فهرست
گزارش آماری؛ در مقدماتی لیگ قهرمانان اروپا چه گذشت
گزارش آماری؛ در مقدماتی لیگ قهرمانان اروپا چه گذشت

گزارش آماری؛ در مقدماتی لیگ قهرمانان اروپا چه گذشت

آی اسپورت- تا اینجای کار شگفتی آنچنانی  در این رقابتها رخ نداده است به جز حذف منچستر که آن هم با نوع بازیهایی که تیم فن خال ارائه داد،شاید خود هواداران منچستر را هم از صعود نا امید کرده بود.
در دور گروهی رقابتها ۳ تیم از انگلیس،۳ تیم از اسپانیا،۲ تیم از ایتالیا،۲ تیم از آلمان وتیمهای از فرانسه،پرتغال،هلند،روسیه، بلژیک و اوکراین توانستند به مرحله ی بعد رقابتها صعود کنند.لندن و مادرید با دو تیم در این مرحله بهترین شهرهای فوتبالی هستند.
رئال با ۱۶ و بایرن و زنیت با ۱۵ امتیاز بهترین تیمها از نظر امتیاز گیری در مرحله ی گروهی بودند.بیشترین گل را نیز در این مرحله رئال مادرید و بایرن به ثمر رساندن با ۱۹ گل که تنها ۲ گل نیاز داشتند تا رکورد منچستر را در این زمینه بشکنند.بارسا نیز با ۱۵ گل در رده ی دوم این آمار قرار گرفت.تیمهای مالمو و مکابی با یک گل زده بدترین تیم از لحاظ گلزنی بودند و دینامو زاگرب با ۳ گل زده بعد از آنها قرار گرفت.آمار کمترین گل خورده ی مرحله ی گروهی پاریسن ژرمن را در صدر نشان می دهد تنها با ۱ گل خورده در شش بازی،رئال،اتلتیکو،یوونتوس،چلسی و بایرن با ۳ گل خورده در رتبه ی بعدی قرار گرفتند.اما بیشترین گل خورده از آن تیم مالمو بود که ۲۱ گل دریافت کرد ودر میان تعجب،تیم صعود کرده ی «رم» در کنار مکابی با ۱۶ گل خورده آمار بسیار ضعیفی از خود به جای گذاشتند.آ.اس رم با تفاضل ۵- از این مرحله عبور کرد.
اما در تاریخ رقابتها،رئال مادرید با ۱۹ بار صعود پیاپی از مرحله ی گروهی عملکردی فوق العاده داشته است.آنها در ۷ صعود اول حداقل تا مرحله ی یک-چهارم نهایی پیش رفتند و در ۶ سال بعد از آن در اولین بازی مرحله ی حذفی از رقابتها کنار رفتند.
تیم ویارئال در فصل ۲۰۰۶-۲۰۰۵ تنها با ۳ گل زده به عنوان تیم اول از گروهش صعود کرد و موناکو در فصل ۲۰۱۵-۲۰۱۴ با ۴ گل صدرنشین شد و به مرحله ی حذفی راه یافت.که بدترین آمار گلزنی تیمهای راه یافته به دور حذفی را از آن این دوتیم کرد.
در تاریخ جام باشگاههای اروپا ۳ تیم توانستند با بیشترین اختلاف امتیاز نسبت به تیم دوم از گروه صعود کنند.رئال نسبت به بازل در فصل ۹۸-۹۷،اسپارتاک مسکو نسبت به لژیا ورشو در فصل ۹۶-۹۵ و بارسلونا نسبت به لوکوموتیو مسکو در فصل ۲۰۰۳-۲۰۰۲ با ۱۱ امتیاز اختلاف به عنوان صدرنشین از گروه صعود کردند.
اما تیمهایی نیز بودند که علیرغم  نمایش خوب موفق به صعود نشدند.پاریسن ژرمن در فصل ۹۸-۹۷ و ناپولی در فصل ۲۰۱۴-۲۰۱۳  با ۱۲ امتیاز و روزنبرگ نروژ در فصل ۹۸-۹۷ با کسب ۱۱ امتیاز از صعود به مرحله ی حذفی باز ماندند.
رونالدو در این فصل با ۱۱ گل در مرحله گروهی رکوردار گلزنی در این مرحله شد.
۶۷ روز تا آغاز بازیهای مرحله ی  حذفی لیگ قهرمان باقیست.۲۷ و ۲۸ بهمن و ۴ و ۵ اسفند بازیهای دور رفت  این مرحله برگزار خواهد شد.
 
کدخبر:۹۴۱۳
     
آی اسپورت
2015-12-12 03:53:55
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر