنین نیست.فصل بسیار حساسی را سپری می کنیم .اینکه سه تیم همزمان این همه امتیاز جمع کرده باشند اصلا عادی نیست.


چه خبر از په په ؟

الان می توانم بگویم به خوبی فضای مادرید را درک کرده و به بازیکن پخته تری تبدیل شده است.گاهی اوقات بنا به دلایلی هم من و هم او اشتباهاتی داشته ایم. اما الان به خوبی با این مساله که رسانه ها بزرگش کرده اند کنار امده ایم ، اینکه ما بسیار خشن هستیم.هر تیمی به یک روشی از دروازه خود دفاع می کند.ترکیب من و په په اینگونه عمل می کنیم و کمی خشونت در کار ما دیده می شود.مطبوعات هم بیخود بزرگش کرده اند.

Pepe+Barcelona+v+Real+Madrid+La+Liga+oPv0538gzyDl.jpg (594×426)


از بازیکنان بارسا کدام یک را دوست داری به مادرید بیاوری ؟

اینیستا ! بارسا فقط مسی نیست! هر چند که ، همیشه مسی کانون توجهات در بارسلونا است.این روزها جو ورزشگاه برنابئو چطور است؟


امسال بسیار بهتر شده است و بیشتر از قبل تشویق و حمایت می شویم.مساله ای که سال گذشته بنظر از بین رفته بود.مردم فکر می کردند که در تیم چند دستگی بوجود امده است.البته مربی پارسال ما در القای این طرز تفکر نقش زیادی داشت.در صورتیکه اصلا اینطور نبود. واقعا نمی فهمم چرا اینطور تصور می شد؟ ما همان بازیکنان سال گذشته هستیم و فوتبالیستهای ما بخوبی می دانند که باید برای هر بازی در بهترین فرم خود باشند.ما رختکن متحدی داشتیم  و داریم. البته طبیعی است که بخاطر فاکتورهایی چون سابقه بیشتر و کمتر و یا سن کمتر و بیشتر بازیکنان در رختکن از هم متمایز باشند ، اما اینها منشا هیچ اختلافی نبوده و نخواهند بود.اوضاع ایکر کاسیاس چطور است ؟

خوب است !کاسیاس کاپیتان و بزرگ ماست ، چه در تیم ملی چه در مادرید. من پشت سر او قرار دارم وگاهی در رختکن وظایف را تقسیم می کنیم. تاثیر او در رختکن غیر قابل انکار است.همه می دانند که لیدر تیم چه کسی است و مشکل خاصی وجود ندارد.ال کلاسیکو را می برید ؟

بیشتر از هر زمانی خوشبینم.بهترین فرم خود را پیدا کرده ایم و انگیزه بالایی داریم.ضمن احترام به مجموعه بارسلونا ، برای فرار بسوی قهرمانی باید آنها را شکست دهیم.


کریستیانو رونالدو امید اصلی شما در ال کلاسیکو است ؟

بله یکی از امیدهای اصلی ما. با او دوستی عمیقی دارم .شخصیت بی نظیری دارد ، وقتی کسی در تیم دچار مشکل می شود بلافاصله برای کمک به او پیشقدم می شود. زمانهایی که دچار مشکل بودم اولین کسی بود که از من حمایت کرد.بهترین بازیکن جهان ، قوت قلب مجموعه ما برای روز ال کلاسیکو است.


افت فیزیکی ات در مهمترین مقطع فصل ...

بله ! متوجهم اما امروز به شما می گویم که آن را پشت سر گذاشته ام و وضعیت  من بالانس شده است.واضح است که روزهای خوب و بدی را در یک فصل تجربه می کنید .معتقدم ، مشکلات من بیشتر ذهنی بودند تا فیزیکی.انتقادهایی که از من شد بنظر فاقد احترام لازم بودند.حتی حمایت رئیس باشگاه هم کمکی به من نکرد.بنظر من برای برخی قابل تحمل نیست که راموس ده سال در مادرید دوام اورده است.به همین خاطر چیزهایی اختراع می کنند و به من نسبت می دهند که فرسنگ ها دور از واقعیت هستند.در این مواقع برادر و مادرم همیشه پشتیبان من بوده اند.


انتقاد پذیریت کم نشده ؟

اینطور نیست ! انتقادات مغرضانه را همانجا فراموش می کنم و در خانه به انها می خندم.


بین دهمین قهرمانی در لیگ قهرمانان با رئال و دومین قهرمانی جهان با اسپانیا کدام را ترجیح می دهی؟

قهرمانی جهان را روی بدنم خالکوبی کرده ام ، لا دسیما را نه ! اما امروز به شما می گویم که لا دسیما (دهمین قهرمانی چمپیونز لیگ) را ترجیح می دهم. اگر هر دو رابدست بیاورم ، جواب شخصی کاملی به منتقدانم داده ام.مشکلت با دیه گو کاستا حل شده است ؟بله ! من یکی از کسانی هستم که طرفدار شخصیت و شیوه بازی او هستم.همدیگر را در تیم ملی ملاقات کردیم و همه چیز را تحت کنترل خود در آوردیم. دیه گو کاستا و نگردو همان زوجی هستند که اسپانیا بدان نیاز دارد.


خسه بد وقتی مصدوم نشد ؟

لعنتی ! چه مصدومیت بدی بود. این بچه عملکردش باور نکردنی بوده ! اما او هنوز خیلی جوان است و استعداد بی نظیری دارد و مطمئنم بهتر از قبل بر می گردد . ما در کنارش هستیم و از او پشتیبانی می کنیم.


ترجمه : رضا سیف

     
آی اسپورت
2014-03-21 22:52:52
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر